Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

(upravil DeadMAN 29. 9. 2009 18:17)

Téma: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Majstri výhybiek, kto dokáže pomôcť, prosím, pomôžte.
To, čo vidíte dole, sme s Jeanom namerali. RBTčko bolo merané cez 1,5uF kondík.

To úplne dole, sú impedančky a fázy zmerané cez Limp.

Dokáže niekto z toho vyčarovať rozumnú výhybku?

http://s4.postimg.cc/gxkddw0ft/117_tangbandcharka.jpg http://s4.postimg.cc/c1gqm70ah/117_rbtcharka.jpg http://s4.postimg.cc/orkyza88p/117_tangband.jpg http://s4.postimg.cc/4znedqm2h/117_rbt.jpg

VĎAKA.

Prípadne tu je ešte Dawsoove meranie RBTčka - (vľavo hore)
http://img510.imageshack.us/img510/764/screenshot008ib6.th.png

EDIT1:
Ako vyriešiť ZMA súbor pre RBTčko? Keďže nemá Le, VAS, a tak. A graphreader je na ne zvedavý...

Web

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Nikto nič? Majstri výhybiek? Dawsoo? Sme hovorili o tom, že mi s tým pomôžeš, keď to zmeriam...

Web

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

V Limpu lze impedančku exportovat přímo do zma

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

To si mi tiež pomohol

Web

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

To měření FR je dost divný, ty TangBandy rozhodně nemají mít takový průběh, něco bude někde špatně.

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Ano, asi máš pravdu, niečo nie je s kostolným poriadkom. V priebehu týždňa bude reparát smile

Web

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Jarous, dnes sme merali znova, na 95% sme namerali to isté...

Web

(upravil dawsoo 7. 10. 2009 10:27)

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Deadman:
takhle jako obrázky jsou ty soubory k prdu... vyexportuj si je do FRD a ZMA v programu ve kterým bylo měřeno,v programu si nastav aby to měřilo minimální fázi... pak až tohle budeš mít splněný tak šup s tím do LSPCADu nastav offsety X,Y,Z, a hraj si tak dlouho s komponentama ve vyhýbce dokud nebudeš mít vzornej průběh frekvenčky a souběhu fáze v okolí děličky. ten průběh sedí akorát se mi nezdá u toho TB to dB měřítko... v reálu co jsem měřil já kdysi to zvlnění bylo cca poloviční. smile) Ale neděs se jdou ukočírovat ještě větší divočiny. Jinak ale peak sedí a hrbík taky.vyprdněte se na debilní Artu a zkuste v jiným SW.

Není co dodávat...

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Co teda jinýho, než Arta?

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

No nic, ja to vidím tak, že to bude beh na dlhú trať, a ako štart si zaobstarám vlastný merací mikrofón...

Web

(upravil MaBat 7. 10. 2009 16:46)

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

DeadMANe, není důvod to nedělat v Artě, dá Ti to pro tyhle potřeby úplně stejnej výsledek, jako cokoli jinýho a je to jednoduchý - podívej na Friska (resp. podívej, jak to dělal a udělej to taky tak...).

"Adaptivní okno" (pokud by tím někdo argumentoval) se dá napodobit v Artě poměrně slušně taky a týká se jen baffle-stepu, pokud někdo nemá doma dost místa, což soudě podle těch obrázků není váš případ.

Stejně tak je to samozřejmě možný změřit v něčem jiným (HOLMImpulse, LSPLab), ale u všeho se to stejně musíš naučit ovládat a vědět co děláš...

(upravil dawsoo 7. 10. 2009 17:08)

