Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač LQP-950 váš názor

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 63]

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Tak aby ses nedivil, primár z hliníku měly toroidy v nějakých noname aktivkách, tuším Red Sun a ještě v čemsi.

Web

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Já se tedy rozhodně nedivím. Slyšel jsem, že i v gme měli některá trafa vinutí z Al.

Web

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Úspora hmotnosti predovšetkým smile

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Gde gdo má občas chybu pravopisu. smile Viz příspěvek Mistra ze dne 3.12.2007 v 11.44 hodin na http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=14&p=23

(upravil wwsly 31. 1. 2010 10:45)

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Nj, ale napsat v jedné větě 2 chyby už je na pováženou. A to tady máš ještě možnost editace. Navíc ve slově víkend nemá jasno více diskutujících po celém netu.
Kua, naučte se dávat přímé odkazy viz. http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=41930#p41930

Jean, nikoliv. Je to hlavně úspora peněz. Al stojí méně než Cu.

Web

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Orle, na první pohled je zřejmé, že je ten zesilovač poddimenzovaný. Nemáš jistotu, že je jádro trafa z kvalitního plechu, že jsou použity kvalitní polovodiče atd. Něco v tom měnit nemá smysl. Je to jako kdybys do trabanta napáchal sedačky z mercedesa - pořád to pojede jen jako trabant. Zesilovač v klubu si na sebe musí vydělat. Jistě uznáš, že modlit se na každé akci a tiše doufat, že zesilovač vydrží hrát do konce, není to pravé.

Co se pravopisu týče: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2 ad 04.

Pořiď si Cresta a tenhle thread odstraněním prvního příspěvku smaž...

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

WWSLY, kto chcel, ten pochopil, kto nechcel, zakvákal lol.

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

orly kvákaj? lol

Web

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

z jakého důvodu by měl ten zesík odejít ? že se to nedokáže uchladit ? nebo proste jen tak...jednoho dne konec...a při prvním zkratu na výstupu bude asi také po něm že ?

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Nevydrží jelikož návrh zapojení je oholený na kost a použitý materiál (neznačkový, pajcovaný, poddimenzovaný součástky), které nevydrží ani to co dle zapojení mají. Takže vlastně časovaná bomba, tik tak, tik tak....

Jdi do toho Crestu a máš klid...

Web

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

ano, pudu do Crestu ale tím pádem se mi o měsíc prodlouží plány, chtěl jsem jít cestou levný zesíky a kvalitnější repro, teď  ten činskej zesilovač honím skoro denně na 2 eminencích takřka naplno, trafo se ani nezahřeje ale všechno ostatní ano, zjistím co vydrží, alespoň odejde teď než potom....a jestli nevydrží tak do něj koupím nějaký jiný modul koncáku, ale bohužel ani nevím kolik wattu má ten toroid, dá se to nějak spočítat ? dává + - 35v

Aspoň teda myslím, nechtěl jsem to odpojovat od zesíku, všechno je to zalepený lepidlem, na zdroji jsem naměřil 69v

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Orle, 2*35V je zhruba na 100W/4Ohmy. Cesta levný zesilovač + kvalitní repro není dobrá volba. Až prorazí konec a kontakty levného a nekvalitního relé v ss ochraně zůstanou připečené, půjdou do háje i kvalitní reproduktory. Neříkám, že ten zesilovač nebude hrát, ale mizerný materiál použitý v konstrukci představuje potenciální problém. Výrobce šetří na polovodičích, elektrolytických kondenzátorech, chladiči, emitorových odporech - prostě na všem, na co se podíváš. U takové konstrukce je vysoká pravděpodobnost, že něco náhle odejde.

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

chyba napravena změřil jsem to teď odpojené je to 2x 69v , a výjimkou by byly jedině , né moc kvalitní moduly od Krčmáře v EZK který děla koncové zesilovače s tda 7250 dostane tak třeba z 2x35v stovky wattu, jeden mám doma, ale na EZK a jejich moduly taky dost lidí nadává, tda7250 není moc dobrý šváb, ohledne ochran...no nic nebudu předbíhat, zatím jste mne tu celkem dost ponaučily, díky za to smile

(upravil sinclair 3. 2. 2010 4:36)

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Tenhle zesilovač s tranzistory 2SA1941/2SC5198 a napájením naprázdno téměř 2x70V může mít ve špičce cca 250W/4R a přímo si říká o malér, je jenom otázka času, kdy se koncové tranzistory prorazí vlivem toho, že jejich pracovní podmínky totálně opustily SOA, což se stane právě při zatížení reprosoustavami s trošku složitější, nebo nepříliš korektně navrženou výhybkou.
Jestli chceš mít jakousi rozumnou jistotu, že se nic nestane, tak okamžitě vyměň páry A1941/C5198 za páry MJW1302A/MJW3281A - k dostání ve firmě Aldax.

A1941=MJW1302A
C5198=MJW3281A

Dovolím si požádat admina, zda by nebylo možno označení TDA7250 zařadit mezi seznam blokovaných výrazů smile

Web

(upravil orel 1. 2. 2010 20:32)

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

takže když ty tranzistory koupím z aldaxu 1kus = 110kč , tak je stačí pouze vyměnit ? nic jiného ?  jen vyměním tranzistory a dám vetší chladiče. Taky koukám že ty MJW1302A jsou 200W a ty 2SA1941 jsou asi cca 100W... takže by se to mělo méně hřát smile Ještě bych se potřeboval dozvědět co má ten můj zesilovač za ochrany ? asi jen zpožděné připojení zátěže ? poznáte to z fotky ?  díky

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Jak je patrné z tvých příspěvků tak tomu moc nerozumíš. Když tam dáš trandy s větší watáží, tak budou hřát plus mínus stejně. Jen na ně budě větší spolehnutí a budou pracovat v tomto případě v SOA = safe operating area.

Web

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

zdravim nemate niekto schemu od zosika fupion PAA600

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

ptáš se na blbém místě ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

Fu...co?

Web

Re: zesilovač LQP-950 váš názor

To je tak, když ani neumí napsat správný název Fusion PAA-600 ....google našel jenom odkazy na ruské stránky

Příspěvky [21 až 40 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač LQP-950 váš názor

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£