Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Kvalitní plasma nebo LCD televize

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 37]

Téma: Kvalitní plasma nebo LCD televize

Ahoj, jakou značku plasmy nebo lcd byste doporučili, aby televize pár let vydržela?

Web

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

LCD Loewe, Plazmu Pioneer. smile

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

LCD philips, samsung

Web

(upravil paf 8. 1. 2009 14:12)

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

Copak to lze brat jen podle znacky? Samsung ma dobrej pomer cena/vykon, Pioneer je v plazmach vytecnej, Loewe jsem porovnaval primo s JVC a vzal jsem si JVC. Je to dva roky a uz jse vse jinak. Ver vlastnim ocim, jen na parametry se koukat neda

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

Presne tak...
Ad loewe, prave nove Loewe LCD z konce roku 2008 jsou parada jak designem tak obrazem. Ale ci maji panely cert vi...

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

Plazma Pioneer Kuro.

(upravil dbmax 8. 1. 2009 18:40)

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

Až by si chcel LCD, tak jednoznačne s S-PVA panelom ( alebo S-IPS ) , výrobcovia Samsung (hlavný), Sony, Nec, Eizo, APPLE,  má to však hlavnú nevýhodu, a to brutálne ceny 32´´- 47´´ modely stoja 60-80000sk a niekoľko násobne viac, čo je ešte viac ako v minulých rokoch (a asi o 10% vyššiu spotrebu). Akýkoľvek LCD alebo plasma Tv príjmač do cenovej kategórie 25000sk (833 eur) sú nekvalitné s neprirodzenými nereálnymi a obrazovými procesormi nedokonalými farbami (okrem plaziem ). Dôvod - v tejto pomerne lacnej cenovej kategórii sa používajú zastaralé výrobné technológie panelov TN, TN+ pri LCD, z toho dôvodu potom majú televízie strašne veľa možných nastavení výsledného obrazu, ktoré viac či menej aj tak hodne dodrbú farby/obraz, je preto lepšie všetky funkcie ako dynamický kontrast, nastavenie čiernej, nastavenia farby pletí, šumové filtre obrazu všetko vypnúť.

Úlohou S-PVA panelov je čo najprirodzenejšie podanie farieb, a minimálny statický kontrast je 1000:1, môže byť aj kľudne 2000:1, zatiaľ čo bežné lcd tv v cene ako uvádzam hore majú otrasný kontrast 500, bežne 700:1, ojedinele 1000:1, ale taký dynamický aj 35000:1, týmito čísielkami sa netreba otáľať a doslova ani zaujímať, a ako píše PAF, ver vlastným očiam ! Pri LCD samsung 3oj a 4vé rady sú katastrofen.

Hlavne si všímaj farby, tráva/lístie stromov ma byť zelená, nie krikľavozelená, pomaranč ma byť oranžový, nie jednotvárnej krikľavooranžovej farby, dobre si všímaj čierne pánske/dámske saká na obrazovke, šmejd ich rovno zobrazí čierne, zatiaľ čo kvalitný lcdčko ich zobrazí s gombíkmi, kapsičkami a všetkymi poskrčanými obrysmi, daľej odtiene tvári, nesmú byť neprirodzené fľaky na tvári (svetlo hnedé, ružovkasté, svetlo oranžové) pokiaľ ich človek nemá, keď svieti slnko na ľudskú tvár, a pokiaľ nie je nakrémovaná, niesmie sa svetlo odrážať od pokožky, nesmie byť lesklé ako zrkadlo, má byť len svetlejšia, to sú všetko takéto smiešne vychytávky šmejdových televízorov, určite sa nad týmto posledným textom mnohí s vás zasmejú, ale schválne to píšem takto laicky, ako šmejdy zobrazujú nereálnosti. Je toho veľa takýchto nerestí, tak aspoň zhruba....

Web

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

pre tieto problémy som si kúpil CRT.... smile

Web

(upravil dbmax 9. 1. 2009 17:32)

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

redyuri: tiež si prikláňam k takémuto názoru, taká 72 alebo 82 CRTčko 100Hz s formátom strán 16:9 bude asi super voľbou, až sa nad tým tak celkovo zamýšľam, prečo to kupujeme, snáď len kvôli dizajnu ? že je to také tenké, však moderné telky stoja niekoľkonásobne vyššie oproti crt a aj napriek tomu majú extra veľa základných nedostatkov... a v koľkých prípadoch sa na to nedá pozerať.
Ed: a vôbec dá sa ešte kúpiť crt telka ? V mnohých prípadoch e-shopy crtčka ani nemajú v ponuke.

Web

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

monitor k PC ani moc nekúpiš. ale CRT TV v poho, malé, stredné aj veľké. máme niak 75cm philips a kvalita obrazu pri filmoch úžasná

Web

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

Ale kdeže redyuri, však kukni sk e-shopy, v ponuke majú najviac 55cm, tie sa dajú kúpiť, ale také lepšie 72-82cm, so 100hz, s Real Flat obrazovkami, Slim dizajnom a 16:9, nemáš šancu kúpiť, tovar nedostupný, cena neuvedená, dostupnosť neznáma. Takých sencorov, grundikov, orawa, a podobných shitov je po milú  jarmilú riť.

