Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 121]

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Koukám ,jak se ta diskuse svrhla na předzesilovač a přitom jde o koncové zesilovače ,které hrají jak víno, je to snad předzesilovačem ,nebo samotným koncovým stupňem? Podle mě ten předzesilovač jen mým uším dá to co potřebuji,ale ty koncáky udělají vše pro perfektní přenos.

(upravil Honza63 8. 12. 2008 21:22)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Ano, Dalibore, jen jsem reagoval na Sinclairův příspěvek, a měl jsem dojem, že je to k něčemu dobré.

(upravil lada 8. 12. 2008 21:44)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

OK. PMA sem nechodí a tak nám neodpoví, ale dovolím si spekulovat že významným argumentem by bylo příznivé hodnocení posluchačů. A znáš to, zase přijde hromada těch, kteří začnou zpochybňovat cizí zkušenost... tak mi to nedalo předem nenapsat.

Kacířskou otázkou je, zda byl "holý potenciometr" někdy přítomen jako konkurent v poslechovém testu preampů wink

Edit: vlastně to tu řeší: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … highlight=

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Dalibore, pokud máš alespoň trochu slušný komponenty, tak korekce potřebuješ pouze u velmi špatně nahraných skladeb. Hlavně to chce dobrý bedny co zahrají basy i potichu bez fyziologie (umí to málokterý).

(upravil Dalibor 8. 12. 2008 21:39)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Pepa ,máš pravdu ,svoje bedny jsem prodal a mám představu o nových,které jestli vyjdou ,tak o nich napíši dlouhou řeč . Mám už vybrané , ale nevím jestli to vyjde,tak nechci předbíhat. Pokud je koupím,tak to bude bomba.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Už jsem nechtěl pokračovat, ale ještě poslední poznámka. Mně je 64, dost. A to už, aby vám hráli to, co dřív, korekce potřebuje, především výšek. Chtěl jsem ale věk záměrně vyloučit, měl jsem na mysli jen propojení HIFI komponent a koncového zesilovače, tedy pro ty, co všechno slyší, a to bez závisti a v dobrém.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Až to bude  tak to bude,mám zkušenosti,aspoň u své osoby že pokud se pochlubím tak to nevyjde. Je to zvuková i pro mě cenová bomba , ale nebudu předbíhat. Až budou na cestě ,tak se pochlubím. Jsem totiž osoba ,která má v nakupování smůlu.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Honza63 mě bude 50 a vím o čem mluvíš,korekce je potřeba a hotovo. už jenom jak jsou některé CD nahráty.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tak ještě kousek filozofie. Jsem z Blanska, téměř nezaslouženě mám kolem sebe Moravský kras a lesy Školního lesního podniku Křtiny. Ty patří Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě Brno, a jsou krásné. Mají plno pomníčků a studánek a rozcestí. Pro nás starší mám rád jeden citát, je na rozcestí a je od Turgeněva: Jděte kupředu, pokud můžete. Ale klesnou-li pod vámi nohy, usedněte nedaleko cesty a dívejte se na další mimojdoucí bez zloby a závisti. Vždyť ani oni daleko nedojdou.
Dobrou noc.
Honza

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Korekce /myslím tím opravdu dobré korekce, neovlivňující střed pásma/ jsou téměř bezpodmínečně nutné u minimálně 90% posluchačů. Proč? Protože těch 90% nemá k dispozici ideální poslechový prostor, nemá k dispozici ideální soustavy, co umí hrát potichu stejně dobře jako nahlas a koneckonců téměř nikdo nemá k dispozici kolekci nahrávek, z nichž alespoň několik by nevyžadovalo mírné úpravy na koncích pásma.
Klasický highendářský odpor k jakýmkoliv korekcím v signálové cestě není vůbec ničím opodstatněný, jde jen o přiblblou a natvrdlou "filozofii", nic víc.
I já jsem postavil několik zesilovačů bez korekcí, zato ale s precizně kompenzovaným regulátorem hlasitosti přesně tak, jak to odpovídá citlivosti sluchu. Fletcher s Munsonem nebyli pitomci.

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

lada napsal:

...... Akustická rozlišovací schopnost u lidí je diametrálně odlišná ....

Opak je pravdou. Slyšíme velmi podobně, protože fyziologické mechanismy slyšení jsou stejné. Psychoakustika je vědecká disciplína svého druhu nemající nic společného s "audiophilia nervosa", kterou jsi měl asi na mysli.

Pepa napsal:

...... Hlavně to chce dobrý bedny co zahrají basy i potichu bez fyziologie (umí to málokterý).....

Promiň, ale nevím jakým korektním způsobem by to ty "málokteré bedny" mohly udělat. Zato nekorektních způsobů, které by mohli způsobit popisovaný subjektivní dojem mě napadá hned několik.

