Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Jamo

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: Jamo

Co si myslite o tejto znacke reprosustav ? je to dobra znacka, alebo je to len cina ? Vraj to je Danska znacka ale netusim co sa skryva vnutri... Mam zaujem o stlpy S 608, hraje to celkom schopne na tu cenu az som sa cudoval. Dilemou je ci sa za tu istu cenu vobec da doma postavit nieco lepsie...

Re: Jamo

No myslím, že si si vybral velmi dobre (myslím značku).Ano je to Dánska značka.Od číny to má velmi daleko.Vo vnútri sa (schovávajú) velmi kvalitné reproduktory Norskej firmy značky "SEAS". Postaviť sa dá ,no stojí to čas a ked už sú peniaze tak hlavne skúsenosti.

Re: Jamo

flapy: jsi si jistý, že v tom je Seas?

Web

Re: Jamo

Dřív tomu tak bylo, teď bych si tak jistý nebyl, ale je to celkem jedno, jestli se ti líbily, kup to.

Re: Jamo

Vůbec neber,překližka 14mm .první dojem možná byl ale pleteš se.Za jistou dobu na to příjdeš a už se jich nezbavíš. Došetři a kup lepší.

Re: Jamo

Je pravda, že za ty peníze tam plnohodnotné výhybky být nemůžou.

Re: Jamo

Myslím si že ano,nerád by som ťa uviedol do omylu.V každom prípade je možné sa informovať u predajcu.
(Pravdaže,ak to bude vedieť.)Ale JAMO má tak kvalitné rep.sústavy že reproduktory požité sú kvalitnej značky.
Zatial viem len o SEAS-och.

JAMO si dáva do najkvalitnejších rep.sústav reproduktory vyrobiť na zakázku podla svojich udaných parametrov.Takže nie všetky reproduktory sú vyrábané sériovo.

Napr:staršie ale vynikajúce Jamo Concert 8 (teraz majú označenie Jamo D830) http://www.mametotu.sk/jamo-d830-p-90228.html    stojanové o tom hovorí aj ich cena za kus 22000Sk.Na počiatku bol pár za 59000Sk.

http://translate.google.sk/translate?hl … hcs3.shtml

Re: Jamo

to co píšeš, se ale netýká stlpy S 608.

Re: Jamo

flapy: Prodejce? Myslím, že ten kdo to ví, je jedině výrobce. A ke Concert 8 - srovnáváš nesrovnatelné.

Re: Jamo

Wili,nič proti iným názorom,ale taká firma ako JAMO ked vyrobí rep.sústavu s takým dizajnom,s kvalitnými reproduktormi a nakoniec tam "hodí nejakú výhybku"?! Je pravdou že aj tie najkvalitnejšie sústavy sa pre niekoho po čase zunujú.Ale to sú ludia ktorí potrebujú stále niečo nové.Ale to je pochopitelné,niesme rovnakí.Mám známeho ktorý každé dva roky mení ,zosilovač ,televízor a aj bedne.Proste chce mať zakaždým niečo nové.Aj jeho chápem.
Ja si kúpim rep.SEAS a spravím si dvojpásmovky.

Re: Jamo

Súhlasím,Jamo D830 som uviedol len ako zaujímavosť.Samozrejme že je to nezrovnatelné.To čo som písal sa nemusí týkať priamo S 608-čiek.Chcel som  Wilimu mierne priblížiť firmu Jamo.

(upravil Benazi 7. 2. 2010 20:15)

Re: Jamo

tukneš do ozvučnice a máš jasno.

Re: Jamo

Taky sem si myslel že Jamo jsou v poho bedny, ale nemůžu si pomoct, ale příjdou mě že maj takový "upatlaný" basy a že je těch basů celkově nějak moc. Tento typ jsem neslyšel, takže to nemůžu říct na 100%, ale ty dvoje páry co jsem slyšel mě odradili. Po 20ti minutách to nepoznáš, ale po 3 hodinách poslouchání ti to poleze na nervy.
Pokud bedny na filmy, tak proč ne, ale na poslech bych nebral..

Re: Jamo

V těch dražších Jamech Seas je to jo, ale v těch co píše Wili nejsou ani omylem.

Web

Re: Jamo

jj tiez si myslim ze seasy tam nebudu, za tu cenu co sa to predava (cca 600 eur s dph) by to bolo nerealizovatelne.  Tiez som uz kdesi pocul ze su tie jamo viac basovo zalozene mozno zalezi na zosilovaci neviem posudit..., no tie S608 maju oproti predoslym modelom 3 stredobasy takze by to uz nieco zahrat na stredoch snad mohlo... predpokladal som pouzitie na 50:50 filmy/hudba a krmil by som to receiverom Onkyo TX-SR506 a bolo by to ako 5.1 zostava takze receiver by pracoval v bi-amping mode kedze je 7.1 takze tie stlpy by mohli nieco uz zahrat. Podporovane by to bolo odpodu so subom EM LAB 12 s SPV250P+ ktory prave doma brusim ako vysinuty, dufam ze sa podari klavirna cierna big_smile potom poslem dokumentaciu do projektov alebo tak...