Web

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

fakt tyhle staromilecky pohnutky nechapu, me teda pripada obraz modernich kvalitnich lcd a hlavne plazem nesrvnatelne lepsi, nez jakykoli crt kdy dokaze dat dokupy. nehlede na to,ze nedostatky crt me osbne omezujou mnohem vic,nez ty u plazem a lcd... samozrejme dalsi vec  je cena, ktera je pomerne vysoka.

(upravil 7tech 9. 1. 2009 19:01)

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

Neřekl bych, že nové plazmy a LCD mají lepší obraz. Mají lepší rozlišení, to ano, ale jasem a kontrastem se s CRT mohou srovnávat jen ty nejlepší kousky. Tady jde spíš o to, že když doma máte plochou 72 cm nebo 85 cm CRT už deset let a chcete něco lepšího, tak prostě tu plazmu koupit musíte.

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

tak 16:9 crt pravda ani neviem či som v  živote videl smile a nepozerám len eshopy, ale aj kamenné shopy

Web

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

redyuri: jéju kde žiješ reduri, výrobcovia crt telkáčov 16:9 s uhlopriečkami 72/82cm sú panasonic s obrazovkami quintrix, ďalej thomson, philips, toshiba, samsung, JVC, shrap, sony, Lg, a podotýkam na model TOSHIBA 34HF84 - HDTV 16:9 widescreen CRT TV with HDMI, crt televízor vybavený hdmi vstupom, vážený, cena je okolo 1355 dolárov, v porovnaní s ostatným hd ready crt televízorami sú v cenách okolo 450 dolčov. To musia byť delá nie len pre reyuriho... a vyrába sa veľa crtčiek s HD vstupmi, a s obrazovkami 16:9, hlavný problém je v tom, že sa dajú zakúpiť iba v zahraničí. Až by sa dali zakúpiť na slovensku alebo v čechách, neváham a berem.

Web

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

kde žijem.. normálne, na wide nemám čo kukať... 99 percent beží TV a tých pár DVD si nazoomujem smile

Web

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

Díky za rady

Web

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

Pokud chci rozumnou uhlopricku (1m+) tak CRT je nesmysl (strejda podobnou 16:9 ma a je to straaasna krava teda - jeste z pre-LCD doby, kdy plazmy zacinaly) a ona PLACATOST je vec, na kterou ortodoxni CRTckari radi zapominaji a nepovazuji ji za klad. Ze 82cm CRT je hluboka snad 3/4 metru (novejsi min, jasne) a plazma tak 10cm, lcd dneska uz jeste mene... Uz z hlediska pozorovaci vzdalenosti je to velky rozdil a to nemluvim o estetice, nebo spis neestetice tech CRT krabic.

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

jA SOM k Vianociam kupil Panasonica TH42PX80EA, je to plazma, nedam na nu dopustit, televízor som vyberal asi 2 -3 mesiace, pochodil som niekolko obchodov, pocul som neskutocne vela rad, a nespocetne mnozstvo recenzii precital. A nakoniec som sa rozhodol pre panasonic. Uvazoval som nad LG, a Samcung popripade Philips. Na Pioneera som nemal peniaze. LG rady PG3000 a 6000 vraj sa kazia, ale oproti panasonicu mali bielu do ružova. Samsungy mali velmi prehnane farby, a ciernu mali skor tmavomodru ako ciernu. vsetky porovnavene televízory boli do kat. 30tis. Tento panasonic ma panel 11tej generacie, s dlhou zivotnostou. navise ma prevzorkovavanie analogoveho signalu na plne rozlisenie televízora. je to velmi dobrá vec, pokial je obraz malý, su zvrchu a zospodu cierne pásy, porpipade s logom stanice, automaticky bez akehokolvek zoomu natiahne obraz na celu plochu, bez toho aby degradoval sírku, resp. výsku postáv. Navyse má aj Eco mod, kde reguluje jas obrazovky posla osvetlenia v miestnsti. Spotreva je 250W co na 106cm Plasma panel nie je zle. nevýhoda, tupsia reakcia dial. ovladaca

Web

(upravil dbmax 17. 1. 2009 21:02)

Re: Kvalitní plasma nebo LCD televize

TH42PX80EA by som si v živote nekúpil, videl som ju spolu s plazmami od samsungu 6,7 rady (PS50A756),  síce cenový rozdiel je trochu vyšší s vyššou radou, ale obraz bol fatálne rozdielny, v prospech samsuňáka, bohužial na ten ovládač sa sťažujú asi všetci. Pri tých samsungoch zrejme rady 4 a poniektorých z 5vej rady sa dá povedať o blbých čiernych farbách, to je pravda aj v tých farbách, celkovko samsungy hlavne rady 3,4 sú z tých slabších.
Michal: a čo tak prevedenie SLIM smile 38-40cm hľbka

Web

Příspěvky [1 až 20 z 37]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Kvalitní plasma nebo LCD televize

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£