Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dilema - jaký zesík, repro...

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 107]

Téma: Dilema - jaký zesík, repro...

Jak jsem tu nedávno psal, že bych koupil LM3886, tak ste se shodli, že integráče sou takzvaně "skorokničemu".
Viz zde o  LM4780 a LM3886:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=542&p=1

Takže hledám něco co dodá 100W do 8ohmů (případně 4ohmů). Stavebnice na aldaxu sem už vomrk. Hledám něco spolehlivýho, funkčně bezpečnýho (ochrany repro,.....) No a cena je až na prvním místě. A postavit něco z Aldaxu, tak to vyjde taky na balík.
Takže hledám kompromis.
Napadají mě už jen hybridy od Sanya (STK......) ty se dělaj stereo se sinus 2x120W 8ohmů a obvod stojí kolem litru.

Reprobedny budou oszeny jedním z těchto Eminencí Alpha, Beta, Delta (15") a nějakým driverem, asi ST210Ti.

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Aldax je zadara. Nevim na kolik vyjde symasym s ochranama, ale jinudy asi cesta nevede...

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

mám SPV100P215+, teda 100W, 2X10mF filtrácia a pomocný zdroj napätia (preamp, prepínače)
obsahuje to všetko potrebné a je to neuveriteľne lacné, pomaly za cenu materiálu - 1200 korún za modul nie je veľa,
stereo vyjde aj s trafom na 3600 korún, čo je podľa mňa vynikajúca cena
ak to nie sú vysokocitlivé sústavy (>95dB/W.m) tak stačí aj verzia SPV100P (950 za KOMPLET vrátane zdroja)
inak, liter za jeden STK modul sa mi zdá priveľa smile pretože keď sa k tomu pripočíta cena zdroja (graetz, filtrácia), ochrany všeho druhu a podobne, vyde cena veľmi podobná aldaxu...

Web

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Aldax je hotovej kompexní modul vem jeho,pokud tě baví stavět jdi do symasymu součástky stojej do 500,- ,ale počítej s tím že se prohneš za chladiče a trafo (na 2x100W) ty jsou u jakýhokoliv zesíku jednoznačně  nejdražší položka...

Není co dodávat...

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Aldax je i stavebka.

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Jestli by na zahradní pubošpárty, pro honění beden s Em alfa/beta nestačil třeba nějaký behringer A500...

(upravil Dingo 1. 6. 2007 17:34)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Parádní chladič mám, bohužel jen v jednom vydání. Což u mě znamená - koupit stavebnici SPV a k tomu chladiče. Koupit STKčko - chladič mám.
Trafa neřešim, mám nějaký skoro 200W 2x23V 4-5A a pak pěkněj kousek asi 300-400W to snad dává snad až kolem 2x50V a taky kolem 3-4A.
Diody na usměrňovač mám krásný starý schottkyho ze spínanýho zdroje, popřípadě můžu použít, ty diodový bloky, jak sou tam ty dvě zalisovaný diody na tom menším chladiči (od tesly, má to kolem 20A)
Takže kondíky bych musel koupit new. Mám sice hafo kondíků 2700uF ale na 25V, ale nějak nevěřim sérioparalenímu zapojení (zase sou ale asi kvalitní, když na nich je 125°C) 36ks (tři do série a pak ty sére zapojit paraleně, sem tak schopnej stvořit 2x16200uF na 75V).

(upravil lotrpotr 1. 6. 2007 18:07)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Co to tam Redyuri píšeš za haluze "ak to nie sú vysokocitlivé sústavy (>95dB/W.m) tak stačí aj verzia SPV100P"
to jako SPV100P na reprosoustavu  96dB/W stačí a SPV100P215+ už ne?  smile A ikdyby jsi to napsal obráceně je to pěkná skoro kravina.

(upravil Dingo 1. 6. 2007 19:28)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Tak sem malinko pohledal a u GES je stereo STK 4241-V za 983,- (2x120W) a STK 4231-V za 396,- (2x100W)
zkreslení 0,08%.

Mono - STK4048-V (0,08%), 150W 8ohm,  400,-

Takže to nevypadá zase tak strašně.

STK 4050-V(GES 050 020 49)Hybrid-IC NF koncový stupeň >200W/±66V/8ohm HYB 78x44VýrobceSANYO Electric ---988,-
--------


Vypadá to tak, že než ty LMka, tak vypadá asi nejlíp co do výstupního výkonu STK4231-V je to 2x100W 8ohm a stojí necelé 400,-.

