Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncový zesilovač

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Koncový zesilovač

Ahoj! Neznáte další zesilovače kromě těch to: tda2030, TDA2050, LM4780, TDA2052, TDA 2051, LM3886
Chtěl bych jedno nebo dvou kanálovej max. 70W. Jsem začátečník a potřebuji to na ročníkovou práci do školy.

Re: Koncový zesilovač

a uvedené zesilovače nemůžeš použít?

(upravil Kadrnozka 28. 9. 2009 10:40)

Re: Koncový zesilovač

Tak si postav něco na způsob MBA810.
PS: 5 watů, ale má to grády smile

A co třeba TDA1562Q?

tesličku AZS 224 + XN125

Re: Koncový zesilovač

to bude asi málo.. to má cca 5W

Re: Koncový zesilovač

Když otevřeš jakýkoliv E-shop,njdeš tam tuny zesilovacích švábů.Na většině z nich je v datašitech i doporučené zapojení.

Re: Koncový zesilovač

Nesmíme mít ve třídě stejné integráče a já nevim jistě jestli už je někdo nemá.

Re: Koncový zesilovač

Co LM1875? Jednokanál o výkonu cca. 25W s pěkným zvukem.

Re: Koncový zesilovač

tak pouzi IO typu STK...zapojeni urcite najdes viacero.

(upravil sinclair 28. 9. 2009 14:52)

Re: Koncový zesilovač

Třeba 100W TDA7293V, lze jej napájet i nižším napětím pro dosažení výkonu okolo těch 70W, bude to vycházet asi +/-35V bez buzení.
Nebo pokud bys chtěl být opravdu originální a mít jistotu, že to nikdo jiný mít nebude, použij hybrida Sanyo STK4048V, v kompletním /nezkráceném/ datasheetu je k tomu myslím i plošňák.

Případně použij STK4050V a to konkrétně tyto dva:
http://www.ame.cz/Aktivni-soucastky-IC- … 193400.htm nebo
http://www.ame.cz/Aktivni-soucastky-IC- … 137300.htm ilustrační obrázek!

Oba jsou téměř totéž, STK4050 je schopen dávat až 200W a je to relativně jednoduchý, okolo je jen pár součástek.
STK4048 je schopen dávat až 150W. Samozřejmě platí, že oba uvedené obvody lze provozovat i při značně nižším napájecím napětí, např. +/-40V.
Pokud budeš z toho AME něco objednávat, kupuj součástky, které mají číslo ASWO.

Mimochodem si všimněte, že pro ilustrační účely použili fotku pajcu - tyto dvě výše uvedený STKčka jsou jednokanálový a placka na obrázku je sice označená 4050V, ale nese nápis STEREO AMPLIFIER...debilové jsou to.

Web

(upravil Lojzek 28. 9. 2009 18:44)

Re: Koncový zesilovač

sinclaire  to STK 4048 v nezkráceném to je toto? http://www.pablin.com.ar/electron/circu … k4048v.pdf nebo je to zkrácená verze?

(upravil sinclair 28. 9. 2009 20:05)

Re: Koncový zesilovač

Omlouvám se, jestli jsem se dopustil mystifikace-nezkrácený datasheet i s plošňákem je pro verzi STK4048XI. Takže by bylo dobře někde koupit tuhle verzi. Excelentní parametry, dva paralelní páry komplementárních koncáků uvnitř /čipy jsou použity SanKen/, THD=0,008% hovoří za vše. Zkuste zapátrat, myslím, že tenhle šváb někde kolem šesti kil půjde koupit.
Kdyby bylo zle, mohu odprodat jeden zaručeně originální Sanyo STK4050V. Celá tahle řada je pin-compatible, takže jakýkoliv ze zde zmíněných hybridů do toho plošáku z datasheetu zasadit půjde a poběží to. Sanyo to mělo vychytaný.

Nebo by se ještě dal použít TDA1514A, ten také pravděpodobně nikdo nebude mít. Má výkon 50W, poměrně slušné parametry, potřebuje okolo jen velmi málo součástek a má dostatečnou blbovzdornost. Jeho nevýhoda je, že je dnes už poměrně drahý, nejlevněji ho má asi Martin Lhotský za 365Kč:
http://lhotsky-elektro.kabel1.cz/index. … p;Itemid=3

Web

Re: Koncový zesilovač

medic911: Nejprve bych si zjistil kdo co má ve třídě a pak bych se rozhodoval.

Web

Re: Koncový zesilovač

Šak on to má zjištěné, viz 1

Web

(upravil Zdeno 29. 9. 2009 10:22)

Re: Koncový zesilovač

mozem predat tie dva Philipsy TDA 1514A.

Re: Koncový zesilovač

Tak jsem si vybral LM3886. Jaký máte s tím to I.O. zkušenosti?

(upravil Bystrouš 29. 9. 2009 15:19)

Re: Koncový zesilovač

Psal jsem Ti to na repromanii, tady uslyšíš podobné názory. Když použiješ hledání, najdeš toho spoustu včetně mojí první stavby.

Re: Koncový zesilovač

Jěště by mě zajímalo jakej rozdíl je mezi LM3886 a LM3886T?

Re: Koncový zesilovač

mediku, mrkni na můj web. Dal jsem tam už i "silkscreen" desky. pro nekomerční účel si klidně "inspiruj". Lm3886 je moc dobrý šváb. A ty mý moduly už byly postavený ve stovkách kusů, bez problémů funkčních.

Web

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koncový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£