Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » repro na sub namiesto 12BR70

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 37 z 37]

Re: repro na sub namiesto 12BR70

V té tvé simulaci v grafu impedance je ta sedlina mezi těma dvěma peaky právě to naladění, těch 38.9Hz co jsi zadal. Vyrob si impedance kabel: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=83486#p83486

(upravil Borec 21. 9. 2008 22:16)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

uf! no niečo asi poriešim...

no... moc tomu nechápem sad

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Jsem to trochu čekal... V tom případě ho pouze zkrať, pakliže je to jednička - http://img513.imageshack.us/img513/4287 … bj5.th.jpg a buď rád, že jseš rád. smile

(upravil sinclair 22. 9. 2008 15:27)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Stejně jako v jiných případech.
Beyma 12BR70 je v tom nevinně, píča je majitel, resp. "konstruktér" bedny.
Instaloval jsem ji už několika lidem do subu jako náhradu původních sračkových měničů v subech Magnat Omega 250 /tam šla 10BR60/ a Omega 300 /12BR70/. Zesilovače Omeg jsou diskrétní, Omega 250 má jeden pár konců a 75W, Omega 300 dva páry a výkon 135W, vše sinus. Ani jeden z vyjmenovaných reproduktorů s tím nemá problém.
Po úpravě původních basreflexů bylo obojí zkoušeno na plný kotel zesilovačů /mají zavedenu měkkou limitaci v konci/, ani jeden reproduktor /desítka ani dvanáctka/ neměl problémy s kontrolou výchylky, akustický výkon proti originálním měničům bombastický, rozdíl citlivostí je tam nejméně 5dB a nárůst akustického výkonu je tam ohromný, přestože původní repra byly čtyřohmové a Beymy jsem použil osmičky.
Jedinou úpravou bylo zdvojnásobení filtračních kapacit v obou typech Omeg z 2x4.700uF na 2x10.000uF při současné změně typu /z FujJunFu na Nippon SMH/.
12BR70 nemá žádný problém při ladění 43Hz +2dB ani s výchylkou, ani s dovoleným příkonem, nic se nepálí a nikam nenaráží. Totéž 10BR60 při ladění 48Hz +2dB.
Prostě jste čuráci a neumíte s nimi dělat. Myslím ty, kteří si na ně stěžují.
Já nejsem přes reproduktory bůhvíjaký expert, proto si někdy raději nechám poradit od zkušenějších /Hubert Mašín/ a vše funguje, jak má. Někteří tady se tváří jako arbitrážní odborníci přes reproduktory, ale výsledky za mnohými z nich vidět a slyšet jaksi nejsou.
Je hrozně snadné zkurvit bednu a pak to svést na "blbý reproduktor", protože dotyčný model má díky několika píčusům špatnou pověst.

Web

(upravil check 22. 9. 2008 15:38)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Že seš omezec, za to já ti nemůžu.
Běž si radši cvičit zatloukání zesilovačů.

Web

(upravil Borec 22. 9. 2008 18:37)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

antonio díky, vážim si tvoju pomoc smile ešte doriešim angličtinu a pomakám aj na tom meraní impedancie smile


sinclair: ako vravím, bedňu som ja nenavrhoval, pretože som v tedy do cad-u nevedel ani pichnúť a takisto som doteraz netušil že medzi klasickým a štrbinovým BR je rozdiel. ak si myslíš že som kokot, tak si to mohol napísať rázne a nemusel si to opisovať "slohom". som si vedomý že som tomu dal. ešte to skúsim upraviť a potom zrejme aj tak kúpim tú SM112/W. toť vše. aj tak ďakujem všetkým za pomoc

check, nepochopil som, asi som ešte malý...

a ešte všeobecná otázka. mám bedňu teraz rozobranú, BR je už upravený na 20cm (odrezal som 7cm). bedňa je z 20mm matrošu. nebolo by dobré spevniť ju nejakými výstuhami? že by som medzi boky a medzi vrch a spodok tresol nejaký 4x4cm hranolček...

