Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 44]

(upravil Dismembered 4. 6. 2009 15:58)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

V dokumentaci se píše, že se nedoporučuje používat příliš vysokou citlivost z důvodu zhoršení poměru užitečného a rušivého napětí.

Není třeba ze mě dělat pitomce. To, že něčemu nerozumím, neznamená, že jsem automaticky mamlas. Rád si to nechám vysvětlit.

(upravil opamp 4. 6. 2009 16:42)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Nedělám z Tebe pitomce, nerad dělám pitomce z kohokoliv. Pitomců běhá po světě už tak dost a radši bych přispěl k tomu, aby jich pár ubylo tím, že něco pochopí.

Tím, že signál (pracně předzesílený) zeslabíš trimrem na vstupu zesilovače, opět jej přiblížíš úrovni základního šumu (a necháš v něm spektrální složky zkreslení předzesilovače). Nic víc jsem neměl na mysli. A mám pocit, že Sinclair z Tebe taky nechtěl dělat pitomce, ale ušetřit Ti peníze, čas a práci.

Ta odbočka na potenciometru, která by umožnila fyziologii, by Ti (podle mě) přinesla víc radosti.

Víc se Ti sem nebudu vměšovat.

Web

(upravil Dismembered 4. 6. 2009 17:14)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Díky za vysvětlení. Myslím, že jsme se do toho nějak zamotali, tak zkusím ještě jednou napsat o co mi šlo.

Mám za to, že moje zvukovka není schopna vygenerovat potřebných 0,5V, aby SPV mohly pracovat až do svého předepsaného maximálního výkonu 100+W. Z toho důvodu mě napadla myšlenka předzesilovače, který by toto vyřešil a já mohl trimry stáhnout a zároveň nastavit tak, aby nedocházelo k přebuzení zesilovače. Jako druhotný efekt snížení vstupní citlivosti SPV jsem si z dokumentace vyčetl to, že by mělo dojít k zlepšení poměru užitečného a rušivého napětí.

Rád se ale nechám vyvést z omylu. Za Tvé rady jsem vděčný a ještě jednou moc děkuju, nerad bych ale, abychom debatu zbytečně přetahovali do osobní roviny - to rozhodně nebylo mým záměrem.

Ještě jsem zapomněl - abych řekl pravdu, nevím, jak fyziologie pracuje. Nějaký loudness máme na starším stereoreceiveru od Denonu, a ten na zběžný poslech funguje tak, že čím víc přidám loudness, tím víc roste hlasitost a ubývají basy a samozřejmě naopak.

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

0,5V dá každá zvukovka

Web

(upravil Dismembered 4. 6. 2009 17:33)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

I to je možné. Co mám ale ověřené je to, že tahle externí hraje neporovnatelně slaběji než moje druhá interní.

Edit: Dá se nějak jednoduše změřit síla výstupu zvukovky? Abychom se případně mohli opřít o nějaká skutečná čísla smile

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Máš ji zcela nepochybně blbě nastavenou. Externí zvukovky jsou schopny dávat až 2V výstupního napětí, ty se symetrickými výstupy i více.

Web

(upravil opamp 4. 6. 2009 17:40)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Co to je za kartu?

Moje zkušenost s externími SB Audigy 2 NX, Terratec Phase 24FW, Tone 6 (nebo Line 6? Co to vlastně Mirulu měl doma?) je taková, že 2V výstup (tedy stejně "silný" jako má běžný Cd přehrávač) není problém.

Jedinou výjimkou je vlastní výtvor s PCM2704, který dává tuším 600mV.

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Pusť v PC generátor a zmeraj na výstupe napätie.

Web

(upravil opamp 4. 6. 2009 18:03)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Na nějakých 100 -200 Hz to snad ještě změří s přijatelnou chybou i laciný multimetr z hobby-marketu.

Pro tento účel úplně postačí generátor, který je součástí programu WinISD pro návrh ozvučnic.

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

K těm zvukovkám: mám interní SB Audigy 2 a opravdu má výstupní výkon nic moc. Abych tedy nemusel točit volume na zesilovači hodně doprava, používám ke zvukovce jako předzesilovač sluchátkový zesilovač HPR-6 Stage Line. Jde použít i jako samostatný malý zesilovač k reproduktorům. Vstup má 110mV - 4V. Hifipuristé se budou chytat za hlavu, ale k poslouchání MP3 z internetu je to kvalitní ažaž, nic nešumí ani nebrumí a Audigy 2 stejně není žádné hifi, pro  přehrávání muziky používám jedině CD přehrávač, žádné MP3. A hlavně mám volume na hlavním zesilovači víceméně ve stejné poloze jako pro CD a tuner. Šel by použít i nějaký malý kvalitní mixpultík s funkcí GAIN - regulace citlivosti vstupu.

