Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Levny sub do auta, domaci stavba

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

(upravil Michelin 15. 9. 2008 16:51)

Téma: Levny sub do auta, domaci stavba

Zdravim, potreboval bych poradit sub do auta, ktery by mi v aute v kufru zabral co nejmene mista a zaroven byl celkem levny.
Na toto forum sem narazil potom co sem patral jak je mozne ze kamarad co si koupil v bazaru stare Tesla bedny o vykonu 20W za 1000 Kc, ktere pohani jen autoradiem ma na muj vkus uplne skvele podanou basovou slozku v aute.
Zesilovac mam Magnat classic 480, takze celkem stary podstive udelany, mel by mit 180W v mustku, predni kanaly budou pohanet komponentni repro vepredu Kicx ICQ 6.2.
Procital sem forum a hodne doporucovany je SP252C. Ale zajimalo by me jestli je i jina alternativa.
Jo auto je bmw 7er, takze sedan - tudiz mam strach aby to bylo v interieru slyset.
Bednu bych si rad postavil sam, protoze me takovy prace celkem bavi.
No a nakonec bych zminil ze sem celkem hudebne hluchej protoze mi prijde dobry i projev subwooferu od Genius HT 5.1
Diky za pripadne odpovedi wink
Edit: pokud sem ve spatne sekci tak se omlouvam, ale myslim si ze se to vic hodi do autohifi, nez k subwooferum . . .

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

Otázka zní co je pro tebe levný sub...

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

No tak kolem 500 za repro, poku nepujde tak 1000, pokud ani to nepujde tak 1500 Kc ale tam koncim

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

A kdyz uz 1500, tak proc ne 2000?

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

ať je to pěkně kulatý... od ARN226-312 až k delta12LF smile

(upravil Michelin 16. 9. 2008 15:51)

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

No protoze 2 uz je moc, spis bych si natom chtel vyzkouset vlastni stavbu wink To me bude bavit asi nejvic

Edit: takze vlaste bych chtel vedet opravdu levnou variantu, a pak kvalitnejsi levnou variantu big_smile
Zapomel sem dodat ze ozvucnice by mela byt maximalne 20-30l.

Edit2: kdyz uz byla zminena ta castka 2tis, tam se nachazi nejaka dobra varianta?

Edit3: tak sem si udelal simulaci, doufam ze sem to zadal vsechno spravne

uzavrenka:
http://img182.imageshack.us/img182/483/uzavrenkadl2.th.jpg

bassreflex:
http://img182.imageshack.us/img182/1217/basreflexaw8.th.jpg

A pokud sem vsechnu teorii absolovoval spravne tak mi prijde prubeh v bassreflexu, takze neco zboucham dohromady a uvidim jak to dopadne

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

Ty parametry asi nebudou 100% pravdívý... Ale faktem je, že za  500,- určitě lepší basák do auta není...

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

co takhle vzít to sls od peerlesu z BMM? aspoň by jsi ho vyzkoušel předemnou smile bedna uzavřená kolem 40 litrů

Web

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

Pokud to bylo na me tak kde to sls sezenu?

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5405

Web

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

Vypada zajimave, ale radsi pockam az ho vyzkousis ty wink. Nehlede nato ze ja bych ti moc referenci nepredal, protoze to nemam s cim porovnat

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

Tak sem ze zvedavosti zkusil vyndat repro z tech geniusu, a nechapu jak to muze tak hrat. Protoze pri pripojeni zesilovace hned chrci jak blazen. Nevim jestli je to tim ze nezvladne 70W rms. Spis mi prijde ze to repro se hodi tak na stredobas. Protoze nizky frekvence nedava vubec a pri vyssich je z nej slyset hlas v pisnicce. A to sem zkousel vsechny mozny moznosti propusti. No mel sem o tom repraku lepsi mineni, podle toho jak se projevoval pri filmech v tom kine. Sem zvedav na ten carpower . . .

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

co bys taky za ty peníze chtěl, když slušnej reprák je dražší než komplet soustava smile

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

Ja to chapu. Ale zarazilo me ze to hralo hur nez prez ten ''zesilovac'' geniusu smile

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

Jestli ona do toho taky nahodou nema co kecat ozvucnice...

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

To urcite ma, ale ja to zkousel v te puvodni ozvucnici wink

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

Psal prave:

Michelin napsal:

Tak sem ze zvedavosti zkusil vyndat repro z tech geniusu, ...

tak jsem se zdesil.

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

To je naprosto normální, že to nehraje, když to připojíš na pořádnej zesilovač. Takyuž jsem to párkrát zkoušel. Místo původního vestavěného rádoby zesilovače, jsem to připojil na externí a ouha, ono to prakticky vůbec nehrálo. Nevím jestli tam výrobce provádí nějaké korekce, nebo jestli je to kvůli jejich mizernému DF, ale s originálním zesilovačem to duní a hučí jak má.

(upravil Michelin 18. 9. 2008 17:17)

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

babakus: presne to sem se snazil rici wink. Aspon si mi potvrdil ze nejsem vul. Taky nechapu jak to funguje na tom puvodnim.
Edit: muze ten carpower hrat +- stejne jako nejaky levny autosub magnat atp.? v cene +-1500Kc

Re: Levny sub do auta, domaci stavba

Proč rovou nepoužít CARPOWER SP-302C. Kufr máš dostatečně velkej, takže tam nějakou 60ti litrovou bednu schováš ani nevíš jak a hrát to bude určitě dostatečně.

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Levny sub do auta, domaci stavba

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£