Sinclaire, nechtěl jsi spíš napsat ... co umí hrát nahlas stejně dobře jako potichu? Proč by měla být problémem reproduktorů nízká hlasitost? Přechodovým zkreslením reproduktory podle všeho netrpí smile a naprostá většina zkreslení z reprosoustav je závislá na výchylce. Obdobně poslechová místnost. V reálných mezích akustického tlaku se chová stejně.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

A tím se dostáváme k fyziologii slyšení a potažmo různé citlivosti lidského ucha v celém akustickém pásmu. Můžete udělat bedny rovnější než rovné a stejně Vám to bude prd platné, při tichém poslechu Vám bez kompenzace v zesilovači budou chybět okraje pásma přesně podle Fletcher-Munsonových křivek.

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

MethMan: šťourale, víš, jak jsem to myslel smile Netroufám si porovnávat, jak moc slyšení ovlivňuje samotný sluchový orgán. Ve výsledku se ovšem schopnost rozlišovat rozdíly v reprodukovaném zvuku diametrálně liší. To, jestli je to otázka samotného ucha, talentu, tréninku  nebo jiných faktorů a v jakém poměru je vedlejší.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

MethMane, asi jsi slyšel málo reprobeden. Některé jsou při nízké hlasitosti takové mdlé, ztratí se basy, některé to nedělají. V nižších cenových hladinách (cca do 25 tis.) jsem nenašel žádné. Bavím se však o podlahových modelech. O výškách jsem nic nepsal.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

sinclair: ... asi jsi slyšel málo beden. lol
Souhlas. Je prakticky nemožné, aby tomu bylo jinak. Leda, že by někdo měl zmutovanou cochleu na trojnásobnou délku.

Pepo, myslím, že tím to asi nebude. Zkus říct proč by to podle tebe mělo být tak jak ty popisuješ. Čím se ty jiné liší od těch obvyklých? Mě to opravdu smysl nedává.
P.S. já o výškách taky nic nepsal. smile

Lado, každý z nás ale chce poslouchat nahrávky ze kterých je slyšet prostor jak do šířky tak do hloubky, má dozvuk, který má mít, jsou v něm umístění interpreti, kteří nejsou ani velcí ani malí a mají co nejpřirozenější témbr. Sedět v onom virtuálním prostoru nahrávky obklopeni zvukem, dozvukem a vším co k tomu patří. To by se všem líbilo. "Lišíme" se pouze v míře ochoty o tom plkat používajíc "odborné" výrazy. A TO je vedlejší. K tomu prvnímu jsou potřeba ony nahrávky (problém) a kvalitní reprodukce (ještě větší problém). Vedlejší podle mě není proč věci fungují tak jak se nám to jeví. Nemá to nic společného s talentem, tréninkem a bla bla. Neexistuje vyvolená skupinka zlatoušáků, jen ti s více prořízlou hubou.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Zato existuje skupina lidi, kteri maji vice ci mene zdeformovany sluch, spinave usi, nebo treba absolvovali nekolik zanetu stredniho ucha, kterezto jizvy na bubinku slyseni ovlivnuji. To samo nema nic spolecneho s vnimanim basu. Efektu "basy ok i potichu" jde dosahnout jenom elektronicky a pokud nektere bedny hraly basove lepe na nizkou hlasitost bez eq, znamena to, ze na vyssi budou prebasovane, pripadne do toho presprilis kecal akusticky prostor mistnosti.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

smile OK, lidi s poškozením sluchu nebo s maltou v uších mohou, ale i nemusí být výjimkou. Běžným zhoršováním sluchu s věkem (do rozumné hranice - nemyslím tím 80ti letý dědky) se nemění podstatně schopnosti vnímat věci podstatné pro stereofonní vjem nebo srozumitelnost řeči. I 64-letý kluci si často mohou užít poslechu se vším všudy pokud netrpí disparitou nebo nemají velkou ztrátu zejména na vyšších frekvencích (4-8kHz).
Btw. kdo z Vás si nechal udělat vyšetření na audiu?

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

MethMane, nevsiml sis, ze s Tebou souhlasim? smile

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

...víceméně.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Jak se pozná, že některé bedny hrají basy při nízké úrovni lépe? Jednoduše. Postavíte je vedle sebe, na tý samý aparatuře a ve stejný místnosti při vyšší a vysoké hlasitosti basují v poměru k ostatním pásmům podobně a pak je ztlumíte na nízkou hlasitost. U některých se basy vytratí a u jiných ne. Samozřejmě zde má vliv fyziologie, ale ta ubírá basů oběma typům stejně. Nejsem odborník, ale myslím si, že to nějak souvisí s citlivostí basového reproduktoru při nízkých frekvencích. Toť má zkušenost, která se dá sice okecat, ale ne vyvrátit.

Příspěvky [61 až 80 z 121]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£