Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

Ahoj,
nevíte někdo o nejakém zkreslujícím zapojení do komba pro elektrickou kytaru? Udělal jsem si zesilovač podle návodu: http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ … ojeni.html ale jejich režim lead se vůbec nepodobá zvuku z jiných - koupených - komb pro el. kytaru.
Děkuji Honza

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

Cos použil za reproduktor?

Web

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

Dělal jsem pouze desku předzesilovače, výkonovej k tomu zatím nemám hotovej.
btw. na rady na repro jsem před chvílí sem do diskuse taky zaslal příspěvek

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

A na čem jsi zvuk toho preampu zkoušel (kytara, konec, reprobox)? Schéma toho preampu je typické pro kytarová komba nižší třídy, což ještě neznamená, že to nemusí pěkně hrát.

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

Když zapojim svý relativně OK hrající kombo do sluchátek, tak to je děsnej průser smile TAkovýhle věci se musej řešit celkově.

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

zkoušel jsem to na kámošový el. kytaře a pouštět to do jeho komba pro elektroakustickou kytaru, posleze i do vlastního koncáku (s TDA2050) a provizorně vedle položenýho repra od TVM (bez reproboxu).

Tenhle efekt by měl pomocí diod "ořezávat" signál na nějakou maximální +- hodnotu (3x0,65V), ne?

našel jsem na internetu toto schéma http://www.electronics-lab.com/projects … index.html , tak bych to ještě mohl zkusit vytáhnout z něj.. to bude nejspíš úplně něco jinýho

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

Pokud chceš mermomocí stavět efekt, který zkresluje, tak doporučuju použít něco perfektně ověřeného.
http://www.schematicheaven.com/effects.htm
např kterýkoliv Boss OD, Boss DS1, Marshall Guvnor nebo Bluesbreaker, těch efektů je spousta...

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

dík moc, něco zkusím vyrobit. dal bych to pak jednak do toho komba a jednak ten kamarád, co si nekoupil kombo pro el. kytaru (nevím proč?!) tak to bude chtít používat

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

kukni sound.westhost projekty.ten tam ma par aj aparatovích

Web

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

koukal jsem tam přímo na jeho kombo taky tam má 2x2diody .. jdu hledat nějakou chybu na desku.. to jinak není možný .. ostatní na ní funguje - přepínání lead/clean, korekce

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

Tyvole do tohodle já se nebudu míchat, tady by lítalo sprosťáren....
Tak on zbastlí nějakej idiotskej preamp, připojí to k TDA2050 a k repráku na stole a diví se, že to nehraje jak nějakej Fender...
Jestli potřebuješ brutálně nařvaný zvuk, tak jak to všude okolo od mladejch soplů slyším, tak by asi bylo řešením pořídit aspoň nějakého Zooma nebo jiný multiefekt, který tu práci odvede v podstatě nezávisle na výchozí kvalitě toho komba.
Možná, že až k tomu uděláš slušný tranzistorový konec, koupíš si toho nejlevnějšího Celestiona /myslím G12T-75 to je/ a uděláš mu slušný polootevřený box, tak se situace značně obrátí k lepšímu.

Web

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

Nech se radši inspirovat nějakým lety prověřeným kytarovým kombem. Každá tvá snaha vymyslet metodou pokus-omyl něco stejně dobrého se ti několikanásobně prodraží a rozhodně už to nebude kytarový zesilovač pro holoprdelníky:-)

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

Přidám se k ostatním. Když si vzpomenu na to, co času a práce dalo postavit slušně hrající kombo a porovnám to s tím co leze i z těch nejlacinějších multiefektů (ZOOM G2, Behringer X V-Amp, Digitech RPxx, atd.) skrz prakticky jakýkoli zesilovadlo, je mi z toho nanic. Kup si laciný kombo (ZOOM Fire - to je pecka , Peavey-cokoliv, atd.) a až ti nebude stačit, kup jiný.
Jediný případ, kdy bych ti to nerozmlouval by byla situace,kdybys to bral jako studijní projekt, nebo tak něco. Páč kdo nic nepostaví, nic se nenaučí, že jo... smile

Re: Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

S tou poslední větou se dá zcela určitě souhlasit a já to podporuju.
Ale dá se to dělat jen za předpokladu, že dotyčnej si nechá drobně poradit od poněkud ostřílenějších borců a nebude ke kytaře stavět koncový stupeň se švábem určeným do auta, což je, jak jistě uznáš, krávovina jako hrom.
Většinou se to tak dělá proto, že je ten šváb levnej a nevyžaduje moc vnějších součástek - zvuk je ovšem také někde jinde, řekl bych přímo fprdeli.
Ony ty autošváby nejsou moc dobrý ani na domácí hifi, natož tak na kytaru.
Naopak třeba TDA2050 nebo 2051 používal Marshall v jedné řadě malých Valvestate kombíček - byl ovšem kapánek atypicky zapojený a v součinnosti s citlivým Celestionem to umělo udělat spousty randálu - Sendy jistě upřesní, co co bylo za modely, já to měl v rukou jen dvakrát.
Dokonce jsem v nějakém profesionálním kytarovém aparátu zahlédl TDA7294, což je tedy už ale vrchol drzosti...

Web

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zkreslující zesilovač do komba - sháním schéma

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£