Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Jaké OZ na upgrade preampů v mixpultu?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 24 z 24]

Re: Jaké OZ na upgrade preampů v mixpultu?

Udělal jsem dobrou zkušenost se starší sérií NJM2068, bezpochyby to byly originály, páč byly vyletované z jednoho rozmláceného staršího přístroje. Ale netuším, jestli v dnešní době originály sehnat půjdou, za kolik a zda budou mít vlastnosti těch deset let starých. Šumí výrazně méně, než současné NJM4580.

Web

Re: Jaké OZ na upgrade preampů v mixpultu?

NJM2068 je zvukový hnůj. Na výškách agresivní jak stádo "spoluobčanů".

Re: Jaké OZ na upgrade preampů v mixpultu?

Tak mi teda laskavě vysvětli, proč se tyhle OZ osazují do strojů vyšších tříd, zatímco ve střední třídě zůstává obligátní NJM4558, NJM4559, M5218, LA4570 a podobné.
V dobré střední třídě se s NJM4580 setkáte jen výjimečně.
A dále mi vysvětli, proč Technics, Denon, Pioneer a dokonce i Sony osazovaly do filtrové a výstupní části CD přehrávačů střední třídy NJM4556, případně NJM4560. Tohle mě kurva hodně zajímá.

Dále pak žádám o vysvětlení, proč se u hodně starých NADů a nejenom NADů používá OPA2604, zatímco u novějšícch téměř zásadně OPA134, OPA2134.
Nebude to takhle náhodou dobou, kdy přístroj konstrukčně vznikal a nic lepšího v rozumné  cenové relaci nebylo?

Stalo se mi totiž, že po otravném a pracném upgradu přehrávače Technics SL-PG470A /lepší spotřebka/, kde byly všude NJM4560, se  to po výměně za OPA2134 a kontrole stability nedalo poslouchat.
Jedovaté až zasykávající výšky, pouhým uchem patrné zbytky z D/A části a doslova "rozsypaná" reprodukce.
Modlíce se, aby to plošák přežil, jsem tam pokorně vrátil NJM4580 a je to v pohodě.

U profesionálních mxpultů bude podobná situace komplikovaná o to, že je těch OZ v signálových cestách poměrně velký počet a výrobce musí kromě parametrů dbát i na ekonomiku. Navíc ne každý OZ si nechá líbit jednotkový zisk /sledovače/, kam už se každý i z těch levnějších OZ nehodí.
Není umění přeosadit mixpult 24/4/2 operáky za stovku, jako je tomu v případě LME, ale to už si můžu koupit mix vyšší třídy a neonanovat se s operáky u starého kusu.
Má někdo vysloveně pozitivní zkušenost s LM833N, potažmo MC33078 a jejich deriváty? 

Když už jsme u těch OZ - neviděli jste někde v prodeji zkušební přípravek na pouzdro SO8 /SMD/ ?
Mám totiž velký počet /stovky/ dosti kvalitních OZ, vypájených z demolovaných či reklamovaných značkových zařízení /desek/, jsou sice šetrně vypájené, ale přesto bych je před další aplikací raději otestoval.
Plošný spoj, ať už je jakkoliv kvalitní, přežije pájení smd tak maximálně 3x a pak nastává ten pravý průser s odloupanými fóliemi...každý už to nejméně jednou zažil.

Web

(upravil pistole 23. 1. 2010 11:49)

Re: Jaké OZ na upgrade preampů v mixpultu?

tohle bych asi leoši řešil redukcí so8/dip8- ale znamená to zase oz odpájet pokud nepůjde do dipového pouzdra. což je pakáreň.
nicméně ta reduce se dá nechat vyrobit velice lacině a když se plošňák zničí tak se vyhodí a dá jinej - piny se pájením nezničí...

Příspěvky [21 až 24 z 24]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Jaké OZ na upgrade preampů v mixpultu?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£