Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 38]

Téma: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

DD, prosím o radu, existuje nějaká ochrana výškového reproduktoru, která zabrání jeho spálení-přetížení, pokud člověk neúměrně zesílí rádio? Jedná se o koaxiální repro o výkonu 60W rms, citlivosti 90dB/m, 4 ohmy. Slyšel jsem něco o PTC ochraně nebo odporu, víc k tomu nevím-funguje to? Dá se tedy k repráčku připájet nějaká součástka nebo MEZI AUTORADIO A REPRODUKTOR VLOŽIT NEJAKOU SOUCASTKU, KTERA ZAJISTI, ZE IKDYZ ZESILIM RADIO NA 100%, TAK TA SOUCASTKA ZAJISTI, ZE DO REPRODUKTORU PROPUSTI POUZE TREBA 70% VYKONU A VIC NE, PRESTOZE RADIO BUDE ZESILENO NA 100%?
Myslím, že jsem to napsal celkem srozumitelně, prostě asi něco, co do repra nepustí víc výkonu, který si určím, ikdyž rádio zesílím na maximum. Existuje něco takového? Díky smile

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Limiter?

Pokud nejsi hluchej, bude nejjednodusší používat uši. A je to zadarmo.

Druhé levné "polořešení" je žárovka - prej.

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Díky, já vím, že když začnou zkreslovat repra, tak se má ubrat výkon, ale co kdyby, jsou tam citlivý výškáče. To opravdu něco neexistuje? Jak jsem uvedl, na složitosti montáže nezáleží, tu bych si nechal někde profi udělat.
Zkrátka, volume v rádiu je odstupnované v rozsahu 50 dílků(asi klasika) a potřebuji něco, co do volume 30 dílků výkon rádia propustí, ale víc než 30 ne. Díky moc, jsem už z toho zoufalej smile

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Žárovka vhodně dimenzovaná, PTC, kombinace odpor-zenerky, elektronické ochrany... nejjednodušší je vhodná žárovka před vstup výhybky příslušného pásma.

Web

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Tak si daj na 30 dílků a ďalej nekrúť...

Web

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Čo je to za rádio a repro? Kľudne môže skreslovať/limitovať aj rádio a to mení situáciu.

(upravil Martin 12. 11. 2009 18:48)

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Jak dá žárovku do koaxiálního repráku? Ta se dává do vyhybky pro výškovou větev, ne? V koaxiálu nevím jak to řešit teda  hmm

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

No a copak tam není v tom koaxu nějaký aspoň kondík ? Ten tam dali jak ?

Web

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Jistě tam bude, ale kolik je tam místa mezi tou výškou a středobasem? Kdyby byla ta výška oddělená, tak jo, ale jestli je současí reproduktoru, tak by mě jen zajímalo jak to tam zavedete... Já nerypám, jen sám nevím jak bych to moch vykonat.
Hawk

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Závisí na konstrukci koaxu, někdy se dá vytáhnout drát bokem, někdy se dá žárovka přilepit k hf systému - ona nemusí být moc velká, nebo PTC.

Web

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Nebo odpojyt uplně páč ty malí basáčky jakože veprostřed málo basujou.!.

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Díky moc za příspěvky, to jsem nečekal takovou smršt smile Jedná se o koax. HERTZ DCX 165 NEW, bohužel mají citlivější výškáč, ano, kondík mají. No, ochranu bych použil klidně i na komponenty, ty se chystam kopovat, asi k vánocům:-)
Ríkáte tedy PTC, žárovku nebo odpor. S tou žárovkou si to neumím představit, to když zesílím volume nadměrně, tak začne svítit, čímž se sníží proud do repra a zárověn upozorní, že moc zesiluji? Asi tak. Děkuji za rady, doufám, že mi to v nějaký dílně provedou, jednu z výše uvededených možností

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Myslíš, že bys je tím rádiem odpálil? Když ti to rve uši, tak to ztlumíš /nevydržíš to poslouchat/ a je to. Není jednodušší ten výškáč trochu utlumit /nebo ubrat přes korekce?/.

