Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Aktivní pódiový odposlech

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Aktivní pódiový odposlech

Mám takový navrh a potřeboval bych "usměrnit" jestli je to použitelné, nebo kokotina.

Chtěl bych tam dát aktivní výhybku a oddělený zesilovač pro spodek a výšku.

Doma mám nějaké haraburdí, které bych ke stavbě rád použil (pokud to bude možné), jedná se o modul zesilovače Leach 200W ( reálný výkon 140W RMS do 8mi ) a reproduktor eminence beta 12" (http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=84339).
K tomu plánuju dokoupit nějakou výšku, podle frekvenční charakteristiky té bety jsem vybral selenium ST200 (http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=89358) ale nevím jestli je to použitelné ? Druhou variantu selenium DT150 jsem vzal podle tohoto projektu (http://www.d-a-s.cz/index.php?page=kons … ukce=pd121). Měla by větší citlivost , ale vzhledem k té mojí betě se mi zdá zbytečné aby horna jela už od 1500Hz, nicméně nemám v tomto ohledu žádné zkušenosti, tak prosím o radu případně cokoliv jiného price-friendly.

K té výškové sekci nevím jaký výkon zesilovače v poměru ke spodku, viděl bych to na něco s tda7293, zhruba třetinového výkonu ? Výhybku nastavit podle výškáče (pro DT150 těch 1500Hz ?).

Mechanickou konstrukci bych si představoval něco typu toto: http://kytary.cz/laney-cp12-aktivni-monitor/HN085091/
Myslím tím ten boční panel s konektory a korekcemi (nevím jestli je to účelné ?).

Poslední věc je co do umístění chladičů, chci použít tyto profily (http://chladice.alunet.cz/Hlinikovy-chladic-2728.html), viděl bych to asi na 2 kusy délky 200mm a jeden 100mm pro tda, ale když je dám dovnitř tak tomu nevěřím že to uchladí a zvenku mám obavu že by mohl přít k úhoně při přetahování nebo alternativně rozbít něco jiného.

Díky všem za podnětné návrhy a případně zdrbání za blbost.

(upravil BobiseK 4. 2. 2010 20:07)

Re: Aktivní pódiový odposlech

Prečo to chceš deliť aktívne? skôr si pozri nejaký odladený projekt na prodance a postav pasívnu výhybku. Mám dojem, že to "té-dé-áčko ti bude kurviť zvuk tej výšky. Nehovoriac o spoľahlivosti...

(upravil hamos 4. 2. 2010 20:18)

Re: Aktivní pódiový odposlech

Hlavně proto, že ten leach neni výkonově nijak slavný, takže bych přidal nějakých 30W na výškách. Navíc si myslím, že když to bude pro tu výšku lepší, protože aktivní výhybka bude "ostřejší" - strmější pokles amplitudy nežádoucích kmitočtů.
No to TDA byl nápad, nechám si klidně poradit.

Jinak nemyslím si, že by mělo nějak výrazně kurvit zvuk, přecejenom se nejedná o hifi, ale nic jsem s tím integráčem nepostavil, tak se o tom sofistikovaně bavit nemůžu. No a spolehlivost pri takovémto vykonu by snad mohla být dostatečná (alespoň to vyplývá z jednoho vlákna o tomto integráči).

Re: Aktivní pódiový odposlech

Když už stavět aktiv, tak s lepšími repry. Beta je tak pro začátečníka...

Web

Re: Aktivní pódiový odposlech

Ja s bych s pouzitim toho Leache i TDA celkem souhlasil, ale nevim jak se ti na aktivni vyhybce povede udelat to odladeni vyhybky, ktere bude kompenzovat nedostatky pouzitych repro tj. prevyseni stredu u ty Bety a hrb kolem 5ti kHz u toho DT150. (jinak to DT150 je urcite lepsi pouzit).

Proto by bylo asi jednodussi udelat jeden zesik a pasivni reseni vyhybky jak psal Bobisek.

Souhlasim i se Sendym, ze kdyz se bude clovek namahat s delanim aktivni bedny, tak by se hodilo i lepsi repro. (ale pokud mas malo penez a bavi te to, tak proc ne).

