Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Dvoucívkový sub - zapojení

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Dvoucívkový sub - zapojení

Zdravím,
řešily se tu otázky zapojování reproduktorů do serie a vrtá mi hlavou toto: mám dvoucívkový sub v autě HECO Jet 200, 2x4ohm. Provozuju ho na zmůstkovaném autozesu, mám ho zapojený do serie na 8ohm. Zesilovač má psaných 180W v můstku /4ohm.
Můj dotaz zní: mohu ten sub zapojit tak, že každou cívku zapojím na jeden kánál toho zesu? Jde mi o rozdíl mezi levým a pravým kanálem a nasledcích pro ten sub (jak jste si jistě domysleli smile)
Díky

Re: Dvoucívkový sub - zapojení

Pokud tam bude rozdil, co se stane? Kazda civka bude tahat "trosku jinak" pokud tam nebude uplne protifaze, tak se temer nestane nic a pokud poslouchas nahravky, ktere mastroval aspon trosku inteligentni clovek a nejedna se o nejake jazz nebo klasicke libove skladby, je basova slozka vicemene monofonni. Jde jenom o to, kde se provede ten soucet. Pokud bys mel monoblok se dvema vstupy, provede se v prampu, kdyz mas mustek, provede se na vystupech koncu a takhle se provede na nosici civky.

Akusticky totez, rozdil je jenom v tom, ze pripadny rozdil mezi kanaly jde takhle do tepla ktere hreje civku.

Klidne to tak zapoj, hlavne bacha na polaritu. smile

Slechti te, ze se ani nesnazis to zapojovat paralelne na ten mustek. Takovych expertu tu mame taky dost. smile

Re: Dvoucívkový sub - zapojení

Fajn, a ještě takhle, mám aktivní 4pásmovou výhybku, ale na sub má jen jeden cinch výstup, jde to nějak zdvojit? Zatím si to zesilovač řeže sám, ale nemá subsonic atd. Ta akt.výhybka má přece jen větší možnosti ladění ke zbytku ozvučení.

Re: Dvoucívkový sub - zapojení

Zdvoj to tak, ze privedes zivak i kostru proste na oba vstupy toho zesilovace.

Re: Dvoucívkový sub - zapojení

Když to udělám takhle, tak jde zesík hned do protectu

Re: Dvoucívkový sub - zapojení

To se divim.

Re: Dvoucívkový sub - zapojení

A ak máš zapojený iba jeden vstupný cinch do zosiku z výhybky, všetko funguje??

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Dvoucívkový sub - zapojení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£