Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » 18" Fane v horne

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil Jogin-z-Bagien 15. 2. 2010 3:00)

Téma: 18" Fane v horne

Nazdar.
Mam dva tieto repraky (400W, 4R) v BR bedniach (150l; 42,5Hz) pravdepodobne fabrickej vyroby a hra to v nich proste nie zrovna tak ako by som pozadoval. Citlivost je pomensia, v prejave chyba razancia a sila; zato basy su pekne hlboke. Problem bude zrejme v ozvucnici (kedze pre tento reprak asi nie je stavana), preto by som tieto bednicky predal a postavil si horny.

Pouzivat to planujem na mensich priestranstvach v exterieri;
zosik na ne je Mison A2400; vyhybka behringer cx2310; subsonik pred vyhybkou - 40Hz
vrchy su kopia 3p Dan Raptorov (Beta15/Alpha8/Apt80) na qsc gx3;
ziva huba - hc punk/crust, death metal; elektronicka - dnb, techno;
chcem viac "kopavy" bass a hlavne co najvacsi mozny SPL; frekvencie pod 60Hz ma ani nezaujimaju...

Oplati sa ist do 1850 horny, ci zvolit nieco insie?

Staci jednoslovna odpoved od viacerych ludi smile
Diky

Re: 18" Fane v horne

Taky jsem měl, taky bassreflex, podobné pocity, každopádně velmi kvalitní měnič. Od jednoho 150 l 18" bassreflexu na stranu přece nemůžeš čekat dostatečný výkon na takové styly, ještě s tímto zesilovačem. Ať budeš uvažovat o čemkoliv, začínej s dvěma kusy na stranu.

Re: 18" Fane v horne

Peniaze na kupu dalsej techniky (zosik, novy par repro) momentalne nie su, zato preglejky/bukasu je az az. Okrem toho som len velmi obcasny zvukar/dj a apec skladujem v malom byte - uz len kvoli paru 1850-tok sa budem musiet zbavit jednej skrine lol ... Castokrat na vacsie akcie berieme kamosove dva sneky s Kappou15LF (na EP2500), takze o dvoch Col18B na stranu zatial uvazovat nebudem.
Jedine co od noveho sneku pozadujem je tlak a citlivost, ktora by podla simulacie mala byt minimalne 2-3x vacsia nez v tom posranom BR. Ja len neviem ci sa pustat do tej 1850-ky kedze je to na moje pomery nenormalne velka bedna, alebo skusit nieco ine ...

Re: 18" Fane v horne

Zkus jako první krok vpřed koupit lepší zesilovače alespoň QSC řady RMX, oproti EP2500 by to mělo být znát.

Re: 18" Fane v horne

tomvm: jak velkej rozdil asi muze bejt mezi RMX a EP2500, kdyz je to kopie rmx??

jogin: jo ten colosuss ma parametry celkem vhodny do horny, tak to muzes zkusit udelat. A jestli casto hrajes se znamym co uz sneky ma, tak muzes udelat to samy ale na 18" aspon to pak bude spolu dobre hrat.

Re: 18" Fane v horne

Ako hovorim, prachy na novy zosik nie su ... naco by som ho mal kupovat, ked mi moje momentalne bohate stacia? Jediny problem je s tymi subwooframi, tak to potrebujem co najskor vyriesit. Ak sa mi v buducnosti financie polepsia, zaobstaral by som si dalsi par horien s Fane Col18B a rovno k nim QSC RMX1850; lenze to je tak vizia na rok-dva do predu... Zas ale treba brat do uvahy, ze vrchy mam len s Beta15/Alpha8/Apt80 tak nech je ta zostava potom trochu vyvazenejsia ...

Kamos ma EM15bass, kopie z repromanie a myslim, ze by som viac ziskal (tlak/basy) ak by som sa radsej pustil do 1850-ky nez robil "EM18". Je to sice zlozitejsia kontrukcia, ale vzhladom k tomu ze tie EM15ky som staval ja, problem by to nemal byt velky ...

Re: 18" Fane v horne

No jasny. Ale jak si rikal 1850horn je hodne velka a upravena EM15bass na 18" bude mensi. A taky nevim, jak jste to doted resili, ale basovy bedny ruzne konstrukce spolu obvykle nemohou hrat pokud to neni elektronicky osetreno, zejmena pred delay.

Re: 18" Fane v horne

Ah sakra, na ten delay som vobec nemyslel. Tak teraz neviem ci ist do upravenej horny EM15bass alebo 1850-tky. Skor by som mozno predsalen volil 1850horn, lebo ten bude mat urcite pocutelnejsie vacsi tlak nez EM15 s Kappou15LF, takze tie Kappy si uz nebudem musiet poziciavat. Len zase ked bude fakt dajaka vacsia akcia kde je kazdy dalsi sub vyhodou tak to uz by sa hadam dajak tie bedne poposuvali, ze by EM15ky boli o cca 3/4 metra pozadu - vyzeralo by to cudne, ale ucel by to malo splnit ...

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 18" Fane v horne

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£