Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

(upravil Pawwlik 15. 4. 2008 10:02)

Téma: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Zdravim,

ja vim, je to asi dost netradicni a ztresteny napad smile Koukam ze tu resite stale dokola vicemene klasiku, tak jsem si rikal, ze si s timhle mym dotazem treba procistite hlavu a prijdete zas na jine myslenky smile

mam v obyvaku snizeny strop, objem je 4m x 4.5m x 0.7m. Protoze je to pomerne bytelne a zatlumene, napadlo mne jak by to asi hralo, kdybych primo do stropni desky osadil reproduktory a pouzil ji celou jako reprobednu. Je mi jasne, ze oba basaky budou ve spolecne bedne a budou se ovlivnovat. Nicmene protoze jsem v podstate zacatecnik, uvital bych vase rady cim to nejlepe osadit (zejmena basaky - na takovy velky objem), popripade jake upravy byste udelali.

A dal - jak myslite ze je v takove temer ctvercove mistnosti nejlepsi repra do toho stropu umistit - tedy jestli do rohu, nebo jinam.

Mam doma treba dve zachovale ARO835, akorat me mrzi, ze se s nimi asi nedostanu moc hluboko. Predpokladam ze davat tam neco vysokozdvihoveho je nesmysl asi by to plandalo jak placacky u auta.

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Bohužel, prakticky to je asi špatně realizovatelné. A nejde o společný objem. Při téhle velikosti se už stejně nechová tak jednoduše. Už když se to stavělo, tak jsi tam měl schovat aspoň dvě 150 litrový festovní ovučnice. Teď bys měl svobodu volby smile.

(upravil opamp 15. 4. 2008 10:44)

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

No, já bych tam zrovna ty ARO835 klidně nacpal.

Každýmu udělat 300+ litrů box a jede to prakticky od fs, což je tuším 25 Hz smile

Web

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Jasan, s tim uz ted bohuzel nic neudelam navic me to v te dobe nenapadlo. Tak jen premyslim co by se s tim dalo udelat ted. Pises spatne realizovatelne. Ale treba by se s tim preci jen dalo udelat neco trosku rozumneho. Uvitam kazdy napad, kazdou radu.

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

No, vzhledem k tomu, jak je ten objem velkej, je dost možný, že ani nebude vadit to, že je společnej smile

Web

(upravil kurpelm 15. 4. 2008 10:53)

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Akú zaťažiteľnosť to potom v takom objeme bude mať?

http://audioweb.cz/tvm-parametry.htm  Fs 35Hz...

Web

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Co já vím jakou to má Xmax...

Web

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Ymax 1,1mm.

Web

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

A co z toho stropu vysunout vodorovnou řadu menších středobasů? Mělo by to jednu velikou výhodu: žádné odrazy. Tedy přesně, jeden blízký odraz prakticky bez zpoždění. Zvedla by se citlivost a odstranil by se jev, který nedávno tak trápil Dr. Sýkoru - díra na charce díky odrazu od podlahy.
S tím ARO835 si také myslím, že ani nepozná, zda má za sebou 200 litrů nebo několik kubíků. Akorát bude ten strop celý dunět a určitě vzniknou stojačky. Bez ozvučnice bych to nedělal.

(upravil Pawwlik 15. 4. 2008 12:46)

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Definuj "vysunout vodorovnou radu" smile

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Asi takhle:

http://7tech.czweb.org/public/bassline.jpg

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

A kdybych pouzil tu 835, kam myslite, ze by bylo nejvhodnejsi je umistit? Z toho co jsem tu pochytil jsem vyrozumnel, ze na prostredek steny je spatne ja to muzu umistit v podstate kamkoli, tak co si o tom myslite?

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

7techu, ty se, myslím, s tou zmordovanou haksnou doma celkem nudíš, že? wink Celé to zadání je to prostě kravina na úrovni Frankova "hajzlofonu". Jediné využití prázdného prostoru by mohlo být pro umístění nějakého subbasu, nad tím snad má smysl teoretizovat jako nad součástí zařízení k "poslechu hudby". Na nějaký, ehm... "hudební podkres", je to celkem jedno, co se tam plácne za reproň a kam.

