Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 28]

Téma: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Dobry den pani mam take male dilema uz som tu na tom to fore plakal ale na spatnom hrobe preto vytvaram nove tema ohladne vyhybky dam sem obr pre lepsiu orientaciu ako vyzeraju ozvucnice a + poradie ulozenia repro od monacoru a alternativnu vyhybku len u nej som si nie isty tak preto potrebujem neakeho frajera co by mi to schvalil po pripade doporucil inu variantu. DAKUJEM

http://s4.postimg.cc/n73jwldx5/5043_3way12db.jpg http://s4.postimg.cc/5naz0wk3d/5043_monacor_resident.jpg

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

A aký frajer ti toto navrhol? Pýtam sa preto, lebo tá výhybka je úplný blud a kombinácia basákov tiež.

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

No bol som to ja. Ved viem ze asi nieje v poriadku tak preto som to dal sem ze kde je chyba alebo neaku radu, alternativu a co sa tyka tych bassakou to je naprosto ok zalezitost uz len tym ze su delene ozvucnice na dve komory to som zabudol dokreslit

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Ani basáky nie sú v poriadku aj keby mali oddelené komory. Ide o dva rozdielne reproduktory s rôznymi parametrami a teda aj rozdielnym ladením či už objemu bedne, alebo výhybky. Keď už, tak oba basáky rovnaké.

Pred časom sa tu slubne debatovalo o kombinácii SPH-200KE+SPH102KEP+RBT95, prípadne menšej variante SPH-165KEP+SPH-102KEP+RBT95 (hladaj podla toho 102KEP). Škoda, že z toho nakoniec nič nevzišlo. Týchto kombinácií by som sa ale na tvojom mieste pridàžal a sú tu ludia, ktorí by ti s tým vedeli pomôcť.

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Dakujem za radu velmi ma to potesilo inak v podstate riesim nieco na podobny daleko podobny styl ako je Bowers &Wilkins B&W DM603.S2 :-p preto som chcel pouzit ten SPH-165CP a aj vyzera pekne stou uhlikovou membranou a keb sa dalo tak vyuzit ho ako woofer

alebo od spodu Bass, stredoBass, vyskac, stred

http://s4.postimg.cc/9l2u41wah/5043_monacor_resident1.jpg

asi tak neako

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Sobo: při použítí těchto repráků má tahle kombinace smysl jedině v případě že bys pod to dal větší basák.Ideální je to co navrhoval Marcin-zdvojit SPH165KEP a to RBT-čko nahoru by asi taky nebyla špatná volba.

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

ke 102 dej RBT95. Co se basaku tyce tak bud 165kep nebo cp ale nekombinovat pro jendo pasmo, leda pro 3.5pasmovy pokusy do kterych bych se nepoustel. V cem bych trochu vyznam videl by bylo kdybys to nechal tak jak jsi mel jen pridal jeste jednu 165cp(kdyz uz je chces pouzit) a udelal to jako maly 4p(to uz ale leze do penez a prinos krome uzke bendy maly). Osobne bych tam radeji videl aspon dva 8" ale i tohle by mohlo jit. Nejsem si ale jistej zda nato zvaldnes vyhybku.

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

4.pasmo sa mi moc pozdava 8-D no verim ze do vrecka by bolo moc hlboko. Ten 3,5p. nie je nerealna vec ako citam zlozita ale ne nerealna. Co sa tyka tej RBT95 vse ok akurat ju tam nevpacim do otvoru pre vyskac lebo ma 80x40 a ja mam otvor o priemere 76mm vtom je ta potiz takze ktore by ste odporucaly :

http://s4.postimg.cc/srg178cs9/5043_monacor_resident2.jpg http://s4.postimg.cc/tv05j6xfd/5043_monacor_resident3.jpg

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

tam na obrazkach je spatne typove oznacenie vyskaca je  DT-107 ten rbt-95 tam proste nedostanem a stou vyhybkou by mi trochen pomohla neaka dobra dusa za odmenu necham spravit do zadu k parametrom stitok s jeho menom wink ze ( Proposition separating filter by ........) a aj mozno neaku malu financnu odmenu len za poslanie schemy lebo som stoho neaky zmateni uz 8-) no je vidiet ze nie je to sranda a to ma este caka jedna nadherna sustava teda dufam ze bude pekna a ze hlavne plne pocuvatelna vo vsetkych smeroch. Ozvucnica je uz navrhnuta este to je len na papiery a pracuje na detailoch chcel by som do toho investovat cca 40.000,- ako par a prave 4.pasmo ale to je do buducna tak buduci rok, tak este len potom budem vypisovat  8-DDDDDDDD po pripade skype alebo ked bude treba aj osobne sa pridem poradit s odbornikmy

