Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Eminence LAB12 a Aldax

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 82]

(upravil mekky 11. 6. 2007 22:20)

Téma: Eminence LAB12 a Aldax

Rád bych si na narozeniny postavil něco, třeba subwoofer.

Zalíbil se mi reprák Eminence LAB12. Je to 12", stačí tomu uzavřená 50l bedna a dokáže zahrát perfektně hluboko. Jenom je celkem drahý, asi 5200 Kč. Co myslíte, vyplatí se kupovat tak drahý reprák? Myslím, že když bych ho koupil, tak už by to bylo na furt. Když bych postavil něco s Beymou 12BR70, tak věřím, že bych po roce chtěl stavět něco nového. Problém je, že nemá až tak velkou citlivost, ale to by se vykompenzovalo silnějším zesákem (výkonovou rezrervu má ten reprák dost).

Zesák bych k tomu dal Aldax 250W a Subsenior. 250W při 89 dB citlivosti mi musí do paneláku stačit, i na menší party na barák. Do budoucna by to mohlo doplňovat nejspodnější pásmo pod uzavřenýma trojpásmovkama s 8".

Myslím, že ačkoliv je to gumák s velkou výchylkou, tak na kvalitním Aldax zesáku to nebude huhlat ani hučet a ještě k tomu je to od Eminence.

Co myslíte?

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Tohle neni pro Tebe... Ty si postav budku s basreflexem a udělej si tam hrb, hluchoni lol

Ale jinak by to byla suprová kombinace pro supr zvuk.

Ty ARS moc kraválu nenadělaj, přes 20W bych do toho necpal a taky maj citlivost k prdu... NEslyšíš jak to zkresluje? smile

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Já pokoukávám po snižování Bl --> nižší Fs; vzbuďte mi někdo Chucka!

Web

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Frank: Dyť já to nehulím až tak nahlas, ty ARS .)

Já nechcu hrb, já chcu hlavně slyšet frekvence kolem 40 Hz a když to ty bedny samy nehrajou, tak si trochu basy trochu přidám, ty puristo smile

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Mekky, kdybych dělal koncepci stereo+sub a měl málo místa, tak přesně tohle. Ale ta třípásma by to chtělo na úrovni.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Zkusil bych i TIW250

(upravil mekky 12. 6. 2007 11:18)

Re: Eminence LAB12 a Aldax

7tech: Ty třípásma jsou ještě daleká budoucnost, nápad byl T2030 + 5MP60/N + 8Woofer v closed, ale spíš by to chtělo něco kulatého (zafrézovatelného). Možná i nějaké Seasy, jestli vyžebrám moc peněž smile A 2× 100W Aldax k tomu.

Michal: TIW250 podle mě nebude lepší než ta Eminence.
Má stejnou citlivost, je to "jenom" 10", což mi jako sub pod třípásmo s 8" připadá celkem málo, má Fs o 10 Hz výš, poloviční zatížitelnost.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

A tu Emi chceš do uzavřenky? Mě přejde těchhle low-res pump v uzavřených škoda, pokud nejsou jenom jako tucadla třeba v autě.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

checku  tim ze snizis Bl nesnizis Fs. to je o necem ninem. tedy chucka budit zatim nebudem....

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Michal: Na closed jí stačí menší objem a myslím, že by mohla hrát o něco pevněji. Myslíš, že i na dobrém zesáku s dobrým DF bude jenom pumpovat?
A co se týče hloubky - myslím, že když jí subseniorem natáhnu k 30 Hz rovně, tak nebude problém. Výkonová rezerva je značná.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Crashpc: Budeš se divit, ale pokud ostatní parametry zůstanou stejné, Fs se opravdu sníží, zkus tento vzorec:

Fs = (Qes * Bl^2) / (2 * pi * Mms * Re)

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Kraši, přesně tak, jak říká antonio.
Zvednout fs můžeš zvýšením Qes,Bl a nebo snížením pí,hmotnosti, odporu cívky nebo dvojky. smile