Re: Aktivní pódiový odposlech

Tou výhybkou jsem myslel crossover , že bych striktně oříznul kmitočty které půjdou do té výšky a proto jsem tam vybral tu ST200 ... potom jenom nastavit poměr hlasitostí obou zesilovačů (resp. přizpůsobit ten výškový, aby bylo pásmo zhruba vyrovnané - vpodstatě tu výšku výkonově zabiju) ... takto by to nešlo ?

Ta DT150 je lepší v jakém ohledu ? lepší f rozsah, citlivost, zatížitelnots, dle skušeností lepší zvuk ... ?

Jinak takovou výhybku jak píšeš bych dohromady jenom tak nedal, to potom ten pasiv no ...

Ještě mě napadá má to cenu vůbec stavit s takovýmto výkonem - 150W (a na PA ne příliš citlivým reprem) ?

Tu betu chci použít abych ji nemusel vyhodit, reprák se dá vyměnit snadněji než překopávat úplně všechno, tak alespoň ten "podvozek" aby byl nějak schopně poskládaný.

Re: Aktivní pódiový odposlech

Jo uz to chapu, jak si to myslel s tou charkou, ale ja myslim, ze tveeter s uhlem 40x40 se proste do odposlechu nehodi. A protoze je na tom lip s citlivosti, at je na tom lip i se zatizenim.

Jestli to ma vubec cenu stavet to nevim, zalezi na to co jak zvucis, mas asi nejaky zkusenosti jak silny odposlechy ty potrebujes.

Re: Aktivní pódiový odposlech

Skušeností právě moc nemám odehráli jsme teprve pár koncertů, ale mám problémy se zvukem na pódiu - neslyším pořádně zbytek kapely, za zadkem mám kombo (hraju basu). Tak jsem se rozhodl, že si postavím vlastní odposlech a bude poproblému. Hráváme s 2x300W RCFkama jako odposlechy, ale to je na 6 lidí málo (výkonově si myslím, že ne, ale rozložením zvuku).

Tak předpokládám, že neco kolem 200W by mohlo stačit, ale je to jenom odhad. Hrajeme rock (nějaké zábavovky, staré věci, ...). Rezerva je fajn ale zase to nechci přehánět.

Jaká je tak reálná zatížitelnost té bety, nebo rsp. kolik byste si do toho troufli pustit ?

Re: Aktivní pódiový odposlech

ešte si trošku rýpnem - píšeš že to chceš deliť crossoverom - neviem či ho už máš? lebo ak nie, tak si myslím že je rozumnejšie tie peniaze vraziť do lepších repro a ak už nejaký máš rovnako tak ho môžeš skúsiť predať a viac zainvestovať.
Zaťažiteľnosť tej bety je podobná výkonu tomu tvojmu LEACHovi /140w/ teda skôr o niečo väčšia.

Re: Aktivní pódiový odposlech

Ok, tak čím to teda osadit ? Jenomže to už se nevlezu do původní sociální ceny tohoto projektu ...

OT: ještě že něšel kolem nikdo z VIP ... jako bych to slyšel, že tu pletu z hovna bič smile

Re: Aktivní pódiový odposlech

hamos: no ty RCF asi maji lepsi repro a i silnejsi zesik, takze asi budou vyrazne "hlasitejsi" nez odposlech 140W + Beta12.

Re: Aktivní pódiový odposlech

.. no jenomže vedle mě je bicák, předemnou kytarista a to RCFko leží vepředu, aby dobře slyšela zpěvačka , takže jsem tak trochu ve stínu, většinou není místo aby jsme se poskládali nejak jinak a i tak bych stál třeba zase jakoby vedle toho odposlechu ... takže sice o řekněme 7dB ("uvařil" jsem z toho že ty RCFka budou mít cca 100dB což ze o 4 víc jak moje bedna plus dvojnásobný výkon tj. +3dB ) slabší ale zase přimo usebe ...

... ale možná máš pravdu, jak říkám, netuším jestli to bude stačit, či ne ... asi udělám pokus a uvidím, kdyžtak budu mít alespoň aktivní bedničku, když se zastaví kámoši zajammovat big_smile

Re: Aktivní pódiový odposlech

No s tem 7mi decibelama bych souhlasil a to je uz dost, takovy bedny kdyz das dve vedle sebe, tak to mas pocit, ze jedna skoro nehraje. No zkus to, kdyztak pak budes upgrejdovat smile

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Aktivní pódiový odposlech

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£