Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 121]

Téma: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tak mě dnes došly 2 konce a 2 trafa. Objednával jsem si je v neděli . To jsou fofry. Budu dělat 2 mono konce. Bude mi to sice dlouho trvat než to složím, ale já mám čas. Jsem hodně natěšený na kvalitu hudebního přednesu. Jak to postavím ,hned pošlu foto.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

dej dva mono konce do sterea smile

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

No Ondra si SPV250 jednu dobu zvukově dost pochvaloval, tak snad se budou líbit i Tobě.

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Ano, pochvaloval, ale upřesňuju, poslouchal jsem ji při pokojové hlasitosti, nikoli při plném výkonu, nemám totiž žádný reproduktor, se kterým bych to mohl otestovat...

Nevím, jak na tom bude SPV250 s čistotou výšek při plném výkonu.

Web

(upravil sinclair 14. 8. 2008 10:31)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Dobře, Ondro. Zapojení máš.
V momentu, kdy rozkmit výstupu běžného domácího zesilovače dosáhne 10Vpp, tak při průměrně účinných bednách to už beztak boří barák.

Zahrál jsem si onehdy na žlutou tlamu a cvičně okopíroval na zkušební desce přední konec z receiveru NAD T773.
120W/8 ohm, necelých 15V/us, na konci 60MHz darlingtony SanKen. Tož tak. Bývalý nejvyšší model z AVček. Klidně Ti pošlu noty. To nezahraješ smile smile

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Pošli to, rád to zkouknu smile Proč to tak nechutně zatloukli? Báli se kmitů velikých, tranzistorů vyhřezlých a kmitaček spálených?

V #4 jsem jen upřesňoval, za jakých podmínek jsem to poslouchal, abych předešel případným nedorozuměním.

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

No já to budu poslouchat jenom doma a až našetřím další prachy ,tak si postavím ještě další 2 monobloky a zapojím to jako bi-amping a věřím že to potom bude koncert jak má být. Zatím pracuji na krabicích. posléze se pustím do elektroniky.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Dobrej plán. Na pokojový poslouchání je SPV250 parádní.

Ale bi-amp z SPV250 už je asi jen vyhazování peněz. Ale kdybys použil SPV250 na spodky a na výšky dal něco ultrarychlýho, to by pak mohl bejt slušnej mazec.

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

No mě by zajímalo srovnání SPV250 vs. SPM250 vzhledem k tomu, že SPM je celosymetrická a SPV ne.
Parametry jsou jasné a poslechově? smile

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Někde to tu už bylo psané.

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Ať bylo psáno cokoliv, můžu říct pouze "Only trust your ears".

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Opamp přesně jak říkáš. Každej to slyší jinak.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Stavěl jsem kamaradovi 2xSPV250P, dual mono, trafa 400W/kus, kondy 4x4m7 na kanal, ma to na diskoteku, na 3pasma od Dan - osazeni eminence, a v porovnani s DPA440 vetsi vykon, zvuk trochu jiny, to DPA bylo takove muzikalnejsi, ale to muze byt jen otazka vkusu a usi.
Pokud by to nekdo chtel slyset, staci se domluvit.

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Tak jsem po delší době postavil ty dva koncáky. Díky perfektnímu návodu to šlo jako po másle.Nikam jsem nespěchal ,takže mě to trvalo trochu déle.Jediný problém byl s konektorem na stíněný kabel. Chtěl jsem tam dát nějaký pořádný ,ale konektor byl tak malý že se ten kabel do něho nedal nacpat. Musel jsem to řešit svorkovnicí. Po zapojení se zesilovače hned na prvý pokus nastartovaly ,zkoušel jsem je jen na repro ,které mělo 15w . Pouštěl jsem je přez předzesilovač Grundig. A ty reprosoustavy hrály moc dobře. Příští týden je zapojím na svou domácí reprosoustavu a poreferuji o zvuku trochu podrobněji. Mám je zatím v práci ,chybí mi přední maska. Na tu jsem si netroufnul ,nechal jsem si ji dělat z nerezu. Z čela  bude jenom zelená ledka,nerez nebude leštěný,bude broušený. Foto pošlu hned jak to bude hotový.Už teď jsem zvědav co to udělá z reprama Heco.Brum ani šum jsem neslyšel je to paráda.   
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=Uzz1vzBR8L.JPG
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=WBUwTtTD1o.JPG
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=GGRlb81CSv.JPG
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=1ivK2BEYzd.JPG
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=E6bEyCUluw.JPG
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=qL34nKbM1z.JPG

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

nie je to zle.ale ten chladic je tam velmi nestastny,to neuchladis,ak by si s toho tahal maximum po dlhu dobu

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Ten chladič je propojen s kostrou a ta je celá hliníková. Na plný výkon to hrát nikdy nebude,bydlím sice v rodiném domku,ale žena nemá pro hlasitou hudbu pochopení. Stačí když má pochopení, že moje hifi zabírá značnou část bytu. Mám to pro domácí poslech.

(upravil thool 18. 9. 2008 22:54)

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Ten chladic je reseny opravdu nestastne, jak esteticky, tak funkcne.. je to skoda..

Web

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Nevím proč je ten chladič řešen nešťastně. Je schován ,jako u každých lepších zesilovačů. Esteticky není vůbec vidět, tak proč tyto silné slova. Doma budu poslouchat max 20W .

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Ten chladic je zly nie preto ze je schovany, ale najmú preto ze ma zle orientovane rebra. Teply vzduch ako vieme stupa hore a preto sa musia rebra na chladici, kde nieje nuteny prievan z ventilatora, dimenzovat vertikálne. Ty si ten zly smer rebier este zaklincoval tym ze si ten chladic "zavrel" tym hlinikovym plechom co je zo strany, takze odtial teply vzduch vlastne nema kadial odchadzat (jedine cez boky ale to je moc mala plocha). Ked to nebudes moc zatazovat tak je to samozrejme jedno, ale je fakt ze to chladenie je riesene velmi zle, co je skoda prave preto, ze ta skrinka je inac spravena velmi pekne ...

Re: SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Phalanx a thool mají pravdu a navíc tvoje slova-cituji:"Je schován ,jako u každých lepších zesilovačů" taky neodpovídají realitě,spousta špičkových zesilovačů má chladiče venku a není žádnej důvod aby je venku neměli,protože to vůbec nevypadá špatně a navíc to nejlíp chladí wink

Příspěvky [1 až 20 z 121]

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SPV 250P - zesilovač 250W se zdrojem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£