Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » levný subwoofer

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

Téma: levný subwoofer

Zdravím, mám objednaný tento hlubokotónový reproduktor (ne z těchto stránek) : http://www.autodoplnkyfro.cz/subwoofer- … -7978.html .
Chtěl bych s ním udělat subwoofer do auta. Není to sice žádný zázrak, ale mě to stačí. Chci jen trochu víc basů. Studuju elektroniku, takže v tom problém nebude (zesilovač, výhybka atd). Horší bude mechanická konstrukce. Myslím že jsem dobrý kutil a mám velký sortiment nářadí. Nevím si rady, jakou použít ozvučnici. Měl jsem v plánu typu bass-reflex, ale zalekl jsem se toho, že se musí počítat a při špatném výpočtu můžu repro zničit (navíc nevím co a jak počítat). Takže pro mě (jako začátečníka) bude asi lepší uzavřená ozvučnice? V čem je horší uzavřená ozvučnice oproti ozvučnici typu bass-reflex? Doufám že mě někdo odpoví ... děkuji


Ten repro je pro vás asi dost příšerný ale já jsem obyč člověk, kterému to nevadí (nepotřebuju perfektní zvuk)

Re: levný subwoofer

Fuj Hadex! A ještě takhle drahý. Blééé.

Dej to do uzavřenky. Tenhle repro se stejne do bassreflexu nehodí. Navíc do auta je uzavřenka poslechově lepší a na výpočet BR stejně k tomu repru nejsou patřičné parametry. Musel by ti ho někdo změřit. Z téhož důvodu nemůžeme říci jaký bude optimální objem té uzavřenky ale zkus prvním nástřelem tak 30 litrů.

Re: levný subwoofer

My jsme tady všichni obyč člověk, jako Ty, to ale neznamená že si nemůžeš pořídit normální reproduktor. Jsi klasický případ nejdřív koupím, potom řeším. Pro reproduktory tohohle ranku tu místní gurus doporučují objem 30-40 litrů uzavřených. Praktických a optimálních. Budku udělej pevnou, s výztuhami, hustě vystlanou vatelínem nebo podobným. Nakonec i nějakej ten bass to vykouzlí, budeš spokojenej. Víc to asi netřeba rozebírat smile

Re: levný subwoofer

Radšej kúp Monacor SP-252C http://monacor.sk/catalogue-product.pht … SubKtg=315 , ten je lacný a slušný.

Re: levný subwoofer

Jojo, to je dobrý návrh. Nedá se to srovnávat. Od toho Monacoru alespoň víš přesně co čekat a navíc je to dost používaný reprák takže se ví přesně co a jak.

Re: levný subwoofer

Ale on už ho má objednaný.

Re: levný subwoofer

jj už ho mám objednaný. Mám ho od jednoho člověka za 600,-.
Děkuju za dobré rady. Už jen počkám až mě příjde domů a postavím "bednu". Ještě jednou díky smile

Re: levný subwoofer

Udělej uzavřenou ozvučnici a použij tlumící materiál. To tlumení bude mít na zvuk velkej vliv. Můžeš zkoušet a laborovat s jeho množstvím. Rozdíl ve zvuku poznáš.

Re: levný subwoofer

A osobně bych spíš šel do 40-ti litrů, než do 30-ti. Podle mě je 30 trošku na hraně...

Re: levný subwoofer

Já původně počítal tak cca 50litrů ....... docela mě těch 30litrů zarazilo wink

Re: levný subwoofer

ano, rozhodně víc. Spolužák měl takovejhle sub v 25cm verzi v basreflexu laděným na 50Hz, a pomohl tomu ekvalizérem tak, aby to nebudčelo. charka rovná, akorát dynamika nic moc. Za tu cenu jsem s výsledkem byl spokojený. udělal to slušně a hrálo to taky. ne že ne.

Re: levný subwoofer

Takže kolik by ta ozvučnice měla mít? 40,45,50l ?

Re: levný subwoofer

Dej 40 a hotovo, nějak to hrát bude.

Re: levný subwoofer

Ono když zase dáš moc velkou, bude membrána plandat. Na druhou stranu, když ji uděláš větší, můžeš zkoušet zmenšovat objem (např nařezaným polystyrenem, PET lahvemi s pískem...) až do doby, kdy ti bude zvuk připadat nejlepší a pak tu bednu buď zmenšíš, nebo ji necháš jak je...

Re: levný subwoofer

Takže reproduktor už mám doma. Začínam se stavbou ozvučnice.
Ještě mám nějakou otázku:
1. Tlumení: jaký materiál použít na tlumení a kolik ho použít cca (pak budu zkoušet .. přidávat a oddělávat) aspoň cca
   Něco jsemo teto preblematice tady na fóru četl, ale moc chytrý z toho nejsem 8-)

Re: levný subwoofer

Trebars vatelín.

Re: levný subwoofer

Nacpi tam cokoliv. Natrhaný molitan, starý svetry, vatu, vatelín....... množství si urči sám. Já to vždy dělám tak, že vemu 3 cm vatelín, nalepím na stěny, poslouchám a pak buďto přidám, uberu, nebo nechám být.

Re: levný subwoofer

ok dík

Re: levný subwoofer

Ja ho len napchám dovnútra do priestoru pre dobrý pocit a jebem na to... big_smile

Re: levný subwoofer

Taky to kolikrát stačilo wink

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » levný subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£