Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Triody pro sluchátkový zesilovač

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Triody pro sluchátkový zesilovač

Chtěl bych si postavit sluchátkovej zesilovač. Naskytly se mi ke koupi dvě dvojitý triody 6N5S.  Je to ruský ekvivalent 6AS7G. Nestavěl jste s nimi někdo? Jak to hraje?

Web

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

http://oldradio.qrz.ru/tubes/russian/de … 5s_2.shtml

"Již" při sto voltech je schopna dodat téměř svůj plný proud.  Nestavěl,neslyšel.

Web

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Mohlo by to být dobré, jsou to výkonové triody s malým vnitřním odporem. Budou ale potřebovat značné budicí napětí, což by byly schopny odevzdat např. dva systémy ECC85 za sebou. Aby to ale byly schopny odevzdat bez znatelného zkreslení, budou muset být zatažené zpětnou vazbou přes celý zesilovač.

Web

(upravil hranatybraska 1. 8. 2008 11:57)

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Jak jsem koukal na charky, tak se ta 6N5S netváří moc lineárně..

Není s tím buzením nějaká jiná možnost ale bez zpětný vazby? Třeba ecc83+sledovač..

Web

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Co to meleš???

Web

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

..pozoruji, že se mi podařilo naočkovat některé členy pro bastlení s elektronkami.=)

Tak do toho! neseďte jen celé dny u počítačových her a videa.=D

(upravil hranatybraska 1. 8. 2008 23:46)

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Sinclair: To mě jen tak napadlo, neřeš. Prostě se dozvídám nový věci, a pak mě napadá jak by se to dalo udělat, různý varianty zapojení a chybí mě někdo, kdo řekne, tudy cesta nevede, je to blbost.

Betatron: Je to tak smile

Web

(upravil sinclair 2. 8. 2008 0:48)

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Jednu z cest jsem ti naznačil, další lze vymámit ze Sendyho a Danharda.
Ta 6N5S je slušná, nic nelineárního tam nevidím smile
Tož akorát to bude trochu hycovat, ale to přežiješ. Typická ruská báně starší bytelné konstrukce, kysličníková katoda, jen žhavicí příkon je skoro šestnáct wattů smile
Hlavně si nezapomeň koupit rezervní, 500 hodin průměrný život není moc.
http://frank.pocnet.net/sheets/049/6/6AS7G.pdf
http://frank.pocnet.net/sheets/164/6/6AS7.pdf

Web

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

S těma informacema to už valné nebude, zrovna jsem investoval další kupu průměrných měsíčních platů do měřící techniky, takže freezone bude limited.

Jinak ty 6AS7 jdou zase do obliby.

Web

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Tyhle flašky jsem cpal kdysi jako náhradní hlavně do zdrojů u starejch flaškovejch osciloskopů, strmost nic moc.

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Sluchátkáče a konce se dnes dělají i z 6S19P, což je taky dost málo strmá trioda pro stábly.

Web

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Mohli byste mi doporučit nějakou strmější triodu?

Web

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Kdybych já dělal mermomocně sluchátkáč, použil bych na katodový sledovač rusaně 6N1P s paralelně zapojenými systémy. Je jich všude dost a ročníky výroby okolo 1958-1963 mají emisi jako prase.

Web

(upravil zdenoeddie 30. 7. 2011 14:53)

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Prave som meral 6n1p-ev z nejakeho ruskeho radaru kde budili gu50, nabehano urcite nemaju malo. Emisia taka, ze aj hociktore nove elektronky sa mozu hanbit, a zhoda systemov vynikajuca! Vyroba koncom 70' rokov.

Sluchatkac so 6n5s/6n13s/6080/6AS7 mam, schemu mozem dat wink

EDIT: A co tak EC360? Par kusov mam doma, uvazujem ze to pouzijem ako "nahradu" EL34, s ktorymi som chcel tiez jeden cas postavit headamp, ale je mi ich luto pouzit na to, predsa v normalnom zosiku si toho uziju (a ja tiez) viac.

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Zdenoeddie, nechceš dvě 6N5S? Poměrně bytelné triody, ale mně už asi na nic nebudou. Jsou úplně nové v origo krabičkách i s průvodním listem a dal jsem za ně 300Kč. Tak jestli takhle výkonné triody využiješ, nějak se domluvíme.

Web

Re: Triody pro sluchátkový zesilovač

Leosi, mam s nimi sluchatkac, ak sa ich chces zbavit, mozme sa nejak dohodnut, ked pride Martin, no a potom sa uz nejak dorovname smile

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Triody pro sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£