Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Jaký EQ?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil Deny.Kr 20. 5. 2009 16:05)

Téma: Jaký EQ?

Ahoj lidi,
equalizér, tj oblast, v níž se absolutně nevyznám..
Ovšem nechci být pouze závislý na pochybném elektronickém equallizéru v PC, navíc se EQ vyřeší problém s jednou hladinou zvuku, proto jsem se rozhodl koupit equalizér skutečný..
Vlastním 6-ti kanálový receiver Onkyo, cca. 100W/kanál při 8Ohmech, nemám vůbec tušení, kam ten EQ připojit?
Na EQ bych ideálně potřeboval zapojit jen přední bedny, kde onu redukci potřebuji, proto mi stačí stereo equalizér, jde-li tedy zapojit? Jakým způsobem jde zapojit v kombinací s receiverem?
Z receiveru mi z výstupu "CD" jde cinch dvoulinka do zdířky v PC - jde-li o stereo EQ, tuto dvoulinku nemohu připojit do vstupu EQ "line in" a z EQ do PC (line OUT) vyvést jinou dvoulinku, ne? Nebo lze takto 6 kanálů smíchat?
Prostě bych byl rád za radu, jak to zapojit a lze-li to vůbec?

A druhá část dotazu: jaký vybírat?
Rozhodně chci jít do EQ max. do 2000Kč, pořizuji ho především pro nastavení jedné hodnoty, zbytek bude jen dodatečný, proto nepotřebuji nic špičkového..
proto co třeba takový?:

http://am.aukro.cz/item635227786_sony_seq_411.html

Předem všem díky, mějte prosím strpení, tohle je vážně věc, v níž se neorientuju:-)

(upravil chyna.cz 20. 5. 2009 16:39)

Re: Jaký EQ?

proč utrácet peníze, když to efektivně vytvoříš i přes PC.. nemyslím vestavěný EQ jako je ve winampu, jetaudiu či podobných..

http://home.zcu.cz/~mirulu/Room/room.htm

proč mám pocit, že nás tu oblbuješ? v minulém tématu jsi psal, že problém s 125Hz jsi vyřešil a teď potřebuješ zase EQ na nejspíš tu samou frekvenci

Web

Re: Jaký EQ?

Vyser se na starej křáp a kup novej, třeba RANE DEQ60.
Tomu já říkám ekvalizér, to v odkazu je hračka pro blbý děti ze zvlášňý skoly...

Web

(upravil Deny.Kr 20. 5. 2009 22:26)

Re: Jaký EQ?

no, pravdou je, že jsem nad tím taky přemýšlel, ale kvůli tomu to není..kvůli té zukovce a nyní již chybějícím prostorovým efektům (aby to nedělalo ty pazvuky) chci zesílit frekvenci kolem 500Hz, která má (alespoň na mé sestavě) prostorovější efekt
na odkaz juknu, ale jak píšu..EQ asi budu kupovat i tak, nechci být závislý jen na PC a samotný zvuk není tak dobrý, jako s EQ přirozeně

eh, super..když mi připlatíš těch 20 tisíc, koupím si ho rád:-)
píšu, že mi stačí jen "něco" na hrubé nastavení frekvencí;-)

(upravil dawsoo 20. 5. 2009 17:56)

Re: Jaký EQ?

Deny.Kr:
Přečti si pravidla porušil jsi je hned 2x Tony tě vyrazí smile (nápověda: citace a dva příspěvky za sebou)

Není co dodávat...

Re: Jaký EQ?

jo ták, chápu, omlouvám se, to jsem nevěděl

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Jaký EQ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£