Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač VISONIK 2203

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: zesilovač VISONIK 2203

Zdavím Vás, neříkejte nikomu, že jsem u konťáku našel tento zesilovač:-)

http://s4.postimg.cc/rx6hs8oqh/1493_snimek_002.jpg http://s4.postimg.cc/oeuhvunuh/1493_snimek_003.jpg http://s4.postimg.cc/ydfgibxa1/1493_snimek_005.jpg

Byl jsem hlavně zvědav, co je vevnitř, překvapila mě relativně poctivá konstrukce. Ale bohužel mu chybý trafo. Nemáte od něj někdo schéma? Na netu jsem skoro nic nenašel. Na trafo 2x22 V se hřejou dost koncáky, na 2x12 V to zase nemá moc výkonu. Potřeboval bych vědět, čim to optimálně napájet.

Dík

Re: zesilovač VISONIK 2203

Na jaké napětí jsou elyty?

Web

Re: zesilovač VISONIK 2203

Ve zdroji na 35 V. Ale při těch 22 V stř. tomu odpovida cca 30 V na kondenátorech, se už hřejou dost ty koncáky, jak kdyby šel hodně nahoru klidovej proud.

Re: zesilovač VISONIK 2203

Tak že jsem trochu pokročil. Na koncích to má 2SB751/ 2SD837, jejich Ucbo je 60 V. Mohu si tedy dovolit jit na +/- 25V? Na desce jsem objevil trimr na klidový proud, kolik by jste jim nalozili? Osciloskop nemam, abych se pokusil naměřit ňáký to přechodový kreslení. Dík

Re: zesilovač VISONIK 2203

30-40mA, ale měř na emitorákách.
Jestli mají konce Uceo 60V, tak na elytech může být nejvýš 2x28V, je třeba brát ohled na kolísání sítě.
Možná, že kdybys konce nahradil typy BDX53C/BDX54C, mohlo by se se zdrojem jít až na 2x32V.

Web

Re: zesilovač VISONIK 2203

Dik za rady. No asi to necham byt na tech 2x24 V. Při výměně tranzistoru bych sice mohl jit na tech 2x32V, ale asi by to melo opodstatnění, jenom kdybych chtel vetsi vykon nebo to provozovat do 8 ohm. Krabice toho zesilovace je strasne nizka, sotva se tam vejde 100W EI trafo. Chci to ozivit za co nejmensich nakladu, pokud mozno, co dum da. A pak tim pripadne obdarovat nekoho potrebnyho. Jasne, mohl jsem to u toho kontejneru nechat lezet, ale to proste neslo smile

Re: zesilovač VISONIK 2203

Tuším, že původní trafo bylo na C jádře. Měl jsem takové, ale bohužel jsem ho prodal.

Re: zesilovač VISONIK 2203

Jedno takové šikovné placaté Cčko bych měl, má to odhadem 110-130VA, ale musel by sis převinout sekundár. Primár na 230V/115V to má už hotový, takže jen rozhodit a na každou cívku namotat půlku sekundáru. Je to myslím jádro C20005 nebo tak nějak, nejedu v tom, takže se omlouvám za nepřesnost.

Web

Re: zesilovač VISONIK 2203

Nebude to céčko po rozebrání vrčet?

Web

Re: zesilovač VISONIK 2203

Kdyz jsem byl holoprdelnikem, pokousel jsem se previnout trafo z elektrona, coz byla sovetska TV. Demontaz je mozna, ale uspesna zpetna montaz temer nemozna. Nechaval jsem to nasaknout parafinem, ale casem se to rozvrcelo. Tyhle ty mensi C trafatka jsou myslim zality tym ultra tvrdym lakem, o to je to jeste horsi. To uz bude mozna lepsi sehnat vyhovujici toroid.....

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač VISONIK 2203

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£