Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 9)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač 100w 224kč :-)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 165]

(upravil ViperKing 29. 8. 2008 15:40)

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

hh jiku ty si me pobavil . ja v tom podobnost nehledal(proste tesla KD) . prave diky pouzdru. Je na tom poznat ze to umi vic topit. ale to je jedno. diky že si mi to nasel. ted aspon vim(myslim ) ze KD503 nebo 2n3772-3 je prima nahrada a taky by s toho měli udelat nesmrtelnej zesik.  Jasne ze kdyz stabilizuju klidak.. atd.

ted mam jeste jednu myslenku. pocitam ez se pulka lidi chytne za hlavu.
- nemělo by ten zesak taky dobre stabilizovat to že primo k tranzistoru dam hlavni napajeni. už jenom kuli tomu že bude na dratech mi to prijde lepsi.., ale nevim jestli je to dobra uvaha. jeste jsem to nikde nevidel. kdyz mluvim o zesilovacih co maji vykonaky na dratech.

k tojemu tematu. ja sice o tom nic nevim. ale v realu druha jakost neexistuje. a kdyz tak pro zamestnance.

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Jen drobny dotaz: jaky proud baze je zapotrebi na uplne otevreni KD503 a jaky kolektorovy proud unese BD135/6? Ja si nemyslim, ze by tyhle BD135/6 byly zrovna nejvhodnejsi pro buzeni takoveho kanonu...

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Tak tady snad zalezi, do jakeho kolektoroveho proudu mam tu KD503 otevrit, na 10A me bude 1A do baze stacit urcite.
To se ale neda tvrdit o 2N3055, ktere pada zesileni snad uz od 1A a pri 10A ma betu 10 snad jen podle katalogu.
Jeste komictejsi bylo budit KU606 pomoci KF507 smile

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

no tak jsem hledal a to kd503 nemam. kd501-2jo... to je jasne naprd kuli napeti. takze zase pujdu do gme. a koupim si součastky s vodaznakama smile uplne se hrozim co tam maji.

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Ne tam ne!! Houkni tady v bazaru a on se někdo jistě ozve. Například Martin Kurpel vím že má nějakou zásobičku a za dva týdny jede do ČR tak by něco mohl nabrat. Jestli se ti nechce čekat prubni bazar.

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Klidně ti dvě KD503 pošlu.
Vašku, ono u těch KU606 /nejhorší ze všech KUček/ taky lítala beta mezi 5 a 70, takže to hořelo případ od případu smile
Co byl ale hlavní problém bylo Ft těch KUček a nelinearita bety na Ic, to bylo strašný to udržet na uzdě a v některých zapojeních to ani nešlo.
Zajímavé třeba je, že kdo se pokusil nahradit KU612 v TWčku třeba KU607, tvrdě narazil.
Ony totiž KU601-602-611-612 nejsou specifikované z Rožnova jako vysloveně spínací, ale univerzální rychlé trandy /viz např. Stach/.

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

KU606 byla vymet z vyroby KU605,607,608,KUY12 a rozptyl parametru se u ni projevoval v plne siri.
Ale i ostatni mely rozumne zesileni jen v oblasti strednich proudu, byly pouzitelne tam do menice, ne na linearni aplikace.

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

no kdyby spis mohl nekdo nabidnout vetsi mnozstvi. ja budu potrebovat dva páry. do tohle srače. a jeste jeden do uplne jineho:-). + jeden nahradni. protoze jsem pekna lama a preženu to s klidakem v ramci honeni se za kvalitou zvuku. takze kdyby nekdo mohl nabidnete. to aji s cenou.:-)

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Ozvi sa mi na http://chat.analog.cz/ a 503ek Ti pár pustím.

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

tak tahle to začalo:-) pozna nekdo toho vyrobce tech tranzistoru?

http://img26.picoodle.com/data/img26/3/ … e69ef7.jpg
http://img26.picoodle.com/data/img26/3/ … 49d089.jpg plošak je ok i spotiskem smile

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

To logo E znám, vyskytuje se na mnohých pajcech starších modelů polovodičů.

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

To je věc od Flajzara? Pokud si dobře vzpomínám je velmi důležité dodržet nastavování klidového proudu podle návodu. Ale 224Kč není zas taková tragédie, kdyby něco.

