Re: Konstrukce s ARN 312

Tak br uz dosel. Nejdrive jsem ho zkusil bez prilepovani a reprodutkor bez nej hraje lip. A o dost. Nemam ten z dexonu, ale jiny. http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=279 Myslim, ze je akorat o neco delsi

Re: Konstrukce s ARN 312

Ja som ti to chlape hovoril big_smile

Overena konštrukcia: 90L uzavreta so stredne velkym tlmenim

Re: Konstrukce s ARN 312

Zdravim všechny!
Mám dotah ohledně výroby subwoferu s repro ARN 312,8 Ohmů.
Moje představy jsou ve vzhledu.
Měl by být krytý repro. viz.http://reproduktory.tvm-valmez.cz/bedna-pro-stavbu-(ars-124)-subwoofer-p-227.html
-nějaká taková to reprobedna.
Nechci přímo vyzařujíci viz.http://reproduktory.tvm-valmez.cz/aktivni-subwoofer-ars-030-a0-p-161.html
Mohli by jste mne někdo napsat přesné rozměry obou komor+nátrubek?
Popřípadě rozměr celého subwofer.
Ještě v neposlední řadě mám zájem o vaš názor na výhybku SW4000
a zesilovač KMD 7294 trafo mám toroidní 200 VA,jak tyto kompomenty spojupracují?
Děkuji za vaše odpovědi a názory!
Rád přivítám odpovědi na můj mail!

Re: Konstrukce s ARN 312

Davide dej si do vyhledávače "312 bandpass" a vyjede ti to Halenův ověřený projekt.

Re: Konstrukce s ARN 312

Mal som zosilnovače s TDA 7294, zahralo to tak 60W, pužival som ten zosilňovač velmi kratko, nebol som s nim spokojny, ten lacny čipovy zvuk by sa dal použit na stredovrchy ale na basy mal nevhodny charakter a zlu dynamiku, všeobecne je dosť mäkky a preto pri vyššich hlasitostiach skresloval a nezvladal najhlbšie frekvencie.
TVM 312 v bandpase je strašne nechutne dunitko čo je vhodne do väčšich priestorov na nejaku menšiu oslavu, ale doma to bola uplna katastrofa, zvuk bol zaduneny a nepresny a skoro uplne sa stracaly kontury samotnej basovej linky. ARN 312 daj do uzavretej ozvučnice, pri 90L vnutorneho objemu ti zahra aj hlbšie frekvencie, ked ho daš do uzavretej ozvučnice 60L, bude trochu presnejši a o kusok menej lietať. Natrubok by ti pridal na tlaku, klesla by ti trochu zatažitelnosť, a všeobecne ti to pokazi cely prednes basov, ja by som si ho určite nedal.
Celé je to o tom kolko do toho chceš investovať, lebo na takychto zostava vela z nas začinalo a nasledne sme sa ich radšej zbavili lebo je bordel. Našetri si viac a kup si už niečo normalne....
napr.: Peerless XXLS 12"
http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=8636
A zosilňovač nie čipovy.

(upravil KocuR 25. 2. 2010 21:32)

Re: Konstrukce s ARN 312

Ale čoby, amatérovi bude ARN 312 plne postačovať, zas tak strašný reproduktor to nie je, s vhodnou ozvučnicou vo vhodnej miestnosti vie zahrať celkom slušne. Teda aspoň mne (páčia sa mi síce tvrdé basy a toto ich nedá, no na filmy a tak to je veľmi fajn). A neviem ako to je s rôznorodosťou tých reproduktorov, či nie je každý jeden kus originálom čo hrá inak. Lebo mne osobne sa namerané parametre veľmi líšili od tých čo udáva TVM, chvalabohu parametre sú vo všeobecnosti lepšie (vyššia rezonančná frekvencia - menšie Cms, vyššie Bl, Q-čka zhruba rovnaké).
Samozrejme to prevádzkovať s niečim lepším ako TDA7294

(upravil dbmax 26. 2. 2010 16:31)

Re: Konstrukce s ARN 312

hm, keď si tak ešte porovnávam 312ku s 12BR60kou, cenovo zhodné, v uzavrenkách citlivosťou je beymačka trošku lepšie (i keď zase je tendecia klepnúť dno), arnko zahrá hľbky citlivejšie, ale výchylka je skutočne tak vysoká pri 312ke, to vážne tak ´´lieta´´ ? Ani jedno ani druhé hmm

Web

Re: Konstrukce s ARN 312

Výchylka bude samozrejme závisieť od znásilňovača a od ozvučnice, mne sa ale nezdá že by na tom ARN nejak nadmerne lietala membrána. A navyše nie je u neho taká hrozba že ho klepneš. Ono to dosť závisí od využitia, na hudbu fakt nie je ARN ten najvhodnejší woofer.

Re: Konstrukce s ARN 312

ARN 312 se da zehnat v kvalitnim stavu,vhodnem do subu za 400 kc. Kdyz ji das minimalne do 90 litru uzavrenky a doprejes tomu kvalitni zesilovac-minimalne DPA280,budes mile prekvapen,jak kvalitne to dokaze zahrat. Jen si dej pozor na kvalitu zesilovace, na to je ARN hodne citlive. Spojeni s TDA je v tomto pripade spatne, ten reprak ma tezkou membranu a proto tyto zesilovace maji problem tento reprak ukocirovat. Pokud nemas na kvalitni konec typu DPA, tak se radeji tomu repraku vyhni,nadruhou stranu hraje lip,nez Beyma.

Re: Konstrukce s ARN 312

prudic: Tobě se zdá 60g kmitací systém těžký?

Re: Konstrukce s ARN 312

Ano,ale to neznamena ze ten reproduktor je spatny. Jsem snim hodne spokojeny,ale vyzaduje zesilovac s vyraznou proudovou rezervou.

Re: Konstrukce s ARN 312

Tahle gramáž je minimum jaká se používá, koukni se po jiných výrobcích, v 12" rozměru uvidíš často skoro dvojnásobek (i mnohem víc). Takže není vinou hmotnosti systému proč hraje 312 tak jak hraje, s nižší hmotností by už to bas ani nebyl.