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

ak chces aby ti niekto poradil tak si poradit nechaj... a hlavne nepis DDDDDDDDDDDDDDDDD A 8-DDDDDDDDDD
to bude prvy krok...
2x6,5 palec sice nieje az tak zlý (teda ak sa jedna o rovnake menice) ale 8palec by bol idealnejsi a najlepsie dva ako bolo spomenute
ja  by som 8"bass  4"stred a DT
solidne by to bolo a aj do urcitej hlbky... a vykaslal by som sa nahat HZ staci 40 a mala ozvucnica

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

pokud trvas na 102kep,pak bych aspon co se vzhledu tyče volil i basaky "žlute" smile
Marcin a ostatni - onu zminovanou kombinaci 8"+102kep+rbt mám rozdělanou wink

(upravil sobo 29. 1. 2010 23:46)

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

No ktomu 8-DDDDD to je smajl ak nedoslo panovy (Vacropoly), viem ze keby sa to dalo tak tam urcite tie 8" dam lenze to nejde uz len preto lebo ozvucnica je uz dana : 3.5" / 3" / 2x6.5 . Mam asi tak na vyber ?! Dobre pouzijem tie zlutasky SPH-165KEP skoda no ze to nejde skombinovat urcite by to vyzeralo zaujimavo len horsie by to bolo s ladenim. 4.pasma by pripadaly do uvahy len ak by som jeden bass pridal teda ten SPH-165CP alebo SPH-200KE? do zadu dole to sa este upravit na ozvucnici dá len ako to zahra to je otazne nie som audiofil ale niekde som cital ze je to choroba spovolania wink. A ozaj kde splasim navod na LspCAD v cz/sk aby som to aspon nasimuloval ze co mi to ukaze, po pripade neaky zdejsi clen co je vtom zbehli ak by sa mu teda chcelo to skusit nasimulovat?! Chalani dakujem.

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Tohle ti nikdo simulovat nebude a návod na LspCAD ti neposlouží, pokud v něm neděláš už nějaký pátek - tedy rok. Předně je nutný to dát všechno dohromady, pak odměřit a simulovat. Všechno to má ale háček: pro dva kusy SPH-165KEP ti nevyjde objem, pokud při velkým štěstí zbude 25l, je to málo, z toho vyplývá, že nemůžeš ani dělit objemy. Pak 50mm bassreflex je pro plochu dvou takových středobasů ubohost a alespoň minimálně dimenzovaný tam nevměstnáš.

Result: neuskutečnitelné smile

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

a tos nechal udelat budky driv nez byla pevne stanovena volba měničů? to neni stastna volba zrovna.
nejdriv vyber repraků, simulace -objemy prip. difrakce,pak budky,mereni,vyhybky , pokud to ma splnovat nejaky standardy ,snad to rikam spravne,kdyztak mne opravte smile

(upravil sobo 30. 1. 2010 2:09)

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Pani tak to je skoda ze je to nerealne sad . nie bedne som kupil uz hotone akurat repro su uz pekne v p... tak som uvazoval ze to tam povymienam no ale ako vidim a citam tak ich mozem akurat tak tresnut do kuta a ponechat ako stojan na kvety :-/

davam foto ta zlta fakt pristane ciernej

http://s4.postimg.cc/t0dlx5pkp/5043_100_2595.jpg http://s4.postimg.cc/rwthl74xl/5043_100_2587.jpg

(upravil bubuxin 30. 1. 2010 11:13)

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Počuj sobo, pánovi určite došlo že je to smajl. Ale s takými smajlami sa vyjadrujú sopliaci, tak s tým prosím prestaň. Ja osobne som ešte dosť alergický na "neaký".

Neviem aké máš diery v ozvoučnici, možno by ti tam vošlo niečo z projektov z linku nižšie. Je to K+T, takže lepšie ako tvoje simulácie.
http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=108457#p108457

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

No predsa tu kua nebudeme riesit smajly skurvene ! A co mam robit ked si alergicky na "neaky" teraz ako ze to tam nemam pisat lebo niekomu stoho pukne alebo co?! A co sa tyka otvorou malinko vyssie to tam je napisane. Dakujem urcite sa pozriem.

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Ja len že spisovne by bolo lepšie. Píš si čo chceš a ako chceš, mám ťa v ignorovátku. Nepozrieš.

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Sobo: udelej novou celni stenu, o neco uzsi, sraz tomu hrany at to pekne vypada, strikni to na cerno a nalep. Budes moct vyfrezovat otvory pro zapusteni menicu. Vyberes menice aby k sobe pasovaly, nebudes omezeny soucasnymi otvory a navrhnes rozmisteni podle sebe.

ruzne DIY repro

Web

(upravil sobo 31. 1. 2010 13:01)

Re: Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Kocour:
Jo tak.No nieje to spatny napad chlape fakt svitla nadej. A nalepit to mam na tu dyhu alebo ju mam nechat odstranit a tak?

Příspěvky [1 až 20 z 28]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vyhybky pre buducu trojpasmovu repro sustavu od monacor

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£