Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 44]

Téma: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Ahoj všem,
obracím se na vás s dotazem. Koupil jsem si hotový zesilovač s 2xSPV100P+ od OndryCh,
ale od začátku s ním mám problém ohledně hlasitějšího pravého kanálu. V dokumentaci jsem si
našel, že vstupní citlivost zesilovače se nastavuje pomocí trimru, jehož regulací jsem schopen pravý kanál
ztlumit a efekt "pravostranné" hudby zmizí.

Moje otázka zní - čím to je, že každý modul musí mít nastavený tento trimr jinak, aby hrály oba stejně hlasitě?
Bohužel nemám k dispozici měřící techniku (a ani měřit neumím).

Díky moc za odpovědi.

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

To je hodně divné.

Zesílení SPV100 je dané (kromě toho trimru) poměrem dvou odporů, jejich tolerance je 1%, čili rozdíl mezi kanály může být jen ve zlomcích decibelu!

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Mozna by pro odborniky bylo jeste dobry dodat cim je to krmene a jake je na ten zdroj signalu spolehnuti, jak je to vedeno (stereo jack? cinche?). Dela to i kdyz oba kanaly krmis z identickeho zdroje? (dejme tomu do obu vstup z leveho kanalu)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Mám doma ještě jeden zesilovač, který je stoprocentně v pořádku a u něj se nic takového neděje. Tím jsem si zároveň vyloučil i jakoukoliv jinou příčinu než samotný zesilovač s Aldaxími moduly. Ještě mě napadá mizerný souběh potenciometru - je možné, že by byl v celé dráze na jeden kanál hlasitější?

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Možné je leccos. Včetně špatně připájeného konektoru apod.

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Keď prehodíš vstupy, je to to isté?

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Kluci teď už jsem z toho tak zblblej, že bych slyšel snad i trávu růst. Napadá mě jediné možné vysvětlení, a sice potenciometr. Rád bych ho tedy vyměnil za lepší (nějaký se zaručeným souběhem?). Doporučili byste mi někdo něco?

Díky moc všem.

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Podle mě úplně stačí obyčejná TESLA (resp. ES Ostrava) 2x 10k / G. Dá se pořídit i se souběhem 1 dB, když si připlatíš.

Web

(upravil Dismembered 3. 6. 2009 0:02)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Tak ho zkusím objednat. Tedy TP289D 2x 10k/G, logaritmický 60dB, hřídelka 32mm, se souběhem 1dB. Nechybí mi tam žádné info?

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Napasal jsi:

"Kluci teď už jsem z toho tak zblblej, že bych slyšel snad i trávu růst. Napadá mě jediné možné vysvětlení, a sice potenciometr. Rád bych ho tedy vyměnil za lepší (nějaký se zaručeným souběhem?). Doporučili byste mi někdo něco?"

Takže, aby se předešlo tomu, že potenciometr objednáš, zaplatíš dopravné, vyměníš ho a napíšeš "dělá to pořád", napřed si to ještě pořádně zkontroluj. Spoj pro zkoušku natrvrdo až samotné vstupy do koncových zesilovačů - tzn. naletuj kousek drátku mezi běžce potenciometrů. Tím se vyloučí jakákoliv disproporce v signálech. A v rámci té zkoušky také přehoď tam a zpět i reprobedny. Potom teprve se rozhodni, jestli potenciometr objednáš nebo ne.

(upravil opamp 3. 6. 2009 7:08)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Kdybys přece jen objednával, zjisti si jestli jej nedělají i v provedení "Y" - tedy logaritmický s odbočkou. Mohl by sis pak obvod doplnit fyziologickou regulací hlasitosti (tím čemu se běžně a nesprávně říká "loudness").

Ale nejdřív opravdu zkus všechno co Ti tady chlapi psali.
Když dáš vstupní trimry v obou SPV na maximum, hrjí obě stejně nahlas nebo taky ne?

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Je to určitě potenciometrem, je koupený u Denkla, takže staré zásoby tesla..........

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Tak teď už si myslím, že to je opravdu potenciometr. Našel jsem mu polohuv cca 1/4 dráhy, kdy dojde
ke skokovému zesílení pravého kanálu. Takže zkusím objednat.

jik: Díky, ale nemám tu teď žádné nářadí, všechno jsem si odvezl na chalupu. Skutečně by to mělo být tím potenciometrem.

opamp: To je dobrý nápad, ale vzhledem k tomu, že plánuji doplnit sestavu předzesilovačem (láká mě Dispre 2 pana Macury), by to bylo určitě zbytečné. Toto je jen dočasné řešení. Vstupní trimry na maximu jsou od začátku (mám zesilovač přímo za zvukovkou).

ondra CH: Tos mě potěšil, jdu objednávat smile

Ještě jednou díky všem!

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

preco si sa rozhodol použit pred SPV predzosilovac?

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Protože je to úplně zbytečné. Někteří lidi rádi dělají zbytečné věci. A ještě za ně rádi platí...

Web

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Sinclair,dakujem za názor,kedže budem mat tiež diy zos tak som si tiež hovoril či tam dat dispre 2 alebo nie,hovorím si že niečo dalšie v ceste co má určite skreslenie a... preca nemže zlepšit zvuk!? je to len dalšia prekážka,len sa pripocíta skreslenie a všetky ostatné... Ale to je len moja teoria,možno...

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

sinclair napsal:

Protože je to úplně zbytečné. Někteří lidi rádi dělají zbytečné věci. A ještě za ně rádi platí...

Vůbec ne. Audio je můj koníček a jakýkoliv nový přístroj doma mi udělá radost. Těším se, že ho budu moci vyzkoušet a zase se něco nového přiučit.

mechanik: U tebe je předzesilovač zbytečný, protože hraješ přes CDP, který je schopný poslat na výstup vyšší napětí, než např. slabší externí zvukovka.

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Ale vždyť SPV má velkou citlivost, pro někoho až moc velkou (proto ty trimry).

Web

(upravil Dismembered 4. 6. 2009 13:18)

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Neříkám že nemá, ale rád bych používal nižší citlivost než maximální.

Re: SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

A to proč? Myslíš, že je nějaký efekt v tom, nejdřív to zesílit a pak stáhnout trimrem? Myslíš, že něčemu pomůžeš?

Web

Příspěvky [1 až 20 z 44]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV100p+ - jeden kanál hlasitější

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£