Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 9)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač 100w 224kč :-)

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 165]

(upravil ViperKing 27. 8. 2008 22:30)

Téma: zesilovač 100w 224kč :-)

zase mam roupy. takže si jdu enco poskladat. navod mi už poslali predem. hodil bych ho tu ale nejde to. sad

vypada to velice jednoduse.  koncaky 2n3055 myslim.  budice nejsou ani na chladici s koncaky. hh moje oblibene

ale dotaz  zkousel to nekdo??? ty koncaky na dratech to je asi ulet ne? nebo ty koncaky nahradit jinym pouzdrem a prisroubovat je zespodu na chladic.. hh  dirty

http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= … ;z=galerie

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

No hraj si. A až ti to poprvé shoří, tak ti tady dám takový .doc, abys věděl, do čeho dál vrážet prachy.

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

No DPA to nebude big_smile ono to nebude ani EZK

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

proprve. panecku me už toho shorelo. ale vetsinou za to mohlo to že mam nablite v rukach. ten .doc mi klidne posli.  no typl bych si ze tam bude nejvetsi zaser stabilizace klidoveho proudu.  je tak?

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

http://img27.picoodle.com/data/img27/3/8/27/f_megawatm_3b84260.jpg

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

A schema by nebylo? mě jen zajímá jestli to není náhodou to samé co bylo v jednom amáru jen na jiné DPS. Ta měla trandy alespoň na desce i když ta deska byla dost nešikovná.

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Je to hrozná sračka, po přečtení Sinclairova DOCu jsem to ani nepokoušel oživovat smile Je to kvazikomplementár z nejhoršínma součástkama a deskou smile

(upravil sinclair 28. 8. 2008 1:14)

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

http://sweb.cz/servisdok/flajz100wpozn.doc

S těma 2N3055 vůbec nedoporučuju to spouštět a když, tak s max. napájením cca 2x30V. S původníma budičema jen lechtat, žádné koule, bez teplotní stabilizace je ten konec odsouzený k destrukci.
Ty poznámky vznikly na základě toho, že jeden magor nadělal asi osm pódiových monitorů s 12" Emi Alphama a jakýmsi piezem, napral do toho tyhle konce, během jedné akce mu čtyři shořely včetně repráků, druhé  čtyři na další akci, opět včetně repráků. No a přiletěl s tím ke mně ať s tím něco udělám...Vyšlo to na těch Alphách docela draho...

Ono se řekne stowattový zesilovač. Ještě před čtvrtstoletím byl stowattový konec docela pára a málokdo se do něčeho takového pustil, poučení laici ani omylem a ani podle amára. V té době totiž stály KD503 myslím 295,- Kčs/ks, takže takový konec jen na součástkách vyšel na tisícovku...
Dneska, kdy Vám polský dodavatel předhodí naprosto sračkovou stavebnici a napíše k ní "zesilovač 100W", tak všichni sopli, co chtějí dělat rámus a přitom podruhé drží páječku v ruce, se můžou zpřetrhat smile
Těch osm stavebnic, co jsem viděl já, byl součástkově opravdu tak neskutečný hnus, že bych se bál to použít i v nějaké nenáročné nabíječce na akumulátory.

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

kamošovi na tom zhoreli tie 2N3055 tak ich nahradil KD503 a chodilo to bez problemov .. on je asi kuzelnik big_smile

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

A nebo KD nejdou takové krámy ale to nemění nic na tom že to je celé na dvě věci.

(upravil ViperKing 28. 8. 2008 15:47)

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

dekuji sinclairovi. dokumet se mi bude jiste hodit.  jeste to doma ale nemam. takze na to nemohu hned zkusit. nehlede na to ze jsem vysazenej na dobrej zdroj. takze musim nekde koupit rozmume dve audio trafa.   jedine co jsem zatim zchrastil... blok asi 40ti tesla kondenzatoru. na 70v. to bude nadhernej zdroj.)

krom toho čtu o špatnych součastkach a nejake malickosti. takze to muže i hrat normal.:-) a kdyz se na to nevyseru tak i stabilne

až mi to prijde nafotim jak to vypada. a pak zkusim zapalit prvni par)

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

No jestli tam necháš ty původní 2N3055, tak to bude pěknej cirkus.
Že se na to nevysereš, taková ztráta času...to už jsou lepší některé konce ze starších AR z osmdesátých let, ty aspoň nehoří.

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Panove, priznavam se nevim jakej je v tech starech tranzistoru rozdil ale mam tu hafol KD606 atd. typuju si ze je to podobny jako KD503 jenom to polovičniho vykonu. už podle pouzdar. je tak?

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

povedal by som ze taketo stavebnice su najlepsie na ucenie,a majstrovanie(bastlenie) a pochopenie zakladnych principov,na ktore v skolach seru,  napriklad taky clovek ako ja,keby mi to strelilo tak to skrotit neviem, hodil by som to do krabice z nepodarkami a ..bal by som na to.lebo by som to nevedel rozbehat,pretoze celu teoriu zosilovacov sme v skole prebrali za dve tri hodiny.