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Tak tady s touhle stavebnici jsem pred nekolika lety zacinal. Nebo spise pokracoval, Byl to muj prvni tranzistorovy zesak o takovem vykonu, celych 100W big_smile  Ozivovani necinilo zadne problemy, pri 2x20V jel bezproblemu, pak jsem pripojil napeti 2x42V (ja vim o 2V vic, ale co?) a zesak odesel do vecnych lovist. "Recenzi" uz napsal Sinclair, nezbyva nez mu dat za pravdu. Pro studenty je lakavy hlavne cenou narozdil od ostatnich lepsich 100W koncu, vim z vlastni zkusenosti smile Doporuceni: radsi ani nebrat....

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

tak nastaveni klidoveho proudu je myslim vzdy dulezite. zvlast kdyz to neni teplotne stabilizovany. a zkouset to na 2*42v.. hhh urcite si to uz znova neprestelevoval co? nehlede na to ze to je celičky podimenzovany

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Můj názor je, že zesilovači, který má být stavěn na napájení 2x40V by nemělo 2x42V nijak ublížit.
Klidový proud doporučuju nastavit na naprosto minimální hodnotu i za cenu přechodového zkreslení, jinak to po ohřátí těch pajcovaných konců půjde do prdele. Maximálně 2x30V, jinak bude s těmi konci zle.

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Ja som tých stavebníc tiež pár staval s malými úpravami ako napr. lepšie značkové koncové tranzistory a snímacím tranzistorom kludového prúdu na chladiči to chodilo celkom ok dokonca sme s tým v začiatkoch hrávali aj diskotéky po kulturákoch. Kamarát má ešte jeden taký zosik z dvoch týchto modulov a z napájaním 2 x 40 V v bare a hráva sa tam na nom každý víkend nie je to žiadny superstroj ale za tú cenu sa to dá. Ale treba si uvedomiť že tie dosky to je len základ zosilnovača a to najlacnejšie zneho. Ešte si ku tomu treba pripočítať cenu transformátora,filtračných kondenzátorou,chladičov a krabice to su už drahšie komponenty a ešte len potom to začne naberať na cene.

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Jak pise Sinclair, ikdyz je dimenzovany na 2x40V tak prece 2x42V by mel vydrzet, prece vzdy budu neco navrhovat s rezervou neeee?

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

no ja bych rekl ze tech 40v je total max.  Kazda součastka vypada jak z jine fabriky.  v jedna stavebce jsou kd137 ve druhe 139 atd. odpory ani nemluvim. MASAKR. ja to rozhodne hnat do extremu nebudu. napajcuju tam slabejsi 120va trafo. 2*22Vst. Asi.. ale to je ve hvezdach. Nejradeji bych tam tak 160Va na jeden modul. bude to stryktne Dual mono zesak. už nejsem zvedavej na to ze jeden na zdroji funguje dobre. a druhej se ser...  toho lazeni bylo moc.)  Jedno trafo dva zesaky.. NEVER ..))

myslim ze kdyby tam clovek dal vsechno ze svoji sbirky. šupliku(kvalitni).. tak to muže frčet i na 40v a urcite by se dostalo i rpez 100w smile

(upravil ViperKing 1. 9. 2008 22:44)

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

už jsem neco napaje. a vyhodil par součastek totalne mimo:-). Budu muset neco kupovat. tak jsem se dival na nejake Ty vykonaky.  Prosim.. muze mi nekdo ve zkratce rict na co se divat. u tranzistoru co se tyka NF techniky.  Divam se ted treba na MJ15003. napeti Ok. proud prez kolektro. OK. proud do baze do 5A takze by to Kd139 mohlo nakrmit.  ale zbytek jsem mimo. nebo se mi to zda nejak jednocche kdyby tam slo nabastli kde co.. , Vypada to ze to bude hrat kde scim...? ale otazka asi jak, co?

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Doporučuju použít buď KD503, jestli Ti je někdo prodá, pak by se daly použít značkové /ONS/ 2N3773, nebo i Tesly KD3773, pokud Ti je někdo prodá no a poslední, ta nejdražší možnost je MJ15003 ONS z EZK. Podle mě je ovšem do takových sraček těch ONS škoda. Budiče je vhodné vyměnit za MJE15030/15031, ostatně je to napsáno v mých poznámkách, pozor na bázi a emitor, MJE je nutné otočit o 180°, mají bázi vlevo, kdežto BD vpravo.
Už se ten lacinej zesilovač začíná prodražovat, co? Laciné maso, řídká polévka...

Web

Příspěvky [21 až 40 z 165]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač 100w 224kč :-)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£