Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Spolehlive schema pro lampovy zesilovac s 1xECC83 a 1xel34 na kanal

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Spolehlive schema pro lampovy zesilovac s 1xECC83 a 1xel34 na kanal

Zdravim, mam doma kopii marshall hlavy c. 2205 (Jcm 800). t.z. ze mam k dispozici 2El34 a par ecc83.
Chtel bych z toho postavit cca 2x10W audio zesilovac v tride A.

Co mi je jasne ze muzu pouzit z te hlavy je:
- sitove trafo
- 2xel34, 2xecc83
- pasivni cleny dokoupim nebo pouziju co mam
co mi chybi jsou 2xvystupni trafa a spolehlive schema ktere pracuje

To vystupni trafo co tam je, je urcene pro 2xEL34, jenomze ja potrebuji trafo pro jednu EL34 na kanal.

Timto bych chtel pozadat zkusenejsi o komentar k zameru, pripadne ci je mozne pouzit to vystupni trafo  a druhe dokoupit
a plus jestli nekdo nema overene schema

dik moc
w.

Re: Spolehlive schema pro lampovy zesilovac s 1xECC83 a 1xel34 na kanal

Výstupní trafo z push-pull zesilovače je pro single-ended zapojení nepoužitelné (absence vzduchové mezery, jiná pracovní impedance atd).

Návrh si budeš muset provést sám, třeba podle Lukeše.

Web

Re: Spolehlive schema pro lampovy zesilovac s 1xECC83 a 1xel34 na kanal

Výstupák push-pull může být použit i pro SE , pokud je naddimenzován. Sycení stejnosměrem ,což je důvod proč se vzduchová mezera používá,pak bude zanedbatelné. Prostě jak kde.
A i převodový poměr může vyhovovat. To zase podle napájecího napětí a proudu . A to si můžeš   spočítat. Zase ,jak kde .

Nejcenější věcí je výstupák(jak který). A ten asi stejný do sterea  nikde nenajdeš. A protože skutečně zvuk ovlivňuje nejvýrazněji ,čeká tě veliký výdaj za výstupáky. A studium. Počítat to za tebe určitě nikdo jen tak nebude   smile   .

Web

Re: Spolehlive schema pro lampovy zesilovac s 1xECC83 a 1xel34 na kanal

Takze vypocet trafa po nejakym studiu, jak je to realizovatelny, je v CR firma co by to kvalitne udelala? ty vystupaky?
dik

Re: Spolehlive schema pro lampovy zesilovac s 1xECC83 a 1xel34 na kanal

Nechceš mi toho maršála střelit? Třebas výměnou za nějaký audio lampy se schématem? Kdyby jo, ozvi se na mail a můžem to nějak pokusit dohodnout.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Spolehlive schema pro lampovy zesilovac s 1xECC83 a 1xel34 na kanal

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£