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Co jinýho? než Artu?,neděláte si prdel že ne? big_smile Např LspLAB,LSPCAD,Sample Champion,Praxis je toho miliarda na netu stačí nebejt blbej a línej hledat .... prakticky je to jedno čím se měří (za předpokladu že se ví jak na to a správně nastevenej sw i hw) pokud neumíte Artu a měřící železo pořádně využívat, ...občas vidím např. zde že se měří občas trošku píčoviny....jako např 10dB zvlnění u toho TB...  já ji neodsuzuju jako celek ale používám ji jen na impedančky a měření LC (díky tomu že mam hotovej jig zrovna na ní) ... Nejjistější je asi nejblbuvzdornější LSP LAB kerej má oproti jinejm velký plus = adaptivní okno (lepší a reálnější výsledky měření v bytovejch podmínkách) a měří i korektně fázi a lze ji měnit (typ) stejně tak jako okno (velikost) i za dávno proběhlýho měření pokud nejsi pako a místo obrázků si uložíš oba soubory llp a llf ke každýmu měniči  smile)) stačí jednou nastavait a jede se... Ale je to fuk jde jen o to co komu víc vyhovuje... Preventivně píšu dopředu kecy si nechte na koledu myslím to jen jako dobře míněnou radu a pomoc. měřil jsem jednak v době kdy tady se tahali ještě kačeři a největším hitem bylo boramyrovo udělátko,a vždy dělám porovnání simulačky a výsledku (sedí na 99%) takže jsem měl možnost za tu dobu měřit opravdu  ve všem co jsem sehnal = mam porovnání.. vybírám jen podle toho co mi víc vyhovuje ergonomií a požadavkama co po tom chci.

Deadman:
Mikrák si nekupuj stačí genius za pár kaček nebo se raději domluv se s někým od vás ze slováče KDO UMÍ MĚŘIT (např Bunta,Godz,Bubuxin a spol.) a máš klid... pokud nic dál stavět neplánuješ tak je to zbytečný vyhazování drobnejch,protože ti to stejně bude bez proškolení někým kdo ví o čem to je k prdu.Ty pokud vidím dobře chceš dodělat projekt tak to popožeň tímhle směrem.Jinak vyjimečně suhlasim =  mabat ti to napsal správně... není podstatný čim ale jak...

Není co dodávat...

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Jo dík za odp. , jen mě zajímalo, co z toho množství SW, je taky dobrý, nebo spíš lepší, než Arta.

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

No, takto, bedničiek na meranie mám doma dosť, len toto som chcel spraviť konečne poriadne. A chodiť stále za Jeanom sa mi nechce, preto premýšlam nad nejakým Checkofonom a mám čo cez zimu robiť...

Web

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

http://www.edisk.sk/stahni/97925/New_fo … .16KB.html

Prosím vás, pozrite sa niekto na toto. Sú to FRD a ZMA súbory RBT a TangBandu, ja som z toho LslCADu jeleň...
Vďaka.

Web

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

To nemá cenu takhle, změř to.

Web

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Charky sú zmerané, fáza a impedancia dopočítaná. Kde je problém?

Web

(upravil check 13. 11. 2009 13:35)

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Udělal jsem ti pěknou výhybku. Chtělo by to ještě změřit nearfield středobasu, nearfield BR případně pokud je vzadu, vertikální i horizontální směrovky... A ještě bych potřeboval vidět impulsku farfield střeďáku.
Napiš mi na mail, zpátky ti pošlu ten simulační soubor. Máš LspCAD verze 5.25?

http://check.wz.cz/docasna/deadman_mini.png
Obrázek kliknutím zvětšíte.

Jenom aby bylo jasno, ta fáze amplitudové frekvenční charakteristiky reproduktorů je měřená pro obě repra z jednoho bodu a okno je nastaveno v LABu se stejným offsetem?

Web

(upravil DeadMAN 13. 11. 2009 14:02)

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Mockrát díky aspoň za toto. Fázu som nemera, na to nemám, ale ako prvý nástrel bude aj toto dobré.
Vobec som sa nevedel vysporiadať s tým hrbom na 1,2k a proste absolutne mi to nijako nesedelo...
Skúsim toto zložiť a skočiť jeanovi na meranie, zatial som na moj mikrofón nemal čas a mám problém s drivermi zvukovky na W7. Takže tak.
Večer dodám dojmy smile

mail: jurop2002(a)yahoo.com

Web

Re: Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

A jak jsi jako prosímtě neměřil fázi? To nejde...
Jestli jsi měřil bednu z jednoho bodu, tak mi pošli impulsky. Takhle s nějakou dopočítanou/minimální fází je to na hovno.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Prosím pomoc - Výhybka pre TangBand + RBT

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£