Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » ARN 312 prosím o radu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: ARN 312 prosím o radu

Zdravím,

chtěl bych pomoci s návrhem subwooferový ozvučnice pro ARN 312/8, hodlám ho krmit LM4780 v můstku, s el. výhybkou 18dB/ok., zesik už mám chvíli postavenej a funguje perfektně, sub je k satelitům 2x ARN5684 + ARV104/4 s filtrem 12db/ok, v BR 40l ozvučnici, ty hrajou velice pěkně, jsou krmený jednou LM4780 (2x 75W, 4 ohm), je ta ARN 312/8 dobrá volba ? myslim že cena/výkon jsou ok. ovšem jak se to bude chovat s LM4780 to kdybych věděl, předem díky za radu.

(upravil little 4. 7. 2010 1:48)

Re: ARN 312 prosím o radu

Ten šváb je na satelity v pohodě, hraje moc pěkně, ale na subwoofer, navíc s dvanáctipalcovým reproduktor a ještě k tomu navíc v můstku to podle mě bude problém. Dle mého názoru bude zesilovač jen obtížně kontrolovat membránu reproduktoru a nevyhneš se občasnému zadunění.

Re: ARN 312 prosím o radu

Mno, momentálně tam mam Q326 v 8 ohm. od Hadexu, v 100l BR, je to hrůza, prostě první projekt smile, takže chci změnu, ovšem nevim jestli to dělá ten Hadex, nebo zesik .. ?

Re: ARN 312 prosím o radu

Oboje. Zcela jistě by se projev na nejnižších kmitočtech po výměně zesilovače za pořádný diskrétní konec zlepšil. Předpokládám, že asi budeš chtít použít stávající ozvučnici, tam se ale nevyhneš jejímu zmenšení. Čistých 100l je pro ARN312 příliš, navíc nepíšeš nic o frekvenci naladění BR, jestli tam taky náhodou není kámen úrazu... smile

Re: ARN 312 prosím o radu

Dík, ozvučnice pude pryč, to je taková rofl .. 2x BR na 35 Hz, chci zhruba 70-80l closed, momentálně to hraje jak přes celej vagon peřin, strašně měkké a tupé basy, doslova to bučí na nejnižších kmitočtech, zkoušel jsem ucpat BR, bez výsledku, zmenšil jsem objem příčkou na 50l, furt stejně mekké basy, ovšem výkon je dobrý ... okolo 100W tam s přehledem leze. Chci tvrdé a hutné basy .. poslouchám rockovou hudbu .. proto ARN312 jsou na něj dobré ohlasy ..

Re: ARN 312 prosím o radu

Ještě jsis zapomněl přečíst tohle: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5936

Zkusil bych SPH-300TC, byť je to plech a neměl jsem tento kus v ruce, ale spoustu jiných monakorů jo a tak čekám slušný výsledek.

Re: ARN 312 prosím o radu

OK, to bude asi kus od kusu, nemyslím si, že by to ve Valmezu až tak kurvili, ten monacor nevypadá špatně... ještě se budu rozhodovat, dík, ovšem mě zajímá, jestli ta můstková LM4780 (120W 8ohm) bude stačit, jak psal little, jestli bude schopná takhle velkou membránu ukočírovat ...

Re: ARN 312 prosím o radu

Dej tam poradny tranzistorovy zesik a asi se budes divit...

Re: ARN 312 prosím o radu

Jo, to bych rad ... ale znamenalo by to kompletni prestavbu zesiku ... takze v prvni rade postavim closed ozvučnici 80l s ARN312/8 (prostě Valmez .. wink) uvidim jak se to bude se stavajicim zesikem chovat, eventualně mám vyhlídnutej MOSFET 250W 8 ohm, akorat se mi ho momentalně nechce stavit ...

Re: ARN 312 prosím o radu

K těm řečím o kontrole membrány: pokud má reprák nízké Qes, pak je úplně jedno zda zesilovač hraje do 18" s půlkilovou membránou nebo 8" s 50g. Pokud zes blbě hraje na 18", bude blbě hrát i na 8".

Re: ARN 312 prosím o radu

Kdyby šlo jenom o jeden parametr, tak by to byla paráda...

(upravil KocuR 4. 7. 2010 17:56)

Re: ARN 312 prosím o radu

312/8 nebude zlý, no na tvrdé basy ani práve ten najlepší, aj keď v uzavrenke bude hrať podľa mňa pekne. Ja osobne by som mu dal o niečo menší objem, 80l je tak na bassreflex...

Re: ARN 312 prosím o radu

little: A jaké další?

Re: ARN 312 prosím o radu

Díky za rady, TVM jasná volba, ta ozvučnice jestě nejsem úplně rozhodnutej, rozhoduji se mezi 70-80l, ovšem reproduktor ještě nemám doma, musím ho koupit v tu chvíli tu máme problém, na stránkách TVM je eshop už kolem půl roku mimo provoz, a na jiných eshopech je ARN 312/8 vyprodaná, či zrušená položka .. akorát FK Technics by to mohli mít v Praze, po svátcích se tam musim stavit, ele vidim to bledě.

Re: ARN 312 prosím o radu

Nechci te mystifikovat, ale za 1 telefonat to snad stoji.
http://www.kvapil-elektro.cz/firemni-profil/kontakty/ Zkus zavolat na Rožňavskou 12. Pred nejakou dobou tam meli menice od TVM. Nevim jestli ted jo, dlouho jsem tam nebyl, a jestli by to poslali....

(upravil Crashpc 5. 7. 2010 10:07)

Re: ARN 312 prosím o radu

Jeden ARN-312/8 bych tu měl, v dost pěkném stavu smile

Re: ARN 312 prosím o radu

Tondo: Opravdu jde jen o Qes? Takže, když si najdu ten správný reprák, opravdu si myslíš, že nebude problém, když třeba na zmiňovanou 18" s nízkým Qes pověsímna SPV 100? Co je podle tebe nízké Qes?

Web

Re: ARN 312 prosím o radu

Problém vyřešen, včera jsem jeden koupil na Aukru, za 1200,- což je podle mě dobrý ... http://www.aukro.cz/item1102604274.html

Re: ARN 312 prosím o radu

Tož nevím. Kdybych ti povědíl, za kolik ho sehnal já, tak mě přijdeš zastřelit smile

Re: ARN 312 prosím o radu

Radši nechci vědět smile

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » ARN 312 prosím o radu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£