Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 89]

(upravil Zorg 5. 9. 2008 10:59)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

standyf napsal:

s klesající frekvencí se zvyšuje požadavek na plochu při stejné výchylce pro dosažení stejného ak. výkonu.

Právě že v tom pásmu, od 900 řekněme, ta kalota ještě stíhá a dá co má - odevzdanej akustickej tlak bude stejnej jako u kónickýho, když vezmu stejně citlivej a zatížitelnej, nebo mám haluz?

EDIT: no, sám jsem zvědavej, co z těch ZDT3.5 poleze...

(upravil standyf 8. 9. 2008 9:43)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to zorg:
To si taky myslim, konkrétně ten Morel má 90dB 200W DIN 1000W peak (10ms)...

EDIT:
Takže kalota na středech nebude, beru od Dawsooa středové repro Focal.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Rád bych zase trošku oživil toto téma. Jak jsem psal výše, tak středová kalota je zavržena a na středy půjde Focal. Konkrétně se jedná o typ 5K4211. Je to kevlarovej 5" střeďák poměrně bytelný kostrukce s parádní charkou od ca 200Hz do ca 3kHz. Sympatické je, že ještě na těch 3k minimálně směruje. Otázkou teď zůstává, co konkrétně fiknout pod něj a nad něj. Nějaký tipy bych osobně měl, ale hlavně mě zajímají tipy ostatních. Podělí se někdo o nápad? Ještě doplním, že na doporučení dawsooa by byly děličky asi na 400Hz a 2,5-3 kHz.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

děličky přesně jak dawsoo říkal dole možná o kus výš podle repráku se kterám to spojíš. Na vrch něco opravdu dobrýho Zkus ten visaton KE 25 SC bude to znít hezky! pokud chceš jít do lepšího tak kovovej skenspík. Ne textil! - nehodí se ke kevlaru.
Dole to bude fuška nejlepší je k tomu ten 13" fekál z utopií ale ten neseženeš.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

pistole: mas na mysli tento? :

http://www.zalytron.com/specs/Audiom13WX.pdf

jestli je to on tak sehnat by ho sehnal ale tech penez... 689usd/kus + doprava(dle vahy...), dan a clo

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

tenhle ne trochu jinej... má hranatej koš ! a už ho neseženeš ani za tech 7 stovek. Ten původní nebyl takováhle opičárna.

Vážně nevím co by byl vhodnej basák  napadají mne tyto
* seas L26 s dawsoo woetuningem (ale je to malý) cena 4700
* ss 25Wxxxx.xx cena podobná
* Eton 11-xxx  1,5 x dražší -má větší plochu ale vyžaduje velmi náročnou výhybku a dělení aktivem moc nepřichází v úvahu
* za podobný nebo dražší peníze W26 nextel
* fekály - težce drahý unobtainium
* visaton TIW 300 za podobný peníze jako skenspíky a L26
* Audiotechnology za děsný prachy - 8 stovek eur

vše ostatní si nezaslouží ani otření o klávesnici, bohužel je moc málo špičkových repráků. Možná ještě ten desetipalec od monacoru a daytonu ale jsem si jist, že nebudou ani z daleka dosahovat kvalit tech fekálů.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to pistole:

Děkuji ti za cenné postřehy.
Z výškových repro co jsem měl v mých tipech jsi doporučil jeden z nich, druhý byl keramický Eton. Nicméně si nemyslím, že by Visaton byl špatná volba. Ale jak jsi napsal, je to malý zlo proti výběru basáku.
* Na L26 jsem myslel, dokonce i s Davidovou úpravou, ale ten reprák neni zrovna moc citlivej, použití dvou je už docela finnačně náročné, nehledě na to, že bedna pro 2 bude už poměrně hovězí.
* Na ty skenspíky jsem se nezaměřoval, ale jistě taky zajímavá volba - ale nevím jestli hliník nebo zmačkanej papír - hliník se mi podle charky líbí víc, papíry jsou citlivější.
* Eton 11" - to mi prosím trošku vysvětli - to byl jeden z mých kandidátů - proč není vhodný do aktivu?
* Focaly neseženu, to vím.
* O Seasu bych klidně uvažoval.
* TIW 300 - na tenhle reprák jsem slyšel taky jenom chválu, takže určitě další kandidát.
* Audiotechnology jsou fakt pekelně drahý - do toho nejdu.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

E-11 No protože ho mám doma a vexle je echt složitá ! a aktivem to zkrátka neuděláš

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to pistole:

No od tebe bych čekal sofistikovanější odpověď smile . Ale i takhle stačí - škrtám ho.