(upravil Pawwlik 15. 4. 2008 14:45)

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Tak nemusí bejt vsechny bedny hranaty a stat zrovna na zemi... Ja uz tam proste na normalni bedny misto nemam, tak se snazim vymyslet co s 12600 litrovou bednou, ktera mi visi na strope smile Je to sice trhlej pristup, ale proc ne? Lidi vymejslej vselijaky ptakoviny treba jako tenkrat jsem cetl uz ani nevim jestli to bylo v HaZ (jestli to tu nekdo jeste pamatuje) jak si ti manici udelali reprobednu z balkonu a chodili to poslouchat za barak k potoku a mazali se vyjetym olejem big_smile

Asi je to ten sam pripad jako kdyz si nekdo da repraky do zdi mezi mistnostma, podle mne stejna zalezitost, akorat ze ma tu bednu jeste o "neco malo" vetsi.

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Jo, jo, nudím. A je to vidět na počtu příspěvků. Ke všemu mám nějaký příser. big_smile

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Ano, ale pořád v té zdi nebo jinde můžou být jen ty subbasy hrající plusmínus do 100Hz, nakonec žádný jiný měnič, než basák, nepotřebuje ozvučnici v desítkách či stovkách litrů objemu. Ovšem měniče hrající zbytek pásma nad subem jsou lokalizovatelné a prostě MUSÍ být umístěny v "klasických" pozicích vůči statickému posluchači, aby to za něco stálo, fungovalo kouzlo s prostorem atd. I blbé sluchadla podávají běžné nahrávky nepřirozeně a to mají k ideálu IMO rozhodně blíž než cokoli umístěné ve stropě. Bedny o objemu v jednotkách litrů přece musí jít umístit do každého interiéru. A klidně mohou být šišaté a viset... smile

(upravil Pawwlik 15. 4. 2008 16:06)

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

No a o to mi presne jde aby mi nekdo poradil co ano a co ne a co z toho proste dostat nejde.

Takze podle tebe bych to mel vyuzit jako subwoofer a neco mensiho spustit dolu pro dobrou lokalizaci? Popripade to "vysunout" jak krasne vytvarne ukazal 7tech.

Akorat ze to mi dost ztizi navrh nejake vyhybky nebo dokonce budu muset pouzit nejake aktivni reseni.

Jeste se mi doma vali dvojity basak pro subwoofery oznaceny R25D (2x4ohm) oznaceny firmou "Sinus Live", prumer tusim neco okolo 30cm ktery by se na tohle mozna hodil, ale nemam k nemu zadne jine parametry. Ale je to "gumac" takze to by se asi muselo zatlumit popripade uzavrit do neceho mensiho, cemuz jsem se chtel vyhnout. Ale to je jen takova moznost...

EDIT: zrejme je to basak vykuchany z tohohle: http://www.mh.cz/index.php?page=sly01tuby
dostal se ke mne uz jen samotny.

Jeste se chci zeptat na jednu vec: jednou jsem videl nekde popsane, jak tlumili vysokozvihove basaky zadelane do zdi. A mam takove tuseni ze to delali plsti, kterou zakryvali zadni otvory. Nevite, jestli tak jde dosahnout neceho rozumneho, nebo jestli je to nejaka kravina?

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Nemáš ty 835 náhodou ve špičkovym stavu? Jestli jo, tak bych měl zájem...

(upravil Pawwlik 15. 4. 2008 16:24)

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Ještě je radši obhlídnu, už je to dost dlouho co jsem se na ně koukal, ale byly nedotčené. Aspoň mám ten pocit. Míval jsem je v bednách s tuším že ARO667 nebo takovým nákým 20cm středem a tlakáčema ART, těma velkejma (ještě se myslím dělali malí bráškové). Zatím ale o prodeji neuvažuju, ale možná že se nechám časem zviklat, kdybys je opravdu chtěl smile (a neudělám z toho stropáky smile)

2lada: jedině že bych při poslechu lehal doprostřed místnosti na záda. Pak by ty repro stačilo jen trošku naklopit do stran smile

(upravil kurpelm 15. 4. 2008 16:50)

Re: Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Mal by som záujem o tie veľké tlakáče. Keď tak napíš mail s cenovou predstavou. Dik.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Vyuziti snizeneho stropu jako reprosoustav - prosim poradte

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£