(upravil Power of Bass 17. 1. 2024 21:02)

Téma: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

ahojte ,mám možnost koupit toroid 2x60V / 6A (+2x16V/1A) ..  zaujal mně ,že by byl dost silní na vykoný zesík,možná až moc ,ale za litr... to napětí už asi bude příliš vysoké i pro výkonn hifi zesíky ? .. po usmerneni na 85V by to asi chtelo už 100V kondy ve filtru.. nvm no v 2x200W denonu mám filtry na 71 a ve slabším na 63VDC (je tam napáječka asi 53V).. jen s eptám,protože na talemě takový stojí asi 2,5 ...
Díky.


kdo má zajem at koukne na web EZK, mají výprodej,můžu to v Rožnově vyzvednout...

(upravil BV 17. 1. 2024 11:43)

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

Ak sa dá sekundár galvanicky oddeliť, teda 2 samostatné vinutia po 60V, urob si toto smile

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

jo, píšu 2x60 ,s vyvedeným středem,zalitý toroid.. má uvedených asi 770VA ,což je podle mě na slušný parní stroj,jestli to výstupní napětí ale není vysoké... nevím kolik se používá v těch výkonějších koncích jeslti je to hnané víc amperama .. zesíky jsem ted dlouho neřešil.. ale říkám, si kdyby časem byly stare Denony málo a došlo na stavbu něčeho.. většího.. spíš s větším potenciálem,než že bych potřeboval poslouchat doma 2x300W  naplno big_smile   nebo možna něco k bednam co mam na delani kravalu (ozvuceni zahrady apod.)

(upravil jardag69 16. 3. 2024 15:53)

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

.

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

Presne tak...

(upravil Otas 17. 1. 2024 13:17)

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

Jo, to už je trafo pro zesy 2*300/8 RMS. Kondíky na 100V, zátěž 8 ohmů, zes ve třídě AB, s nějakými předzesilovači nebo filtry, přesně pro takové je to trafo stavěno...
Zrovna se koukám na osazené skelety EZK KMD7666 v polici, na takové je to projektováno smile, ale zes už dávat dohromady nehodlám.
Trošku preventivních obav o zvládnutí zemnící soustavy stereo stroje při jednom zdroji silového napětí.

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

nějak jsem nechytil zčátek o čem je ten odkazovaný zesík.. a jeslti by tohle trafo na něj teda nebylo.. jestli je to použitelné na nějaký hi-end ..  myslím dobrý,když na TME podobne vidím nad 2,5tis. ..  v EZK je vyprodej,zitra tam jdu.. moduly tam ale kupvat nechci, kdybych něco stavěl tak už něco co mi spotřebka v krámě nebo bazaruu nenabídne levněji big_smile

(upravil Otas 17. 1. 2024 18:57)

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

Zmíněná EZK7666, pokud dotaz mířil tam, je právě na takové napájení i výkon stavěná. Topologií vycházela z Kazzatelova DPA při použití rychlých trandů.
Na toto mířil můj pohled (část výk. trandů je odštípána sad ):
https://i.postimg.cc/4Kb3cgp2/IMG-1775.jpg

(upravil Power of Bass 17. 1. 2024 19:19)

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

mě jde hlavně o to jestlí má takový toroid smysl pro nějaky "hi-end " zesák... protože nevím jeslti vůbec pak jdou sehnat adekvátní audio kondy do filtru na těch potřebných 100V .. jeslti je tu takový dostupný projekt...
všechny ostatní toroidy ve vyprodeji jsou max poloviční na věci 100-200W , ono vpodstatě bych ani nepotřeboval nic vykonějšího.. jen chci využít přiležitosti pořídit trafo, až se prokoušu bednama a budu chtít k tomu jiné železo,kdybych nevěděl co s prachama big_smile

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

Záleží jaké hodnoty čekáš ale 100V elyty jsou

Web

(upravil jardag69 16. 3. 2024 15:52)

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

.

(upravil Power of Bass 17. 1. 2024 20:33)

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

no nechci to tu zamořovat,jen jsem kouknul.. a na to ,že stejné jsem dával to repasu sveho Denonu (pma 980r) ale na 63v za cca 200/ks  (
https://cz.mouser.com/ProductDetail/Nic … leMw%3D%3D ) trochu nechapu cenu https://cz.mouser.com/ProductDetail/Nic … FWXg%3D%3D .. predpokladam ze takove vykony potrebujou taky slušný flaškostroj a litr+ za kus už udělá raketu ( měl jsem za to,že dle toho co jsme kupoval,za ten ušetřené litr na trafu koupim 4 10mF kondy big_smile ) jistěže to pak bude zlomek celkove ceny....

každopádně pokud by nekdo chtěl stavět, koukněte na ezk.cz .. mají posledních pár kusů zalitých toroidů na zesíky .. 2x29V i 2x38V  ... můžu vám to po domluvě vyzvednout a poslat nebo tak (mají jen osobní odběr v RpR... )

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

Stačí toto, 6800uF/100V

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

Ty toroidy mají asi JK eltra?

Web

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

netuším, si tam zavolejte smile  já se jen ptal jeslti ještě něco je, kolik a jeslti je to nove..

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

Nákup uvedených přístrojů a toroidních transformátorů je  možný  pouze v prodejně v Rožnově p. R,  toto zboží není možno zasílat poštou či jiným dopravcem.

To nevypadá, že by to mělo smysl pro někoho jinýho, než Power of Bass a lidí co bydlí poblíž smile

Re: Využití toroidu 2x60V - výprodej toroidů EZK !!!

jsou to Tronicy se zalitým středem.. pár už jich ubylo wink