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Kup si od OPAMPa desky na LM3886

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Jestli Opamp nemá tak já mám 2 volné desky pro Lmko smile

(upravil lotrpotr 1. 6. 2007 20:51)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Dingo, pár mých postřehů.
Za prvé, PA reproduktory mají většinou 8ohm, takže nějaké to tvoje 100W 8ohm a 4ohm nejde pokud připojíš na 100W(které dáva do zátěže 4ohm) tak při zátěži 8ohm to 100W už nebude, nechce se mě to počítat bude to asi 60W. A pokud to připojíš obraceně 4ohm na 8ohm STK tak při větším vybuzení zhoří.
Za druhé, nějaká Emi alfa, beta v 15palcích je na pi... a né na hrátí. Takže jedině ta delta + horna a driver. Ani ta delta není žádný zázrak jen tak mimochodem.
Za třetí, máš dvě trafa 2x23V a 2x50V, první má pro zesilovač, jenž má pracovat do zátěže 8ohm kurhevsky malé napětí, stím se nedostaneš ani přes 50W. A to druhé má zase napětí velké takže na něj např takový STK4231-V připojit nemůžeš. STK4048-V by to už mohl vydržet pokud se kněmu nebudeš chovat jako prase.
Za čtvrté, 50V to máš po usměrnění něco kolem 70V takže to chce kondy na min 80V nebo raděj 100V a ty tě pár korun stát nebudou to mi věř.
Za páté, to tvoje spojování tří kondu do sériene není opravdu dobrý napád.
Za šesté, musíš si ktěm STK postavit nějakou ochranu, podle toho co sem píšeš a vlasně i proto, že jsem něco píšeš, bys raději nic takového stavět neměl. --------> kup si raději aldax+trafo smile

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

kdyz uz i lotrpotr napise kup si aldax tak to dingo uz neco znamena wink (myslim ze to jeste nikomu nenapsal)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Lotrpotr: děláš jak kdyby nerozuměl tomu co dostanu z trafa do určitý zátěže a jakej rozdíl je mezi 4ohm a 8ohm a jejich vzájemné vztahy co dovýkonu zesu,............. to vim taky.
Já pouze hledám něco kvalitního a dobrýho za rozumnou cenu. Trafáků mám víc, jen si prostě nepamatuju co dávají. Mám haldu různých součástek (výkonové diody, trafa, chladičea hodlám to zužitkovat) V případě Aldaxu to všechno budu muset koupit. Pokud to postavim s hybridem, tak koupim jen nějaký věci vokolo, něco bude stát dost a něco ne. Ochrana se dá snad dokoupit samostatně, nebo si ji dokonce můžu podle návodu postavit.
Reproduktory - to je stále otevřená větev - co vím že chci je 15" profi, to znamená, pokud existujou podobné repra od jiných firem a lepší a za podobnou cenu - sem názvama konkrétních repráků.
Vzhledem k tomu že sem kutil a do elekoniky taky nějaký pátek dělám (na amatérské úrovni - samouk) tak prostě nechci koupit kompletní stavebnici a pak to postavit, to radši koupim už nějakej hotovej zesík v krámě.
O monolitickejch zesíkách už sem výklad dostal, ta mě zajímá taky názor někoho kdo tomu rozumí na velmi podrobné úrovni, názor na hybridy což sou vlastně diskrétní součástky na jedný destičce.
tož tak

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Dingo napsal:

...tak prostě nechci koupit kompletní stavebnici a pak to postavit, to radši koupim už nějakej hotovej zesík v krámě....

Tak tuhle větu nějak nechápu...

Jakej je rozdíl mezi hybridem a integráčem?

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Mezi "monolitickým IO" a " hybridním IO" je velkej rozdíl.

(upravil lotrpotr 1. 6. 2007 22:09)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Aha promiň Dingo, mě přišels jako člověk kterého předevčírem ve škole naučili vypočítat výslednou kapacitu sérioparalelního zapojení kondenzátorů. A včerá přišel na tohle fórum a řekl si postavým si super aparatůru.
No pokud tomu teda rozumíš tak není co řešit kup si nějaký STK a stav. Jo jen bych ještě dodal, proslýchá se, že ty STK s Gesu nejsou originály, protože ty by stály víc peněz. A tak musíš počítat s tím, že asi nevydrží to co by měly.

(upravil Dingo 1. 6. 2007 22:11)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Se omlouvám u toho počítání se při tom sériovém s kapacitou přestřelil sad
-
STK Sanyo
http://leteckaposta.cz/103383151

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Tos mě teda moc nepotěšil s tou informací o tom, že by to mohly bejt "pajcnutý" obvody. Kua v tomhle zasr... světě už si člověk nemůže bejt ničím jistý.

(upravil lotrpotr 1. 6. 2007 22:21)

Re: Dilema - jaký zesík, repro...

Aha jsem to ani nekontroloval vychází to při 36kusech na 2x5400uF.

Jo tohle je vykopírované ze zadní strany modrého amára, které bylo věnováno STK obvodům, a co s tím?

No pajcnutý, spíš náhrady, já věřím tomu, že budou fungovat.

Také docela dost záleží na tom co stím budeš zvučit.

Příspěvky [1 až 20 z 107]

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dilema - jaký zesík, repro...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£