(upravil opamp 5. 6. 2009 7:03)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Což o to, k SPV100 by bohatě stačil jeden operáček typu LM833 / NE5532 / NJM4580, neinvertující zapojení, zisk třeba 5. Ale zatím se nám nezdá, že by to bylo nutné. Na víc v tomto případě jde o externí zvukovku.

Počkejme, až to Dismembered změří.

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Uf, počítač nevidím poprvé, abych neuměl nastavit zvukovku smile Je to Creative X-Fi Surround 5.1 (líbil se mi její dálkový ovladač - jelikož k SPVčku žádný nemám a přítelkyně by ráda ovládala z postele). Nicméně rozhodl jsem se zvukovku prodat a zájemce už mi poslal peníze, takže z toho měření nejspíš nic nebude. Faktem je, že má podstatně slabší výstup než jakákoliv zvukovka, kterou jsem doma měl (Behringer UCA202, SB 1024, SB Live! 5.1, SB Live! 7.1, SB Audigy, SB Audigy 2ZS, M-Audio Revo 5.1, M-Audio Audiophile 24/96, E-MU 1212m...).

Pokusím se tedy ještě koupit nějaký levný multimetr, ale nic slíbit nemůžu.

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Pokud jde zvukárna pryč a budeš kupovat jinout, ani to neměř, s novou bude všechno Ok smile

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Len pre info, toto http://us.creative.com/products/product … duct=16186 je dosť podobné tomu čo predáva Dismembered a má na výstupe cca 0.3 V. Samozrejme väčšina si pod externou zvukovkou predstaví normálnu externú zvukovku smile

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Ani bych se nedivil, pokud by vnitřnosti co se týče zvukové části byly identické smile Možná jsem nakonec nebyl tak daleko od pravdy. Já myslím, že by to cca souhlasilo, protože stará SB Live! 5.1, kterou teď dočasně používám, má výstup několikanásobně hlasitější.

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Ano, já jsem si pod externí zvukovkou představil normální externí zvukovku, ne tenhle šrot..

Web

(upravil Dismembered 5. 6. 2009 19:14)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Samozřejmě smile

On to za ty peníze není zdaleka takový šrot. Umí toho víc než dost, kvalita zvuku je na dost vysoké úrovni, pro někoho je plus šestikanál, bezproblémové (aspoň u mě na Win XP) ovladače, velmi dobrá konfigurovatelnost, dálkový ovladač, šikovný potenciometr. Kromě slabého výstupu není problém.

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Ja len doplním : http://ixbtlabs.com/articles3/multimedi … 51-p2.html
Aj podla mňa není na tom až tak zle, inak povedané ešte som nenarazil na inú lepšiu a dostupnú externú 5.1 zvukovku.

(upravil opamp 9. 6. 2009 10:13)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Offtopic, ale když už se ty karty nakously...

Creative fakt nebrat... S hrůzou a šokem jsem zjistil, že i externí Audigy 2 NX interně resampluje na 48 kHz. A ten resampler je tak "vymazlený", že při provozu s fs = 44.1 kHz několikanásobně zvýší zkreslení oproti 48 kHz. Navíc zvlní přenosovou charku. 96 kHz nepřinese očekávané natažení charky nahoře, ani její vylepšení oproti 48 kHz.

Pokud to už musíte používat, nastavte si ve foobaru SSRC resampler na 48 kHz a nejvyšší kvalitu.

Jak na tom jsou novější typy nevím, s výjimkou X-Fi, Surround 5.1, která je bohužel ještě HORŠÍ než stará Audigy 2 NX.

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

To je dobré info, díky. Moje příští zvukovka určitě nebude Creative, ale ne z důvodu, že by mi nestačila kvalitou, ale chci prostě zkusit zase něco jiného. Lákala mě Prodigy HD2 od Audiotraku, ale výroba již skončila, tak uvidím jaký bude její nástupce.

Příspěvky [21 až 40 z 44]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£