Na druhu stranu skusal som robit rozpocet za kolko by sa mi podarilo postait stlpy a uvazoval som nad podobnou koncepciou prednych stlpov(nieco ako tie jamo) cize basak z boku, no a uvazoval som nad osadenim Visaton 2-3x W130S, vysky asi G20SC a basy z boku W250S. Center podobne 2xW130S s G20 a zadne satelity 1xW130S+G20, lenze cenovo to vyjde odhadom na 400 eur len za reproduktory, a este k tomu vyhybky, terminaly a rozna bizuteria odhadom 100eur a reprobedne odhadom tiez minimalne 100eur takze budem zase na 600 eurach nehovoriac o case stravenom nad stavbou a kto vie ako by to dopadlo s ladenim vyhybky...(viem ze visaton mal kedysi nieco podobne postavene takze mozno by to problem nebol). Preto uvazujem na tovarenskych vyrobkoch kt. by mali byt dost podarene, a preto som sa pytal ze ako je na tom kvalitativne to jamo. Zase je otazne ci by predsa ta kombinacia visatonov nezahrala krajsie ako tie jama...

(upravil dbmax 9. 2. 2010 17:46)

Re: Jamo

Keď si obsiahlejšie a dôkladne preštudujeme diskusné fóra, zistíme, že tvoja konkrétna kombinácia je z tých menej počúvateľných, ešte som nečítal týpka, ktorý by bol spokojný s 6ou radou reproduktorov jamo v spojení s a/v receivrami od onkya. Jamo S 608: 5 reproduktorov v jednej ozvučnici z takejto lacnej cenovej triedy zaručujú prasacie frekvenčné hrby smile však ak si ich vypočul a bol si spoko kľudne si ich zakúp.

Web

Re: Jamo

No ano pocul som ich hrat a zdalo sa mi to takeeee... no ine ako som bol zvyknuty doteraz, zvuk bol dost cisty a akoby trosicku tvrdsi na stredoch, vysky jemnejsie a basy hutne no zvuk mi nepripadal velmi extra zladeny, jj tie hrby tam byt mozu, myslim ze hlane v oblasti basov kde sa snazi dohnat urcite citlivost reproduktora nejakym hrbom big_smile

Takze napr. taky VOX od visatonu s tym co som popisoval by zrejme hral vyrovnanejsie... lenze na voxe light mi vadi ta citlivost, ktora je velmi nizka...

Link: http://www.visaton.com/en/bauvorschlaeg … index.html
ale namiesto GF250 by tam siel W250S kvoli cene.

Pripadne este ma napadla sranda typu urobit stihlucke stlpy ktore by mali kazdy 4x W130S to by mohlo mat aj dobru citlivost aj dobre podanie basov,akurat by to bolo horsie uz s vyhybkou.

Re: Jamo

Myslite ze je velmi velky rozdiel medzi stlpami Jamo S606 a S608 ? ktore su podla vas lepsie ? zo spodu to bude podporene dobrym subom takze o basy mi az tak dramaticky nejde ktore ide viac hlboko...

Re: Jamo

Už od pohledu mi obojí přijde nic moc, pokud Jamo, tak pouze jejich řada Reference. Jestli je S608 nebo S608 lepší/horší ti tady nikdo neřekne, protože doma je oboje určitě nikdo nemá, navíc cenovka 6000Kč/ks hovoří myslím celkem jasně o tom jaký to bude. Nezbude, než se vypravit někam je poslechnout. Stejně myslím, že je to ztráta času.

Re: Jamo

V D830 je dost pravdepodobne osadeny Seas. V S 608/606 je daky cinsky zazrak techniky.
Hlavne bedne ako su v zostave S606 som pocul a aj dalsie 2pary podobnej kostrukcie, ktore mali, ked som bol raz opocuvat v NAY a zvukom je to velka bieda. Lepsie mi hrali monacory, ked vyhybku tvoril kond na vyske a nic viac.
Sice to vyzera dobre, ale to je vsetko. Ten set S606 mi predavac ani nepustal, lebo vravel, ze to je zvukom ako to, co sme poculi doteraz, teda nic moc. Bol celkom zanieteny v audiu, tak sa mu dalo verit.

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Jamo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£