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Jakou ochranu byste mi tedy doporučili na Komponentní repro(tam je výškáč zvlášt, ano), může ochranovat i repro celkově, i s basáčkem, to je jedno, naopak to ještě lepší. Taky asi žárovičku, odpor a PTC. Která je nejúčinnější z těchto metod? Cena tak do 500,-. Díky moc

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Heleď, trocha rekapitulace. A:Pokud jsou ty repráčky aspoň trochu kvalitní a ty jej používáš spolu s rádiem, jedno jakým, musí vydržet plnej nápor(nemyslím žádný I love bass nebo nějaký uvýškovaný úchylárny, ale normální písničky).
B: pokud se ti zdají výšky citlivější, není nic jednodušího, než je ubrat na EQ rádia. Mám takovýho tucha, že je to celý tak trochu zbytečný a jestli hledáš něco ve stylu, že to chceš mít ťip ťop kvalitní, tak rovnou zapomeň na nějaký koaxy atd.

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Martine, no asi máš pravdu. Znamená to tedy, že když uberu výšky na EQ rádiu, ZNAMENA TO, ZE DO NICH PUJDE MENSI PROUD A BUDOU TEDY VICE CHRANENY PRED PRETIZENIM? Tak tahle jednoduchá věc mě teda nenapadla smile
Snad to chápu dobře. Díky
Mimochodem, brutální fotka :-DD

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Ale povedz mi jednu vec. Prečo je problém krútiť volume max na 30?
Ďalšia vec - Ak nemáš zosík, zožeň si, a padneš na prdel, čo to dokáže.

Web

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

NNNtomas: Jak výškáč utlumit nebo ubrat přes korekce-myslíš jako ubrat výšky na rádiu přes EQ? Asi jsem blbej
díky

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Tak ono už jenom to, že máš v autě tyhle Hertz (nebo že by přívlastek NEW zanamenal nějaký posun?) znamená, že máš rád, když Tě někdo píchá špendlíky do ucha. smile

Pokud tam nemáš zesilovače a tedy bys ničil výškáče skutečně PŘÍKONEM, ale honíš to jenom rovnou z rádia opravdu ti stačí chovat se rozumě. Jejich povolený příkon je dostatečný, aby nešly zničit korektním výškovým signálem z klasického autorádia. Jenže problém nastává, když nastupuje ZKRESLENÍ. Zkresulující a limitující rádio pouští do výškáčů takové věci, že s radostí odcházejí i jak ty říkáš "citlivé" výškáče. Ta pověst u Dietzi, že mají výškáče náchylné na spálení, je dána tím, že je autohifíckoví guru doporučují díky citlivosti a ostrosti zvuku do instalací bez zesilovačů. A protože paňáca má tejkon hustou muziku, tak to dává na kotel na hranici zkreslení (ono to sice už zkresluje, ale přes kravál to tak znát není) a najendou ticho po výškách...
Fakt je nejjednodušší rada nehulit rádio a další by byla lupnout ke kondíku toho koaxu třeba odpor (jo rozladí se, ale čemu to u koaxu vadí?), a to na komponetní výhybce použít nejvyšší utlumení výšek. Už to vytvoří dostatečný prostor pro "rezervu" Zvuku Hertz to může jenom prospět, pokud už nemáš bubínky uvyklé zvuku igelitových pytlíků v pískovně...

Jo, a k té žárovce - to není tak, že by rozsvícením signalizovala že máš zeslabit, on jí rozsvícením a zahřátím vzroste odpor...

Re: Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Dobře, na rádiu ztlumím výšky-na EQ a možná si tam nechám dát ten odpor ke kondíku.
Takže na závěr : 1.Jestli chápu dobře, TAK ZTLUMENIM VYSEK NA EQ RADIU TAKY PRISPEJI KE ZVYSENI ODOLNOSTI VYSKACE PROTI ZNICENI. Je to tak?
2.když lupnu ke kondiku koaxu odpor rozladí se-ROZLADI SE JAKO ZVUKOVE? TO BY MI AZ TAK NEVADILO
3.Všem děkuji za rady, už mam informace, takže odpoledne jdu shanět elekronickod dílnu, aby mi tam píchli ten odpor. Diky smile

Příspěvky [1 až 20 z 38]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Ochrana výškového reproduktoru-poradte prosím

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£