Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Počítač nedělá to, co má...:(

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil bhm1 26. 11. 2009 21:38)

Téma: Počítač nedělá to, co má...:(

Zdravim pánové, mám takový kuriózní problém s PC... přeinstaloval jsem PC jelikož bylo strašně zasekané, po přeinstalování Windows vše běželo jak má, nainstaloval jsem si ovladače na externí zvukovou kartu Creative SOUND BLASTER X-Fi Surround 5.1 retail, ale již při instalaci PC spadlo. Po restartování PC naskočí systém na úvodní obrazovku, ale poté vyhodí modrou smrt. po vypojení externí zvukovky funguje vše jak má.. čím to je .? Po obnovení systému na předešlou konfiguraci problém setrvává..

EDIT: ještě dodám, že se jedná o Windows XP servis pack 3 (legální)

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Zakaž automatické restartování při selhání a napuš nám sem, co se objeví na modré obrazovce.

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Nainstaluj si driver cleaner, restartuj počítač do nouzovéh režimu a z něj pomocí DC vymaž všechny stopy po Creative ovladačích a nainstaluj znova - pokud ani tentokrát neproběhne instalace bez chyby, hledej starší/novější verzi ovladače.

(upravil bhm1 26. 11. 2009 22:00)

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

odinstaloval jsem tedy verzi všech ovladačů Creativ a systém běží, divné je, že tyto ovladače jsou přímo dodávány ke zvukové kartě.. zkusím najít nějakou jinou verzi na interentu a uvidím.

EDIT: a mám ještě jeden problém, když si zobrazím správce zařízení mám zde tři otazníky, dva jsou u naznamé zařízení..(netušim co to je) a další je u PCI device, po delším hledání co to je, jsem přišel na to, že je to HD audio které má deska podporuje, avšak já už jsem ovladače na desku nainstaloval... Spíš by mě zajímalo, je potřeba mít k HD audiu nainstalované ovladače když budu krát přez externí zvukovou kartu.? ( Pokud se jí povede rozjet )

(upravil Dismembered 26. 11. 2009 22:09)

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Odinstaloval jsi to i pomocí Driver cleaneru? Je to důležité - nejdřív klasicky odinstalovat, pak v nouzovém režimu smazat zbytky po Creative ovladačích.
Ohledně integrované zvukovky - jednoduše ji zakaž v BIOSu, ve správci pak nebude. Nainstalovanou ji mít nemusíš, vše obstarávají ovladače X-Fi.
Z dalšími otazníky ve správci ti nepomůžu - nevím co v počítači máš.

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Dismembered - a nemohl by jsi i poradit s tím jak flashnout bios.? je tam nějaká stará verze z roku 2008, myslel jsem, že by to také mohlo pomoct. hledal jsem na internetu a nemohu k této desce Asus M2N-E - nForce 570 Ultra najít skoro žádný bios, jediné co jsem našel je http://www.findmysoft.com/drivers/ASUS- … river.html i hledání ovladačů na desku bylo asi na hodinu a nakonec jsem našel jen tři stránky... Poradíš.?

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

na m2n-e ze ziadne biosy? smile) a kde si hlaldal preboha? smile na asus.com dostupných 14 verzií(resp. 9 pre SLI)
a z roku 2008 to nie je stary bios, aku mas verziu? pozri si release notes, co sa v danom biose opravovalo, zbytocne upgradovat to, co funguje

Web

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Bios mám 1601, ale datum grafického adaptéru v biosu je duben 2006.

(upravil bhm1 26. 11. 2009 22:53)

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Tak už vše funguje tak jak má, jen jsem překvapen, že mám nainstalován Foobar2000 k tomu ASIO + SRC, nastavim 96 000Hz a PC hraje, ovšem když zadám 192 000Hz tak už PC nehraje, proč.?

EDIT: napíše mi to akorát Unrecoverable playback error: The ASIO device does not support specified sample rate (192000Hz); please configure resampler appropriately

(upravil Dismembered 26. 11. 2009 22:54)

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Specifikace napoví:
Playback: Up to 24-Bit/96kHz 5.1

V čem tedy byla chyba?

(upravil bhm1 26. 11. 2009 23:08)

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Jako, že mi to není schopna schroustat zvuková karta.? ( Nevím, v tomhle se fakt neorientuju sad )

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Přesně tak, maximální vzorkovací frekvence, kterou zvukovka přehraje, je 96kHz.
V čem byla nakonec teda chyba? Stačilo přeinstalovat ovladače?

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Ano, bylo to nejspíše v ovladačích, nainstaloval jsem si nejnovější verzi ze stránek Creative a vše běží tak jak má.

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

No oni SP3 jsou dost divný, mě po nich přestal fungovat software ke scaneru. Na podpoře HP jsem našel že je to bohužel normální a po stažení nového software je to zas OK. Navíc mi nejde spustit normálně ani Bluesoleil co jsem dostal k bluetoth USB. Bohužel tam jsem dostal odpověď že si mám koupit novou verzi, jenže ta je dražší než celé zařízení. Naštěstí jsem našel v počítači že se instalují tři spouštěcí soubory se stejným názvem jen doplněným podtržítky a nefunguje jen ten co něj odkazuje ikona, ostatní dva normálně fungují.

Takže po zkušenostcech bych řekl že původní ovladače tvý zvukovky napsaný pro SP1 nebo SP2 prostě s SP3 nechodí.

(upravil bhm1 30. 11. 2009 22:53)

Re: Počítač nedělá to, co má...:(

Tak to je super... ovladače na zvukovou kartu jsem odinstaloval ( i přez Driver cleaner ) a dálkové ovládání na zvukovou kartu mi funguje pořád.. Problém zmizel, ale teď se zase objevil.. už nevim co s tím. Tady je fotka co to píše, když systém spadne.. Nevíte někdo co to je.?

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/2195_snimek.gif

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Počítač nedělá to, co má...:(

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£