Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Zesilovač hraje potichu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Zesilovač hraje potichu

Mám na pohon předních comp zesilovač Carpower HPB 602 a asi protože má poměrně nízkou vstupní citlivost, hraje potišeji než zesilovač na sub (Carpower Wanted 2/160). Musím mít Gain na maximu a i tak se při vysoký hlasitosti dost blížím maximálnímu zesílení rádia a pačnou pak "kreslit" výšky. Nedá se s tím udělat něco jinýho krom zapojení na Hi/Low převodník? Rádio má 2V výstupy.
http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=317

Re: Zesilovač hraje potichu

Já jsem to tehdy vyřešil těžce prasácky, ale doteď to perfektně funguje. Vyměnil jsem rezistory těsně za vstupem za poloviční hodnotu (z původních 22k na 10kohm). Mluvím tu o hifi zesilovači, ale ahifi zesilovače to myslím mají úplně stejně. smile

Re: Zesilovač hraje potichu

Aha... A poznám který to jsou...? smile Oba zesilovače mají impedanci 20k ohmů, ale Wanted má citlivost 0,11V, kdežto HPB 0,4V. Myslel jsem, že to závisí na tom.

Re: Zesilovač hraje potichu

Je to prasácký řešení, za chvilku mě tu za to odborníci zjebou. smile Vezmeš do ruky multimetr, nastavíš test vodivosti, jeden měřící hrot nacpeš do cinche, druhým budeš "propískávat" rezistory blízko vstupních cinchů. Jakmile zjistíš, které to jsou, změříš jejich hodnotu a dáš tam menší.

Re: Zesilovač hraje potichu

Ahááá... To abych si koupil multimetr... smile Promiň jestli se ptám jako hologram s velkým H na čele (tedy hidiot), ale co kromě zátěže pro rádio to ovlivní? Chod zesilovače to snad nijak nezmění, ne?

Re: Zesilovač hraje potichu

Ne, pouze toutou "úpravou" více "zatížíš" zdroj signálu (tedy rádio).

Co se děje? Kde jsou reakce, které zesměšňují moje řešení?

Re: Zesilovač hraje potichu

Little, my už víme všichni a zcela spolehlivě, že jsi píča. To není třeba si nechat potvrzovat...

Web

Re: Zesilovač hraje potichu

Nech si ty blbé kecy pro někoho jiného a radši napiš, co je na tomto řešení špatně.

Re: Zesilovač hraje potichu

Já bych taky rád věděl co je na tom špatně, případně jestli s tím zesilovačem lze udělat něco jinýho. Pokud ne, prostě se na to vykašlu, nebo ho zapojím přeh Hi/Low převodník, to je fuk, ale rád bych věděl možnosti.

Re: Zesilovač hraje potichu

Zatížíš tak leda hovno, protože linkové výstupy autorádií jsou vedeny v drtivé většině z výstupů operáku přes nějaký sériový ochranný odpor, obvykle 68 nebo 100R. Jsou tedy relativně tvrdé a jakákoliv změna vstupní impedance zesilovače je nedokáže napěťově nijak zásadně ovlivnit.
Navíc to littlovo řešení připomíná postup běžných čuráků, co vrtají do něčeho bez rozmyslu a bez jakékoliv znalosti obvodového řešení tak dlouho, až něco domrdají.
Při tomhle postupu tak lze spolehlivě trefit odpory v invertujících vstupech vstupních OZ, jejich zmenšením dojde přesně k opačné situaci-ke zvýšení zesílení a snížení odolnosti proti přebuzení. Lze natrefit i na sériové odpory se vstupem nebo odpory ve zpětné vazbě vstupních OZ s účinkem rovněž přesně opačným.

Little, když jsi přes jakoukoli elektroniku naprostá píča, tak nikomu nic neraď, způsobíš mu akorát škodu a ztrátu času.

Jestli má HPB jmenovitou citlivost 0,4V na plný výkon, výstupy rádia jsou dvouvoltové a při vysoké hlasitosti ti to kreslí, tak to ti kreslí ten zesilovač nedostatkem výkonu a limitací.

Web

Re: Zesilovač hraje potichu

No já myslel že to dělá rádio, páč max. zesílení je 33 a na nějakých 28 to začně kreslit, tak jsem si říkal, že při takovýmhle zesílení už nestíhá rádio...
Ještě mě zajímá jedna věc. Ta menší citlivost bude daná úmyslem ochránit zesilovač, nebo to bude jen kvůli ceně - např. menší, levnější odpory? Co jsem totiž koukal, většina zesilovačů má citlivost 0,1 - 0,2V.

Re: Zesilovač hraje potichu

Ja nechapu, co lidi blbnete. I na zesilovacich s vice voltovymi vstupy je nastavitelny gain takovym zpuosbem, ze v polovine intervalu hlasitosti radia (i kdyz ma klasicke vystupy) uz je kraval celkem nesnesitelny - zvlast na kompech. Neco jineho je necitlivy subwoofer, ale i tak, ja to porad nechapu, asi jsem natvrdlej. smile Co to mate za komponenty a elektroniku?

Re: Zesilovač hraje potichu

Šel jsem podle klasickýho schématu. Nastavit na rádiou 2/3 hlasitost, otáčet gainem až se objeví zkreslení a pak trochu zpátky. Tedy nastavil jsem na rádiu 25 z 33, došel až na max. gainu a zkreslení nikde.... Naopak sub zesilovač s necitlivým basákem jsem ztlumoval, aby nepřeřval compa. Je možný, že přední Axtony jsou necitlivý mrchy, ale že by byly až tak necitlivý...? Když jsem to pak zkoušel za jízdy, připadalo mi, že není rezerva v hlasitosti. Prostě že rádio už je dost na doraz... Pravdou je, že už to byl docela kravál, to jo. Nicméně přijde mi i divný, že sub musím ztlumovat, místo aby byl naopak potichu.
Krom toho, když jsem měl v autě na subík zesilovač Sencor, hrál oproti HPB o dost hlasitěji. HPB na stejným subíku prakticky nebylo slyšet...

Re: Zesilovač hraje potichu

To bych si myslel taky, ale Gain mám na max. a co víc můžu dělat...? Možná je to mnou, že jsem čekal víc, než to levný HPB dokáže...

Re: Zesilovač hraje potichu

Ach tak, ha ha... smile Myslím že Fader mám dokonce naplno dopředu. Ono to nehraje vyloženě slabě, ale prostě tomu ještě něco chybí. V zásadě jsem čekal víc...

Re: Zesilovač hraje potichu

Mathesi, posli mi na sebe kontakt, az budu priste u OndryCh s autem v Semilech, prijed, podivame se ti na to. Todle je divny.

Re: Zesilovač hraje potichu

Ok díky, posílám...

Re: Zesilovač hraje potichu

Hele jak by se projevilo, kdyby "nestíhala" cívka výškový větve? Nemohlo by to taky způsobovat "řvaní" výšek při vysoký hlasitosti?

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Zesilovač hraje potichu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£