Nejvýhodnější je tam právě to Bl, mnohem výhodnější než hmotnost. Kdo uhádne proč? smile

2mekky: Nic ti nevymlouvám a omlouvám se, jestli jsem tě naštval označením LAB12 pumpou. Pumpou jsem měl na mysli subwooferové repro s velkou výchylkou (což LAB12 bez pochyby je).
S tou LAB12 v uzavřence  a jejím natahováním dolů - Uzavřením do bedny jí stoupne Fs a pod tím už nic nezmůžeš ani EQ. Limitem pro EQ nebude tepelný příkon cívky ale výchylka. Mluvím obecně, to je vlastnost uzavřených ozvučnic. Simulace pro tohle s LAB12 neznám zpaměti, takže si to ověř sám, ale asi už jsi to udělal a víš do čeho jdeš. Uvědom si, že pár db navrch máš násobky příkonu a stejně tak násobky výchylky...

Nikoliv obří uzavřenou v rozumně velkém obýváku s 12" a dohnanou EQ osobně nevidím jako dobré řešení - spíš v tom vidím "Frankovinu" a snahu za každou cenu se vyhnout rezonanční ozvučnici. Jestli to má takhle nízko a s takovým reprem smysl je věc druhá.

Ale netvrdím, že to nebude dobré - jen říkám, že já bych do toho nešel.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

pokud vim tak minule nekdo potvrdil ze se Fs nezmeni, a pokud jeste znovu vim, tak Fs je zavisla na mechanicky casti repro a Re a tak podobne by tam nemelo co delat. nebo se s Bl musi hnout vice parametrama, jinak to nevidim. i kdybych uplne sebral magnet a civku udelal z umely hmoty.....

(upravil lada 12. 6. 2007 12:43)

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Nějaké simulace labáku dělal Luboš - kilomax v eminence designéru, mám je tu:
http://lada.czech-web.cz/lnk_amp/lab12_vented.pdf
http://lada.czech-web.cz/lnk_amp/lab12_closed.pdf
Zda je (jako jejich prodejce) i zkoušel netuším.

I Hubert kdysi psal, že subjektivně se mu některé uzavřené suby líbily více, a to je z PA propagací beden s BR dokonale "zkažený", když se BR cpou i do satelitů, co hrají od 120Hz výš.

(upravil Iridescent 12. 6. 2007 12:46)

Re: Eminence LAB12 a Aldax

A sakra, a já myslel že zvyšování kapacity kondenzátoru při vyšším napětí a snižování Fs při nižším Bl a zvyšování hustoty vody při nižším objemu tady už všichni chápou...

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Iridescent: uz to nehul....

(upravil Iridescent 12. 6. 2007 13:07)

Re: Eminence LAB12 a Aldax

to byla reakce na antonia a michala. Nebo jestli si dělaj srandu, tak ať toho nechaj, tohle je fórum kde se má radit a ne mást neznalý.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

stejne to nehul big_smile

oki.... aspon sranda kdyz uz nic jinyho....

Re: Eminence LAB12 a Aldax

Pokud má Bxl část magnetickou a elektrickou, tak pokud vím, ve jmenovateli toho zlomku, který jasně definuje reoznanci pomocí Ts parametrů elektrické strany, tak do elektrické části ze zlomku zasahuje pouze a jedině Re. Tedy změnou B - magnetické složky Bl se skutečně sníží číslo v čitateli toho zlomku. To říká jenom to, že s vyšší impedancí se zvedne Re i Bl.

Rád se poučím - a to nejlíp tím, když mi vyvrátíte můj omyl - ale analýzou, né kecama.

Re: Eminence LAB12 a Aldax

ok. dejme Bl=0. jaka bude rezonance? nejsem v praci, nechce se mi to pocitat ale asi vic nez blba big_smile ...

Příspěvky [1 až 20 z 82]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Eminence LAB12 a Aldax

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£