Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

(upravil hranatybraska 27. 6. 2008 10:18)

Téma: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Ahoj, narazil jsem na netu na tohle schéma "zkreslovátka" pro sluchátka. Docela se mi líbí, až na ten spínací mosfet. Radši bych tam dal jfet jako sledovač a za něj bipolár(BD139). Jinak se mi líbí teplej lampovej zvuk a docela bych to prubnul..

http://www.headphoneamp.co.kr/bbs/data/ … HHA_GC.gif

Má cenu do toho jít?

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Já bych do toho nešel.

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Proč by jsi do toho nešel? Důvod?

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Takovou píčovinu může vymyslet jenom žlutá držka.

Web

(upravil hranatybraska 27. 6. 2008 14:37)

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Ehm..a kdybych dal do katody odpor a paralelně k němu kondík, místo mosfetu sledovač s jfetem a bipolár, a místo lm317 bipolár jako zdroj proudu?

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

To je strašný. A tou Tvojí úpravou tomu nepomůžeš.

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Podobných věcí je plný net a dost mi to připomíná soutěž o co nejzajímavější hovadinu. Pakliže se ti líbí lampový zvuk, udělej si něco echt lampového a neser tam píčoviny okolo.
Můj soukromej názor na elektronkové sluchátkové zesilovače jest neměnný již nějakou desítku let; totiž že dobře udělaný a navržený elektronkový sluchátkový zesilovač /bez železa/ se zvukem nikterak neliší od dobře navrženého a udělaného zesilovače polovodičového. Ve hře je silný vliv psychoakustického efektu - kdo tam ty rozžhavené katody chce slyšet, ten je tam uslyší, i kdyby čert na koze jezdil.
Ve hře je jen míra zkreslení, u triod pochopitelně sudými harmonickými, což ucho přijímá daleko benevolentněji, než cokoli jiného.
Poměrně dobře jsem si to ověřil už dávno při jednom slepém testu dvou relativně dobrých tranzistorových zesilovačů, přičemž jsem hodnotící /dva muzikanti ze zlínské filharmonie, jeden laik a jeden kolega elektronik/ záměrně uvedl v omyl tvrzením, že jeden z nich je elektronkový. Měli jste slyšet ty úchvatné komentáře k "lampám", málem jsem se tehdy za tou plentou posral smíchy a pak jste měli vidět ty kyselý ksichty, když jsem šel s pravdou ven.

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

a existuje dáky lampový preamp doma postaviteľný (teda za zaplatiteľné peniaze a s dostupnými lampami) ?

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Betaron toho tady napsal a nafotil málo? smile Jako první lampový krůček je to víc, než slušné, samozřejmě že lze jít ještě dále.

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Se slepými poslechovými testy, to jsou někdy docela trapasy, kterak zasvěcenci mudrují.=)
Sluchátkový lampáček si může postavit leckdo z rozmaru, pokud není lautr co jiného na práci, ale přeceňovat a povyšovat ho nad solidní tranzistorový sluchátkový zesilovač by byla troufalost.
Ale je to milé smile;vždyť to je něco podobného, jako mít v pokoji stále rozsvícený vánoční stromeček, krásně svítící flašky vytvářejí teplo domova.
Dříve se v elektronkách hrabal a leštil lampičku kdejaký pionýr.=)
http://img33.picoodle.com/img/img33/4/5 … 5f6224.jpg

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

toho rádioamatára mám doma smile ohlodaný od myší, ale plne čitateľné smile

Web

(upravil hranatybraska 28. 6. 2008 10:29)

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Díky za názor, nechám to plavat.

Betatron: Ten sluchátkáč je fakt fajnej. Ale trochu se bojím těch 300V v napájení.. Když o tom přemýšlím, tak napětí na katodě tý triody co je na konci bude cca 200V, a bude se menit tak plus mínus 1V.. to se většina příkonu protopí v tom odporu a elce.. Teda nic moc účinnost.

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Tady máš mraky lampovejch headampů:
http://headwize.com/projects/index.htm#tubes

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Nech si orientačně otestovat IQ - v souvislosti s elektronkami uvažovat o účinnosti...

Web

(upravil hranatybraska 1. 7. 2008 19:09)

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Ok headamp s triodama bych chtěl zkusit, ale momentálně má co se týče financí přednost auto. Na aukru jsem objevil flašky 6N5S, tak to snad dopadne.

Včera jsem začal přemýšlet o tomhle žlutým kreslítku, co jsem psal výše. Zajímalo mě, jak se může, a jestli se vůbec může nějak chovat flaška při takovýmhle malým napětí..  Tak jsem, akoli jsem říkal, že půjdu od toho, nakonec něco ubastlil. Schválně jsem to vzal do práce na osciloskop. Pokud by to někoho zajímalo, můžu poreferovat, jestli ne,tak mě s tím pošlete někam. Nebude mě to vadit, říkám předem, že nemám v úmyslu tohle kreslítko vychvalovat. Ale překvapilo mě, že elektronka může pracovat s nepatrným anodovým napětím.

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Takže po nějakým hraní si a úpravách jsem došel s výše uvedeným schématem jsem došel k následujícímu:
elektonka ecc82, místo fetu nakonec skončil bc546, s ním to mělo zkreslení nejmenší (což nechápu)
schéma: http://www.picoodle.com/view.php?img=/3 … ;srv=img37

šířka pásma 19Hz-150Khz(-3dB), harmonické zkreslení 2nd -30dB, 3rd -50dB, 4th -50dB 5th utopená v šumu. odstup sign. od šumu 80dB. Měřeno na dig. osciloskopu Tektronix TDS2014

Takže kreslí to jak prase.

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Ano, kreslí a jinak ani nemůže... Na jaký frekvenci a při jakým výstupním napětí jsi to měřil?

Ty tři tranzistory samy o sobě by při efektivnějším zapojení uměly totéž s THD v desetinách procenta, ne-li nižším...

A to, že JFETy automaticky zkreslují míň než bipoláry, je nebezpečná pověra.

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Jj, mě to bylo jasný od začátku, že to bude kreslit. Ale byl jsem zvědavej co z toho leze, když to tak na headwize chválej. Nicméně je to zkreslení uchu docela příjemný.. Bylo to měřeno při 1kHz, a napětí na výstupu 1V do zátěže 32ohm.

No a vyzkoušel jsem taky použít jako zdroje proudu LM317 - tak jak to má udělaný umělec sijosae. Myslel jsem, že to bude zakmitávat někde na vysokých frekvencích, ale musím podotknout, že je to držák.

Web

(upravil hranatybraska 10. 12. 2008 20:31)

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Tady je jště pár fotek, jak to vypadá. Je to zatím rozpracovaný. Ale asi to dodělám, dává to zvuku takový punc babiččina starého elektronkového rádia, a docela dobře se mi to poslouchá.

Teď sháním ještě jackové konektory do plošňáku a vyrábím krabičku.

Omluvte kvalitu fotek, je to foceno na mobil. Digitalizace ke mě ještě nedorazila, fotím na film sarou dobrou zrcadlovkou Zenit.
http://img03.picoodle.com/img/img03/3/1 … 019282.jpg
http://img19.picoodle.com/img/img19/3/1 … 6d6d22.jpg

Web

Re: Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Milý brachu, proč hledáš další (slepou) uličku ke sluchátkovému zesilovači?
Udělej flaškovou, nebo tranzistorovou verzi, které jsem postavil a budeš nadmíru se zvukem spokojen smile

...tvé odkazy na fotky nejdou ani mně

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sijosae hybrid headphone amp. Do toho, a nebo od toho?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£