Téma: Konstrukce s ARN 312

Dobry den,
koupil jsem si tento reproduktor a stavim k nemu ozvucnici. Nekdo mi rikal, ze si mam dat misto zadni steny uzkou preklizku, myslel jsem, ze je to hloupost, ale vcera mi to rekl i nekdo jiny. Nechci nic zkazit.... nemam uz drevo. smile  A jeste by me zajimalo, jestly zalezi na umisteni bassreflexu.
Dekuji

Re: Konstrukce s ARN 312

Blbost.

Re: Konstrukce s ARN 312

Diky

Re: Konstrukce s ARN 312

Overena konštrukcia: 90L uzavreta so stredne velkym tlmenim

Re: Konstrukce s ARN 312

90? ja by som mu dal minimalne o 20 menej

Re: Konstrukce s ARN 312

Proč Mourečku?

(upravil Starter 26. 8. 2008 0:00)

Re: Konstrukce s ARN 312

Protože 70 je tak optimál. Stačí že Teslácká obdoba se dává do 50uzavřených. Neznamená že když se někomu něco libí tak je to optimální, záleží na zesilovači a uchu někdo má rád hůůů hůů bůůů bůůů někdo ne. Taky si myslím že 90 je moc.

(upravil babakus 26. 8. 2008 7:27)

Re: Konstrukce s ARN 312

90 litrů je moc? Zeptáme se Kritika, který ho měl dokonce ve 112 litrech https://www.audioweb.cz/vase-kritik3.htm , jak to hrálo. Davide, jak to hrálo? Nebo tento https://www.audioweb.cz/vase-kritik4.htm , ten je v 95 litrech.

Re: Konstrukce s ARN 312

Tak ten s bassreflexem (1) jsem měl v jiné místnost 5x6m, než ten uzavřený (2) 3,5x3m.
(1) hrál podstatně hlouběji, níž, mohutněji, měkce.
(2) tam byl největší rozdíl v dynamice a přesnosti basu. Kopák zněl tvrději.
resumé: minimální objem bych já dal 70 litrů a max. těch 90 možná 100 litrů
Hodně záleží na zesilovači a taky ne místnosti. Když jsem porovnával 12LX60 v místnosti 3,5x3m hrálo to jinak než v 5x6m.

Web

Re: Konstrukce s ARN 312

KocuR, Starter a zbývající teoretici, kteří nevlastní sub s ARN 312. Kritik-95l, Dušek-90l, já-96l. První dva údaje jsou převzaté ze zdejších projektů, objem mého subu znám. Kdo chce hrát s 312-kou od 50-70litrů ať klidně hraje já mu to neberu. Já mám rád zvuk (1) podle Kritika a proto ta velikost a bassreflex. Vy tu zatím teoretizujte a my budeme poslouchat to svoje hučení a bučení, jak tu píšete. A hleďte už něco postavit ať můžete napsat: mám to v tolika a tolika litrech, hrajeto tak a tak.

(upravil yyy 26. 8. 2008 22:00)

Re: Konstrukce s ARN 312

Já mám 312 dokonce v 60l closed a jsem spokojený.

Edit: Tím rozhodě nechci tvrdit, že je to nejlepší řešení.

Re: Konstrukce s ARN 312

george já doma měl 312.

Re: Konstrukce s ARN 312

A jak si byl spkojen?

Web

(upravil KocuR 27. 8. 2008 0:44)

Re: Konstrukce s ARN 312

Ja mám ARN312 v 72l bassreflexe@30Hz :-* ... a už asi tri roky
do budúcna by som mu dal o 10l menej a uzavretú
george: roll

Re: Konstrukce s ARN 312

A ten bassreflex? Zalezi na tom jestly ho dam ze predu nebo treba z boku? Mam tenhle http://eshop.dexon.cz/vyrobek_12%20254.htm

Re: Konstrukce s ARN 312

uprimnu sustrasť.... ale ňe...
To BR sa mi nepozdava preto že ked je z dvoch casti nemusi to robiť dobre, zo skusenosti to robilo dosť zle, ked už tak by som bral BR ktore sa da priskrutkovať o panel, hentake lacne a lahke BRka možu rezonovať a kurviť zvuk, ved je to velmi podstatna časť ozvučnice, prečo na nej všeci tak strašne šetriťe, ja som svojho času pozeral po liatinovych BR (800Sk).
K veci, zaleži na tom kde je umiestneny, hoci to bude hrať aj ked ho daš hocikde, je dobre keby že vieš kde v miestnosti bude umiestneny a podla toho sa rozhodnuť, čo je pre teba lepšie, či ho dať, dopredu, dozadu, dole alebo doboku.....

Re: Konstrukce s ARN 312

Jaké dost zle proboha. Vždyť je ten br úplně v poho na toto použití.

Re: Konstrukce s ARN 312

Sprav štrbinu a ušetriš 800Sk. Či ho dáš spredu alebo zboku nezáleží.

Re: Konstrukce s ARN 312

Měl jsem dva ARN312, jeden jsem dal do uzavřítý bedny 90 ltr a druhý do BR 80 ltr, stejně jako firemní model TVM. BR měl pr. 12cm a délku také kolem 12 cm. Obě dvě verze nebyly špatný, hodně záleželo na tlumení a jak tu bylo řečeno na velikosti a zatlumenosti poslechového prostoru. Také záleží na druhu hudby a vkusu posluchače. Já bych se v mých podmínkách spíše přiklonil k BR 80 ltr. Pro nerozhodné doporučuji stejný postup, sehnat někde levně holou dřevotřísku a udělat si obě verze. Třeba dojde ke stejnému poznání jako já, že 312 není to pravé a prodá ho. Tím však nechci říct, že za ty prachy je to špatné repro.

Re: Konstrukce s ARN 312

Mam tam ten br dat cely (202 mm) nebo ho zkratit? Zatim jeste neprisel, ale sub uz hraje.  Privital bych posileni tak okolo 30 hz. Doted jsem mel 312 v cca 130 litrech, mozna 120, a 2 7x10 cm br. Nebylo to nic moc obcas mi prislo, ze hraje jinak nez hifivez. Ted jsou basy daleko presnejsi, ale jeste musim pockat na ten bassreflex