Web

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Jo je to tak. KD606 má 70W a KD503 je 150W ale jinak jsou to zcela jiné trandy. KD606 je to samé co notoricky profláknutý KD607 jen s menším závěrem. Používal se třeba v Transiwattech. Příště to ale nehádej podle pouzdra, podle toho poznáš prd. Maximálně že je to nějaký výkoňák - nic víc.

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

okok. tak to mohu dat do praku. nebo to pouziju az budu nekdy ulitavat na nečem ve tride A. pořad me na to svrbi pracky. ale jeste me nezaujala zadna konstrukce. a knizka pana kotisty...nevim hih

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

To Ačko od Kotisy s MJ3055 stavěl kámoš. Teď mi to uhnívá v šuplíku.
Ten trand nezahazuj - není proč.

(upravil jik 29. 8. 2008 8:55)

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

ViperKing, prosím Tě, to s tím pouzdrem si asi děláš srandu, odhadovat podobnost tranzistoru podle tvaru pouzdra. Co potom odhadovat podobnost typů podle pouzder integrovaných obvodů? smile
A kromě toho, právě KD503 má pouzdro odlišné od ostatních KD(601-607, 615-617 atd.).

A jinak někde na internetu jsem zahlídl oskenované stránky tehdejších klasických katalogů Tesla Rožnov, kde byly parametry krásně vidět. Zkus googlovat.

Jinak bych měl dotaz do fóra já - mnozí odborníci zde tvrdí, že koupí dobových českých tranzistorů je potlačeno nebo vyloučeno riziko spojené s pajcováním současných zahraničních typů v Číně (někde se i rozpitvávaly velikosti čipů atd.). Ale také vím, že kdysi byly u nás v prodeji i mimotoleranční tranzistory a IO TESLA za zlomek ceny v síti prodejen Klenoty. IO byly záměrně vzhledově poškozeny, aby to bylo identifikovalné. U výkonových (a jiných) tranzistorů žádné identifikační znaky nejsou. Ptám se proto zdejších odborníků, zda nevědí, jestli nemůžu dnes na takový tranzistor TESLA narazit? Občas totiž jdu nějaké to KD i v dnešní době koupit.

Edit: ViperKing, už jsem to našel: http://www.io.freehosting.cz/207.gif

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

problém ,,dnešný" KD503 a jemu podobný je, že v krámoch/rôznych zásobách sú to 100X premerané a pretriedené trandy,takže nájsť kúsok, čo ledva splňuje katalóg, je  už tažké a nedajbože chcieť niečo s lepšími parametrami, no to jedine omylom smile

Web

(upravil jik 29. 8. 2008 9:55)

Re: zesilovač 100w 224kč :-)

Jasně Redy, jde mi jen o to, že tyhle tranzistory (mimotoleranční) existovaly a je mi jasné jak to bylo - privatizace, rozprodávání skladů, krabice s novými tranzistory se různě přesouvaly a jejich obsahy dodnes leží na pultech prodejen s elektronickými součáskami nebo ve skladech e-shopů. Samozřejmě nikdo dnes nezjistí, zda se někam nemohly zamotat i ty mimotoleranční, ale třeba někdo zde z fóra to zažil (pracoval třeba v oddělení prodeje Tesly Rožnov) a mohl by o tom něco poreferovat (kolik těch mimotolerančních vůbec bylo uvedeno do maloobchodu atd.). Samozřejmě na tom život nestojí, ale mě by to jenom tak zajímalo a možná víc lidí. Třeba ani typy KD6.. se jako mimotoleranční neprodávaly vůbec. Já nevím. Ale KD501 rozhodně ano, v Brně v Klenotech v sáčcích
Já totiž v tyhle staré teslácké tranzistory, mám dost velkou důvěru (i přesto že byl/je každý jiný).

A taky jsem tehdy slyšel od jednoho staršího člověka, jak bylo při tehdejší výtěžnosti s polovodiči nakládáno. Nevím, jestli to napíšu přesně, ale něco v tomto smyslu:

1. jakost - pro armádu a jiné velmi speciální aplikace
2. jakost - do výrobků spotřební elektroniky
3. jakost - na pulty prodejen jako 1. jakost (ještě naprosto bezchybné a v rámci tolerancí)
4. jakost - na pulty prodejen jako 2. jakost (zmíněné viz výše Klenoty, atd. - brané již jako mimotoleranční) a zdarma pro radiotechnické kroužky.

Nevím, jestli si to pamatuju dobře, ale tak nějak nám to tehdy říkal. Ale na druhou stranu: Bylo to skutečně tak? Nebo to byl jenom výmysl a bujná fantazie někoho?

Příspěvky [1 až 20 z 165]

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač 100w 224kč :-)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£