Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Vypocet objemu a navrh bedne

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Vypocet objemu a navrh bedne

Zdravim nevedel by mi niekto vypocitat objem bedne alebo nevrh bedne na subwoofer Hertz ML3000 ,malo by to byt ladene na 35hz a bedna by mala byt otvorena s bassreflexom a aby tam bola co najvecsia kvalita zvuku nie tlaky ,ja sa tomu moc nerozumiem ale vyslo mi taketo nieco
http://gallery.pcraj.com/out.php/i4421_spl.JPG
parametre subwooferu mozem poslat

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

35hz je dogma, pres ktere nejede vlak?

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

ja to mam autosubwoofer a potrebujem to do auta smile

(upravil DeadMAN 20. 6. 2009 21:34)

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

lol

Michal sa pýtal, či je tých 35Hz pevne daných a nemenných...

Web

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

ten basak ma rezonancku 32 Hz a tak preto chcem 35hz aby to hralo co najlepsie spodky

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

Z parametrov T/S PARAMETERS Xmax: 19mm, Re: 2.6mm, Fs: 32Hz, Le: 1.67 mH @ 1kHz, Vas: 39 lit, Mms: 197gr, BL: 14 T-m, Qts: 0.51, Qes: 0.53, Qms: 10.40, Spl 1m/2.83v: 89dB (v softe do 86dB), ja osobne by som volil BR 50L ladenie 33Hz, už keď chceš tie spodky, samotné auto ti spodky ešte zvýrazní podľa veľkosti samotného auta, ešte radšej by som vyskúšal uzavrenku 30L, avšak takýto basák chce poriadny zosilovač.

Web

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

dbmax: TYCH 30L je bez tlmenia a subwoofera? len cisty objem alebo celkovy ?

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

30l je čistý pracovný objem po odrátaní všetkých vyztužovacích priečok reproboxu, magnetu a koša basáka. V uzavrenke je tlmenie samozrejmosťou, tlmiaci materiál je na nete koľko len chceš.

Web

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

dbmax: a na tych 50L a 33hz aky natrubok je lepsi ?

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

coolerman - pokud mu dáš průměr BR 80mm tak délka bude 187mm... vytlumeno z 25%

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

bhm1: cez aky program si to vypocital ,pretoze kazdy nejako pocita inak

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

coolerman - http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=15624

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

bhm1: diki smile nepozeral som web este poriadne smile
a ete otazka co mam sledovat k tomu aby repro hralo

1. co najpresnejsie a najkvalitnejsie?
2. aby co najviac natlacil db ?

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

Dej tomu 40l uzavřenou bednu, Q je k tomu vyloženě vhodný, záleží co máš v hlavě. A necituj zbytečně.

(upravil coolerman 24. 6. 2009 11:17)

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

no ako som pozeral v bassboxe rozdiel medzi 30l a 40l je zanedbatelny ,chcem len tomu pochopit coho sa mam drzata nechcem robit 5 boxov a zistovat ktory je najlepsi a kde je najlepsie umiesnit bassreflex? alebo to je jedno na akej strane bude ?

(upravil bhm1 24. 6. 2009 11:58)

Re: Vypocet objemu a navrh bedne

coolerman - BR by si teoreticky mohl umístit kam chceš, protože basy se šíří do prostoru, nesměrujou. Myslim že bassbox ti sice neukazuje velký rozdíl mezi 30l nebo 40l a dle mě to bude zvukově hodně poznat... Dal bych na radu Antonia... Q to má opravdu jen do uzavřenky. Pokud mu nasolíš BR, nebude fungovat a bude docházet k mnohem větší výchylce membrány a tudíž i menší zatížitelnosti. Pokud budeš chtít jít co nejníž, dej tomu prostě víc l, ale reproduktor bude v tomto objemu utopený a už to nebude ten "přesný bas".

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Vypocet objemu a navrh bedne

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£