Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » repro na sub namiesto 12BR70

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 37]

Téma: repro na sub namiesto 12BR70

zdravým odborníkov
môj problém spočíva v tom že 12BR70 mi jaksik nevyhovuje zaťažiteľnosťou... pár krát už mala na mále a pár krát už aj...

rozmýšľam teda o novom repráku a neviem čo tam dať. bol by som rád kebyže je to 12" pretože na 15" už nemám bedňu a na doma sa mi to zdá veľké ako hovado. mojimi kandidátmi sú zatiaľ  Delta 12LF, Kappa 12, Selenium 12PW5. neviem či by mohli byť a hlavne ktorý by bol najlepší. bedňu mám s čistým vnútorným objemom 80L. rád by som to ladil niekde na 45Hz, možno vyššie. reprá majú dosť malú xmax, tak neviem. radšej si dám poradiť. môj rozpočet je do 3000 max 3500Sk. nejdem to však kupovať hneď teraz radšej sa ešte dlhodobo poradím ako by som mal kúpiť blbinu smile

(upravil little 21. 9. 2008 13:03)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Jaký k tomu reproduktoru používáš zesilovač? Jak velké prostory s tímto subem ozvučuješ? Zatížitelností myslíš výchylku membrány, nebo jsi měřil sinusový výkon dodaný do zátěže na určité frekvenci?

Re: repro na sub namiesto 12BR70

zosilovač je leach a púsťal som tomu najviac 90W. izba má 4x4,5m a sub je v rohu. chcel by som aby sub zniesol aspoň 100- 130W bez urvania závesu, respektíve poškodenia reproduktoru ak je to možné.

(upravil little 21. 9. 2008 13:12)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

OK, a jaké je naladění BR? Mimochodem, jaké kabely používáš k propojení zesíku a reproduktoru(resp. jaký je jejich průřez)?

Re: repro na sub namiesto 12BR70

2,5mm2 a ladenie BR je myslím 42 alebo 45Hz moc si už nepametám keď sa to ladilo na tú beymu. BR avšak nieje problém upraviť

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Spíš než naladění napiš rozměry toho nátrubku.

Re: repro na sub namiesto 12BR70

je to štrbina, povrch je 140cm2 a dížka je 27cm

Re: repro na sub namiesto 12BR70

A jsme u toho, pokud je to klasická šterbina tak to máš laděné až někam k 30Hz.

Re: repro na sub namiesto 12BR70

fúha, no nesimuloval som to ja vtedy, tak neviem presne ale bolo mi povedané že je to okolo  tých 45Hz sad

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Pro kontrolu přeměř pořádně i ten objem, tou plochou 140cm2 si jseš taky jist?

Re: repro na sub namiesto 12BR70

štrbina je široká 33cm, vysoká 4,2cm a dlhá 27cm. šírka * výška= 138,6cm2 (sorry pomýlil som sa o nejaký ten cm2) smile

takže čo by ste poradili?

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Poradili bysme zkrácení štěrbiny. smile

Re: repro na sub namiesto 12BR70

a namiesto tej beymi? už jej moc neverím. priznám sa, drbla mi kmitačka o magnet. hrá síce ako predtým, ale už mám strach, bola to šupa skoro som sa posral

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Vsadil bych tam SM112W, málo vytlumil a zkrátil BR až impedančka ukáže 38Hz. Hrubo odhaduju zkrátit o 8cm.

Re: repro na sub namiesto 12BR70

idem to skúsiť hodiť do cad-u. ten reproň má rezonančku 42Hz a mám to dávať na 38Hz? som počul že ladiť pod Fs sa nemá... alebo je to nezmysel? smile

Re: repro na sub namiesto 12BR70

nesmysl

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Nejdřív při výchylce 6mm mrdne středička o koš a poté (u některých verzí zároveň) former o magnet. Nejhorší, co se může stát, že se konec formeru ohne dovnitř a repro začne dřít, nicméně to se dá pokud jsi aspoň trochu šikovný spravit.
Vím, že to sou sice šíleně nepříjemné zvuky od prásknutí formeru do magnetu, nicméně bych to překousnul.
Rozhodně pokud bys chtěl vyšší možný výkon, kup si reproduktor o minimálně dvojnásobném výtlačném objemu (Xmax*plocha_membrány), abys vážně poznal rozdíl. Z 12" reproduktorů tomu odpovídá asi jenom Eminence LAB12, Peerless XLS12 nebo Dayton RSS315.
BR máš naladěný příliš nízko a v malém průžezu. Nevím jak vypadá zbytek bedny, ale s pevnější bednou dosáhneš vyšších hlasitostí a menších výchylek. Nauč se měřit impedanční charakteristiku, je to velký pomocník pro ověření ladění BR.

Osobně bych ti doporučil zkrátit BR, přidat nějakou tu výztuhu a šetřit na komplet lepší řešení, klidně s větším průměrem reproduktoru.

Web

Re: repro na sub namiesto 12BR70

najradšej by som ostal pri 12" pretože ako som spomínal, 15" je na mňa už strašne veľká a nemal by som ju kde posadiť.
tá SM112W čo písal antonio sa mi vcelku pozdáva. xmax 11mm p-p a xdamage až 35mm p-p. skúsil som to odsimulovať, ale skrátenie BR nieje také ako si antonio vravel. no ešte neviem či je to odsimulované dobre smile mrkni to, ja sa v tom cade stále učím smile

http://img294.imageshack.us/img294/1008/sm112wpi0.jpg

Re: repro na sub namiesto 12BR70

Těch 8cm bude +/- reálných, ona šterbina není trubka. Jinak upřesni jakou výchylku ta 12BR měla, když se to stalo.

(upravil Borec 21. 9. 2008 18:21)

Re: repro na sub namiesto 12BR70

no to teda netuším ako som to mal v tú chvíľu odmerať? smile

a tá simulácia vyzerá ako, mohlo by to byť? BR by som teda ešte skrátil. akurát nechápem ako si to myslel s tou impedančkou aby šla k 38Hz

Příspěvky [1 až 20 z 37]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » repro na sub namiesto 12BR70

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£