(upravil fishwin 28. 12. 2023 20:48)

Téma: Stejnosměrná složka v preampu

Ahoj. Mám toto zapojení a třeba mě někdo dokáže poradit. Trápí mě SS složka na výstupu. Tento linkový preamp přestal chodit.
Po výměně BF oba kanály chodí. Zkreslení 0,0007THD při 4V, odstup cca-110dB od 50Hz, Frekvenčka 5Hz-90KHz -3dB. Vše se zdá, že šlape až na jednu věc. P kanál má SS složku 167mV a L kanál 370mV. Myslíte, že by to mohlo být tím, že ty BF jsou možná pajc? Nebo je to něčím jiným?

https://rajce.net/fishwin/album/line

(upravil reeb 28. 12. 2023 21:30)

Re: Stejnosměrná složka v preampu

Ty jfety musí být spárované....

Kolik to mělo předtím? Proč jsi je měnil?

Web

Re: Stejnosměrná složka v preampu

to nevím kolik mělo před tím, protože ty staré jsou KO v obou kanálech. Myslel jsem si to ale mám 6ks z nějakého pofidérního zdroje takže těžko je spáruji. Zkoušel jsem typ smazat lihem a šlo to jak po másle takže to bude asi ppajc a bu ví co to bude. Možná bude jednodušší dát na výstup vazební MKP, protože tyhle BF originál nevím kde koupit..

Re: Stejnosměrná složka v preampu

Skúsiť do série s R118 alebo R119 (podľa polarity DC na výstupe) pridať trimer cca 470 ohm a nastaviť nulu na výstupe. Potom nahradiť pevným odporom čo najbližšej hodnoty.

Re: Stejnosměrná složka v preampu

BV napsal:

Skúsiť do série s R118 alebo R119 (podľa polarity DC na výstupe) pridať trimer cca 470 ohm a nastaviť nulu na výstupe. Potom nahradiť pevným odporom čo najbližšej hodnoty.

Ok zkusím. Děkuji za radu.

Re: Stejnosměrná složka v preampu

já bych dal trimr do emitorů těch fetů ... 47 ohmů, jezdec na R117