Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Subwoofer

Potřeboval bych poradit se stavbou subwooferu.

Nemám v plánu žádnou extra třídu.  Měl by to být bassreflex.... a mám několik variant...tu jednu navrženou a odsimulovanou (ARN 226/07 4ohm) ladění na 36Hz ve 40 litrech.

Ale.....objevil sem zajímavé 12" Visaton WHc 30,- je 80W, 92dB, 38mm cívka, 35Hz.

a WHC 30 X,- 100W, 90dB, 50mm cívka a 30Hz frekvence.

Bohužel udávají tak málo parametrů že mi to LSPcad neodsimuluje. tak jestli s nimi někdo máte zkušenosti, případně jestli někdo dokáže odhadnout jestli bude do subu lepší naž ta ARN 226..

A jestli mám případně vzít spíš tu  WHC 30, nebo 30X. Nejde mi tolik o výkon a tu citlivost...je to na doma.... tak jestli stojí těch 5Hz dolů za ten rozdíl v ceně což je asi 250KČ. Dík moc

Re: Subwoofer

Visaton nic takovýho nemá, proto nějak nevěřím, že to není podvrh... http://www.visaton.com/en/
Uz jsem to kdysi viděl na Aukru, ale moc důvěry to ve mě nevzbudilo...

Re: Subwoofer

a podvod je v tom že to není visaton, ale něco jiného? nebo to nemá ty parametry které sou udávané???

Re: Subwoofer

Na Aukru se obecně prodávají reproduktory na oko podobné renomovaným značkám. Měl jsem možnost ve dvou případech měřit parametry a "ošahat" si tyto dva reproduktory. Rozdíl v parametrech obrovský, v konstrukci rovněž. Z Aukra bych si už žádný reproduktor nekoupil. mad

Re: Subwoofer

ja to nemam z aukra

http://shop.fkt.cz/basovy-reproduktor-v … +dp105512/

parametry jsou v přiloženém souboru pod cenovkou

Re: Subwoofer

Myslím že tento 'visaton' bude spíš McFun big_smile raději di do TVM, ještě mrkni na 226-07/08, stejný reproduktor ale v 8 ohmech.

Re: Subwoofer

Nebal by som sa. Moze to byt tovar vyrabany na vyvoz do vyroby kt. nakoniec niekto neprevzal.

Re: Subwoofer

To není Visatón, ten by stál i v téhle nejlevnější třídě-aspoň 1.200,-kč

Re: Subwoofer

Nevím, jestli si Visaton něco nechává dělat v Asii, sám ale dělá přece ultralevný low-end...
Jinak to WC je typický měnič používaný v 3p minisystémů, něco jako dřív videoton, pioneer, philips... - levné řešení levně a konrád na tom má dost přihozeno, kupuje to třeba za dvěstě. Parametry stačí, víš-li jak s nimi zacházet a dobrý to prostě nebude.

226ky absolutně všechny patří do uzavřenky.

Omrkni tento projekt.

(upravil kelly.ok 6. 12. 2009 17:49)

Re: Subwoofer

no tak v tom mam celkem zmatek big_smile je mi jasný že za tyhle prachy to nebude nic extra,....nadruhou stranu nic tak extra nepotřebuju a nemam pro to využití,. Ted mam obyčejný Geniusy za 900,- tak chci jen něco o trochu lepšího..... a ještě jedna věc....co přesně se vám na tom repraku zdá podežřelé? že není značkový, nebo že sou ty vlastnoti nereálné??

Re: Subwoofer

Podozrele je minimalne to, ze tento typ nenajdes na stranke Visaton, cena je prilis mala na takyto reprak + maximalne sa to podoba reproduktorom z Tipy a tak.

(upravil lexx 11. 12. 2009 23:33)

Re: Subwoofer

Jako, dá se stavět i s Hadexu, jednu dobu tam měli 10'' za 195.- a nebyl špatný,na takové levné projekty-jak vyšitý.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£