Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 9)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač LVA202

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 165]

Re: Zesilovač LVA202

Zdravím, po delší době podám nějaké informace.
Jelikož se zesilovači nechtělo běžet na první zapojení a většinou bývalo přes víkend pěkné počasí, tak jsem nechal na zesák usednout prach smile  Choval se tak, že na výstupu bylo 0V napětí, klidový proud šel regulovat, na výstupu byl velice slyšitelný brum, sice to nějak zesilovalo, ale už u 10kHz to padalo jak hruška.
No a teď  při takovém "pěkném" počasí, které mám na de vše rád jsem si opět k tomu sedl. Hlavní problém byl v podstatě jen poměrně nízkým napajecím napětím, kdy ještě nezačaly fungovat zenerky. Dále jsem vylepšil filtraci pro napájení diferáku a zoptimalizoval hodnoty několika odporů. Mile mě překvapily ochrany zesilovače (DC, zpožděné připojení, okamžité odepnutí), které běžely hned a tak jak mají.
Jen orientačně jsem zkoušel frekvenční charakteristiku (zatím jen bez zátěže) no a dostal jsem se až na konec mého generátoru, takže zhruba 1,1MHz/-3dB

Takže postupně začnu s testováním a případným dolaďováním....

Web

Re: Zesilovač LVA202

Poriadny rýchlik!!!! Gratulujem!

Re: Zesilovač LVA202

tak jak pak si pokročil ? smile  bylo by fajn kdyby pak byl zařazen do oampovy síně slávy ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Zesilovač LVA202

už tam je.

Web

Re: Zesilovač LVA202

millano, s prvním kusem jsem náležitě spokojen. Pokud bude i druhý bezproblémově chodit, uveřejním podklady. Ale počítám, že málokdo si to postaví, už jen z důvodu oboustranné DPS.

Web

Re: Zesilovač LVA202

Leda udělat grupáč kdyby se sešlo víc zájemců....

Web

Re: Zesilovač LVA202

To se nevyplatí. Každý už radši sáhne po DPA. Oboustranný DPS už je poměrně drahý.
Možná by se spíše uchytila ta univerzální verze LVA50.

Web

(upravil sinclair 13. 2. 2010 20:31)

Re: Zesilovač LVA202

Vasi, dej si pozor  na ty Toshiby, ty 200W/4R ve dvou párech a do komplexu zcela jistě střelí.
Jistota je MJL1302A/3281A, tam je to bez problémů.

Možná by stálo za to zkusit novější 2SA2121/2SC5949, které už začal dělat i STM a začal je používat i NAD /konkrétní model C375BEE/, ovšem v tom NADu jsou na 150W/8R či 280W/4R použity 4 páry...jsou v TO264.

Web

Re: Zesilovač LVA202

Díky, pamatuji si tvé rady. Při použití 2SA/2SC doporučuji výkon cca do 150W. Já osobně to budu provozovat cca na 120W/8, což myslím na domací použítí plně dostačuje. Asi by nebyl problém přidat více párů a vytáhnout z toho větší výkon, ale už by to chtělo několik úprav. Já osobně více než 200W nepotřebuju, už 100W je pro mě dostatek.
Kdybych chtěl trošku více betelnosti, tak jistě volím MJL1302/3281, které jsem měl použity i v Leachu.

Web

Re: Zesilovač LVA202

Poslední dobou je u mě aktuální konstrukce zesilovače s moduly LVA202. Mám sice již vyrobené první funkční vzorky těchto modulů, avšak rozhodl jsem se ještě moduly mírně upravit (vylepšit) a tudíž nechat vyrobit nové plošné spoje pro tyto moduly.

Plánuji je nechat zhotovit v FR4 1,5mm, 70um Cu, černá nepájivá maska, galvanické zlacení (o potisku ještě popřemýšlím).
Já si pro sebe budu objednávat 2ks, ale pravděpodobně nechám zhotovit více kusů, kdyby náhodou někdo chtěl (i přes malou rozšířenost mých zesilovačů)...

Uvítám jakékoliv připomínky pro vylepšení tohoto modulu (pořád váhám jakou svorkovnici použít pro napájení a repro)
- úpravy, které jsem zatím provedl se týkají uspořádání součástek, změna výstupní cívky, aktivní filtr pro diferenční zesilovač, zlepšené zapojení nadproudové ochrany.

Web

Re: Zesilovač LVA202

Moc pěkný . Je vidět,že to děláš pro radost a to je přesně to správné DIY. Já bohužel nemám přes rodinu a opravu baráku a fušky po práci na takové věci čas, takže i závidím smile)))

Web

Re: Zesilovač LVA202

Díky Ondro. To věřím, proto se do toho vrhám za včasu smile Mě se do toho zase nechce po příchodu z práce, ale občas se do toho pustím.... Jak se znám, tak i poté co udělám vylepšenou verzi tak mě opět napadne nějaké zlepšení, ale s tím už nic nenadělám, pořád je co zlepšovat smile

Web

Re: Zesilovač LVA202

Vasi až budeš rozhodnutý, že dáš urobiť dps tak mysli aj na mňa... aj keby som to hneď nestaval, chcem to do zbierky...

Re: Zesilovač LVA202

Vasi, Já se přidávám k Nalimkovi, pokud je budeš dělat, prosím o rezervaci  2 kusů.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Zesilovač LVA202

Do toho bych šel i já, ale nijak nespěchej, Vasi.

Re: Zesilovač LVA202

Taky bych měl zájem o dva kousky. Tonda

Re: Zesilovač LVA202

Taky bych vzal desky na jedno stereo..

Re: Zesilovač LVA202

Těší mě váš zájem. Hned tak ty desky nebudou, ale zhruba vidím, že 10ks by se mohlo prodat. Velmi hrubý odhad je 600kč, tak jsem zvědav, zda vás cena neodradí...

Web

Re: Zesilovač LVA202

600 Kč za jednu je O.K.  smile

Re: Zesilovač LVA202

Mám tu tři tyče od každé vodivosti tranzistorů MJL1302A/3281A se zárukou původu, cena je 140Kč/kus.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 165]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač LVA202

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£