Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » 8" Monacor nebo Magnat

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: 8" Monacor nebo Magnat

Ahoj,
v autě jsem měl do teď reproduktory Magnat BullPower 2030. Byly to mé první autoreproduktory, hraly docela slušně, jenže po pár letech se mi odlepil gumový závěs a opravit už to asi nepůjde. Takže hledám nějakou náhradu a rozhoduji se mezi těmito dvěma:
http://www.magnat.de/index.php?id=2274&L=1
http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=318

Nemáte někdo zkušenost alespoň s jedním z nich? Nedokážu určit, který bude lepší (ikdyž to asi bude podobný)

Web

Re: 8" Monacor nebo Magnat

určitě pokud koaxy tak shedvábnou vejškou, aby to tolik neřezalo.

všechno jde opravit když se chce... smile

jinak bych bral toho monacora

Web

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Podle mě to opravit půjde, záleží kde se to odlepilo. Jestli můžeš dej fotku.
Z těch dvou bych taky vzal monacor.

Web

(upravil Vasi 10. 4. 2009 14:44)

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Tak jsem se na to podíval důkladněji. Gumový závěs se odlepil z horní strany koše repreaku. Takže jsem to přilepil lepidlem na gumu (něco jako chemopren), jeden repro byl odlepený z 1/2 druhý tak z 1/4. Po částečném zaschnutí jsem to vyzkoušel, nicméně výsledek byl zhruba stejný - chrčení. Zlostí jsem to ještě víc osolil a ono chrčení po chvíli ustálo a repro hrály jako nové. Po asi hodinové pauze chrčení opět nastalo. Druhý den - úplné zaschnutí lepidla, reproduktory stále chrčely, tudíž jsem je nechal masírovat hudbou s hlubokými tóny, za nějakou chvíli chrčení ustalo a druhý den už se neobjevilo - hrají tak jak mají a doufám, že to tak nějakou dobu vydrží. Toť můj příběh smile

10.4.
Tak jsem ted zjistil, ze to chrci asi 5min po zapnuti a pak chrceni zmizi....

Web

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Máš to pořádně přilepené?

Web

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Sice mozno hlupa otazka ale vystredil si reprak pred nalepenim zavesu?

(upravil Vasi 10. 4. 2009 16:42)

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Prilepeny je to dobre. Membranu jsem nevystredoval, protoze nebyla odlepena uplne, takze by se to nemelo pohnout, ale je mozny, ze se to trochu pohlo, jeste to zhlidnu....
Ale pak uz se na to asi vy...ru a koupim ty monacory.

Web

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Vasi, tam je bordel v mezeře, kterej tam prostě cestuje tam a zpět. Vymontuj je, polož je na stůl magnetem nahoru a pusť do nich z trafáčku tak 5-6V 50Hz a nech je chvíli bučet. Ten bordel takhle většinou vylítá ven.

Web

Re: 8" Monacor nebo Magnat

sinclair- ale ten bordel pak zůstane pod vlnovcem a až je dá zpátky, tak zas napadá zdovnitř ne?

Re: 8" Monacor nebo Magnat

To by mě nenapadlo smile Bordel co zůstane na "gumě" vysaje vysavačem.

Web

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Mezi magnetem a vlnovcem, ne na gumě.

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Vy hňupi, ten bordel je vždycky mezi formerem a vnitřním pólovým nástavcem, nikdy mezi vnějším a cívkou. Pod středičku se nemá jak co dostat, takže tudy ani nemá co lítat ven.
Někdo je tu zas chytrej jak rádio, že, "vlnovče"?

Web

(upravil Vasi 12. 4. 2009 19:31)

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Diky za radu Sinclaire, opravdu to pomohlo smile

Web

Re: 8" Monacor nebo Magnat

Ten otazník za větou znamená, že jsem se ptal, ne radil. Ale děkuju za vysvětlení.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » 8" Monacor nebo Magnat

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£