Vzhledem k tomu, že ten 11" byl ten největší mnou akceptovatelný reprák, tak škrtám i TIW300. Škrtám i L26 viz. důvod výše.

Ve hře tedy zůstává:

Seas Nextel - sice nejspíš dobrej reprák, ale nevím jak sedne vzhledově - bylo by to pak každej pes jiná ves.

Scanspeak 25W/8565.xx nebo 25W/8567-SE - to vypadá na favority, ale pořád je zde otázka zda hliník nebo papír - ten hliník je docela málo citlivej (skoro o 3db), ale breakupymá podstatně výš, než ty papíry, který se mi zase víc líbí vzhledově (vždycky se mi tak nějak líbily).

Nepředpokládám, že by měl někdo konkrétní zkušenosti s těmito měniči, ale přesto se zeptám, zda je někdo schopen říct, co bude to pravější ořechovější.

Díky.

(upravil pistole 27. 10. 2008 11:35)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Pak si škrtni i 25W8567-SE je stejně málo citlivej jak ten seas. Leda bys ten seas zase zařadil na seznam. Já bych tedy volik radši 25W ale to je už fuk.
Trváš na tom aktivu? tam by se právě nejlíp uplatnil ten TIW300 je hladkej až do breakupu a ten breakup je jednoduchej tedy bude stačit paralelní RLC obvod do série s reprákem a bude to fachat i v aktivu.
BTW v aktivu citlivost nehraje roli že.....

Zase to jsem asi jen já kdo je zná z poslechu...volba je spíš designová každý je v rawu jiný ale když se to zvládne tak je z nich typický dynamický - skenspík bas.
a ten rlc článek budou i v aktivu potřebovat všechny ! a nejlíp půjde vyfiltrovat ty papíráky.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Ty mi teda dáváš, ale jen do mě... Já si představoval, že RLC členy nebudou vůbec potřeba - na aktivu se mi právě líbí to, že mezi reprákem a koncákem nejsou (nezbytně nutně) žádné součástky. Při dělení 24db/oct na třeba 600Hz bude ten peak toho papíráku poníženej skoro o 50db - teda jestli správně uvažuju - jen nevím jestli je to dost nebo ne. Citlivost sice podstatnou roli nehraje, ale rád bych vystačil se 120w zesilovačem.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

v tom aktivu asi ano -pokud je to 120/8

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Presně tak 120/8, ale střeďák má jenom 50W / 89db, takže si myslím, že by basák neměl být o moc méně citlivý.

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

to je o.k. ! co máš vlastně za zesilovače?

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Basy Sony TA-N330ES, středy a výšky 2x DPA222 Mk2, jako výhybku bych rád použil (nevím tedy úplně přesně zda postačí) profi vexli DBX 234XL (state variable, 24db/oct LR).

(upravil pistole 27. 10. 2008 13:40)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

no chtělo by to aspoň jednu 386 na středy , potom bys mohl nechat tu 222 na basy má trochu větší výkon  (cca 75W/8)

(upravil standyf 27. 10. 2008 13:44)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Myslíš, že 222 je málo?

EDIT: Byl jsi rychlejší. No já počítal na basy s tim Soňákem - 120/8 poměrně bytelnej zesík. Doma už mám skoro všechno na 2xDPA222. Navíc někde shánět 386 je docela provar.

(upravil pistole 27. 10. 2008 13:48)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

386 je fakt lepší i Pavel by ti jí na ty středy doporučil radši ! Navíc MKII ti na to může udělat taky stačí se s ním domluvit.

On vševěd není zlý "pokud s ním budete hovořit ve verších" jinak by mohl ukázat zuby...

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

No ono by to nebylo úplně od věci. O Mk2 by mi až tak nešlo, nehledě na to, že mi stejně ještě jeden zesilovač chybí - Sony používám v můstku pro subwoofer, takže výhledově by se o tom dalo přemýšlet. Na druhou stranu pokud použiju 222 na basy, tak je potřeba vybrat basák citlivostí ještě bližší tomu střeďáku...

(upravil Frank 27. 10. 2008 14:58)

Re: DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Mk.II znamená silnej zvukovej přínos, mně by to jedno nebylo smile


NEbo dát basák 4 ohm a zbytek 8...

Příspěvky [41 až 60 z 89]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » DIY aktivní reprobedny - dlouhodobý projekt - konečné řešení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£