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Checku, až za tebou bude vidět nějaká transparentní práce a nějaké výsledky, můžem spolu diskutovat o čemkoli. Do té doby, než něco dokážeš, bys ale měl držet spíš klapačku. Nula, co akorát kecá a teoretizuje je užitečná téhle komunitě asi jako mrtvýmu zimník.

Web

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Nesmíte všechno vidět tak černobíle... smile PEACE VOLE

(upravil Thales 28. 9. 2008 3:57)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

I některé negativní reakce mohou být přínosem. při správném použití pomáhají tříbit si myšlenky. To co napsal Check se mi sice nelíbí a myslím že tyhle osobní výpady by si každý mohl nechat od cesty ale pořád jsou checkovy myšlenky zde prezentované lepší než některé které jsem tu mohl číst (nemyslím tento thread - spíš obecně) a které jsou úplně ale úplně na vohno.

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Ano, je to jako drátem do voka, ale můžeš si vybrat, jestli rezavým nebo nerezovým...

Web

Re: repro na sub namiesto 12BR70

To bych neřekl ale měl bych pro to jiné vysvětlení. Podívej když se s tou myšlenkou potká člověk neznalý tak neví co si s ní má počít protože o tom nikde nečetl a pokud ano tak samé pochybné zdroje, skazky a podobně. Když si přečte ty debaty na tohle téma kde vidí jak nějaké myšlenky (akci) a proti nim odpovídající argumenty (reakci) může si z toho udělat svůj vlůastní názor. Je jedno co z toho nakonec vzejde ale určitě bude výsledkem to že bude vědět víc než před tím než si to přečetl. Ono totiž fakta nelze prezentovat vždy jen polopatickým způsobem. Někdy vynikne mnohem lépe oproti něčemu jinému. Je to tak jako v reklamě na prací prášek kde ti ukazují dva bílé kusy nějaké textílie. jedna je bílá ale když to porovnáš s nějakou ještě bělejší tak zjistíž že zas až tak úplně bílá není ač se to tak při prvotním náhledu jevilo.

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Hmm, dobrá, ale co to má společného s tímto threadem? hmm

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Bohužel nic, je to hrubě OT, promiň Little. Jen jsem si nemohl pomoci a nereagovat na to. Je to bohužel v mé povaze.

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Já nemyslel přímo Tvůj příspěvek, nýbrž vše od #27 (včetně), ale to je jedno.

(upravil dbmax 15. 11. 2008 16:37)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

antonio napsal:

A jsme u toho, pokud je to klasická šterbina tak to máš laděné až někam k 30Hz.

nechcem zakladať zbytočne ďalší príspevok, preto chcem ešte niečo kecnúť ohľadom tých štrbín, keďže sa to tu riešilo, totižto aj v mojom prípade je štrbina po zmeraní impedančky naladená ešte oveľa nižšie, než mi vychádza podľa simulačky vo winisdčku 0.50alpha7, podľa simulačky mám subík ladený niekde na 32Hz, (čiže netto objem 60L/ plocha portu 178cm2 dľžku L-ka mám 77cm) avšak ma trktlo, že si môžem naladenie overiť zmeraním, no lenže skutočné ladenie známe´´ sedlo´´ je jasne až k 26Hz (podľa antoniového priloženého obrázka je môj prípad štrbiny tiež čísielko 1), preto sa chcem spýtať prečo sa vlastne takáto štrbina správa tak trochu inak?

Web

Re: repro na sub namiesto 12BR70

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=15624 hned úvodní strana

(upravil dbmax 15. 11. 2008 17:02)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

aha dikes antonio, no mám taký pocit že premerám bandpass 6th s 15G40, tam mám takisto takéto porty do riti, to bude ´´teprve guľáš v ladeniach´´ toho bandpassu, kurnik že som si to skôr nezrobil !!!, ale v tých časoch som to zase nevedel, ako na to...

Web

Příspěvky [21 až 37 z 37]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » repro na sub namiesto 12BR70

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£