Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

http://www.tappaja.com/autohifi/index_1.htm

Felda: http://www.tappaja.com/autohifi/bouda/index.html

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Starý dobrý tappaja. smile Pro neznalé se Tecsoundu taky říká tappajomat, protože to tehdy do autohifi přinesl on, jako volbu proti předraženým dynamattům a spol.

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Velice inspirativní.

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

čau lidi, prosím o radu, vzal jsem si od "tapaji" inspiraci a vytvořil MDF kroužky a ted stojím před problémem, jak vytlumit, chci ušetřit takže budu tlumit jen stranu za tapecem, ale problém je v tom, že do kroužků mi ze dveří kape voda - odráží se od výlisu na okna směrem do tunelu z kroužků. A ted nevím, jestli vytlumit celý dveře kromě kusu za kroužkama, v tom případě jak vyřešit vodu, a nebo tlumením zalepit i část za kroužkama, čímž bych vyřešil vodu ale nevím jak by se choval repra a zvuk. Díky za rady a názory

Web

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Mam rovnaky problem. Po dazdi siahnem na tunel z kruzkov zospodu a je cely mokry.
Cital som toho teda uz dost na kdejakych forach, ale nikde sa toto neriesilo.
Len pre zaujimavost a predstavu :
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/178_24092010298.jpg

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Jedina moznost je vymenit tesnenia okolo okna, ak su rozgajdane, ale ci to ide bezne kupit, netusim (napr. na Mareu je to problem, fotrovi nejaky chory uchyl utrhol gumu z horneho okraja dveri a asi to pojde zohnat len zo srotoviska).
Inak to problem nie je, pokial su kruzky nalakovane, ak su MDF, aby nezacali nasavat vodu a hnit.
Ja mam na magnete repra nalepeny penovy sersam (co som pouzil aj na tlmenie), aby voda stekajuca zhora na to nekvapkala, ale ked som po 2 mesiacoch rozoberal opatovne tapacir, tak tam nebola vobec ani len stopa po kvapkach.

Na kvapkajucu vodu treba vymysliet len nejake krytie aby stekala po stene dveri. Niet tam viac co spekulovat.

Na tej instalacii z obrazkov sa mi nepaci to, ze pod ten tecsound na diery vo vyliskoch dveri nic tvrde nepodlozil. Ked basaky hraju, pekne to kmita, je to velmi pruzne na to, co ma sluzit. Ja som to riesil tak, ze som najprv vyrezal z tenkej preglejky krytie na diery, to prichytil tavnym lepidlom a na to tlmenie. Vobec to nekmita.

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

No to mi je jasne. Akurat nechapem, ako je mozne ze som nikde v navodoch a instalaciach nenasiel, aby sa tato alternativa riesila pri montazi.
Co sa tyka toho zatekania. Pokial viem dobre tak absolutne vodotesne dvere neexistuju, teda pokial ich okolo skla nezasilikonujem a nebudem pouzivat okna.

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

tak ta voda tam poteče tak nebo tak, ty dveře sou tak udělaný. Ale furt nido neřek jestli zatlumit za reproduktorem tu díru nebo ne. Na jednech dveřích sem udělal to, že sem vzal kus plastu, truchu sem ho ohřál a ohnul a nalepil dovnitř dveří aby to byl jakoby "okap" a voda kapala dál k vnějšku dveří. MDFky sou sice suché, ale nevim jestli to pomáhá na 100%.
¨
Jak ste psali lakovat MDF, čím lakovat?

Web

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

nalakuj to obycajnym lakom, alebo farebnym sprejom. Ja pouzivam cierny sprej+lak. Inak mozne riesenie na vas problem s vodou: http://www.prohifi.cz/tlumici-material/ … stop-4-927

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Celkom nechapem ako sa moze vytvorit 12litrova ozvucnica. Zatial som nenasiel na SVK ziadneho distributora

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

to je zajímavý a ani neni moc drahý, akorát by mě zajímalo, jestli to funguje smile

Web

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Kus plastu ohriat a ohnut dookola repra zhora je dobry napad, to by uplne stacilo.
Dalsia moznost je spravit reprak viac vysunuty von, pokial to umoznuje tapacir, cim sa jeho magnet schova este v MDF kruzku a netrci do dveri. Zvnutra dveri dat okolo otvoru  pas tlmiaceho vodoodolneho materialu a musi to stacit.
O.i., nevadi, ked kvapka voda na reprak, je robeny tak, aby mu to neuskodilo.
MDF som lakoval priesvitnym akrylovym lakom z Lidla za 2.5E smile Tak isto aj syntetika je vodeodolna, len dlho schne.

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

ten rainstop nemam vyskusany, takze nemozem referovat, ako je to s jeho funkcnostou. Nevytvara realne 12litrovu ozvucnicu, skor by som povedal, ze mali na mysli virtualnu ozvucnicu. Osobne proti kvapkaniu vody na reprak pouzivat kusok tlmiaceho matrosu, ktory vytvarujem do quazi striesky a nalepim nad otvor pre reproduktor zo zadnej strany vnutorneho plechu dveri.

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

mě ta voda nekape na reproduktor, mam ten tubus dlouhej, takže je v tom schovanej, ale stéká voda do toho nátrubku a pak protíká kolem repra a kape do auta, takže mi to dřevo akorát hnije, protože sem ten tubus zevnitř jen omazal silikonem a asi ne uplně na 100%

Web

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Mne moknu iba kruzky.
Vcera sa mi rozpadol zamok na soferovej strane tak dnes snad dam dokopy aj tu vodu

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

rain stop proti vode funguje, větší změny ve zvuku jsem si nevšim. Pevna přepážka za košem může způsobit problémy se zpětnou reakcí. Pokud někdo dělá slušnou instalaci, tak se kroužky dělají z kovu.

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Ozivim temu na chvilku.
Tak som sa dostal k oprave zamkov a cestou som chcel doriesit aj tu vodu a vlhke kruzky.
Dal som na radu KOMAR-a a urobil som taku striesku, aby bola voda stekajuca po plechu dveri odklonena viac do vnutra dveri.
Odporucam z vlastnej skusenosti hlinikovu pasku TESA. Vyborne sa s nou pracovalo a da sa pouzit kdekolvek. Dobre sa tvaruje a pri 2-3 vrstvach to ma uz solidnu pevnost.
Zial, nemal som pri sebe ani mobil aby som to cvakol tak mozno nabuduce

Re: Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Jen podotknu, že s Tecsoundem jsem začínal a je k ničemu. Je to žvýkačka a ta hliníková folie je jen na parádu, neplní funkci. Kdo měl v ruce "předražený" Dynamat eXtreme, tak ví jak je ta hliníková vrstva silná. Dynamat prostě utlumí lépe při poloviční hmotnosti. Při tlumení prakticky celého auta je úspora hmotnosti velmi znatelná. Ale nyní již jsou na našem trhu i výrobky STP a ty jsou dle mně, jěště o kousek dále.

Web

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Pro inspiraci: Tlumení a zástavba reproduktorů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£