Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Magnety Tesla versus Magnat

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil Thales 15. 3. 2008 23:11)

Téma: Magnety Tesla versus Magnat

Váhal jsem jestli to mám dát sem a nebo na smetiště ale nakonec jsem usoudil že k autohifi to má přeci jen blíže. Snad to nebude nikomu vadit.

Na následujícím videu uvidíte ukázku toho, jak velký rozdíl je mezi silou kterou dokáže vyvinout magnet z 12" subwooferového reproduktoru Magnat a běžného repra Tesla ARN6604. I přes nízkou kvalitu pořízeného záznamu (za kterou se omlouvám), který vznikl zcela spontáně a tedy bez příprav, je rozdíl v kvalitě dobře patrný.

http://martin.kurpel.eu/public/uploads/ … _tesla.3gp

Re: Magnety Tesla versus Magnat

To bys musel porovnávat porovnatelné, tj. indukci v mezeře a délku části, kde je pole lineární. Čímž ten Magnat nijak nebráním.

Web

Re: Magnety Tesla versus Magnat

přesně taaak smile v mezeře může bejt vše jinak. ale nic nebránim...

Re: Magnety Tesla versus Magnat

Já bych na to nevsázel. Zkoušel jsem strkat různé předměty dovnitř mezery (je tak velká že to není problém) a projevuje se to stejně kvalitně jako zvenku.

Re: Magnety Tesla versus Magnat

Je to asi typický autoreprák, velká špára, aby to mohl montovat i nevidomý po hmatu, aby to nikdy nepřidřelo, i když se membrána kroutí na slunku atd. Jednu takovou mrdku jsem kdysi vytunil ocelovým kroužkem, čímž se zůžila mezera, a citlivost šla znatelně nahoru.

Web

(upravil Thales 16. 3. 2008 0:02)

Re: Magnety Tesla versus Magnat

Já bych to vytunil hezkou ozvučnicí vyrobenou z popelnice.

>Junglist
Tesla 800g, Magnat 1700g

Re: Magnety Tesla versus Magnat

Dá se vytunit plastovým kelímkem a používat jako sběrač šroubků.

Web

Re: Magnety Tesla versus Magnat

To je fakt. Ale musely by se dávat jakoby zevnitčř tam kde byla membrána protože zcvenku padají. Sinclair to tu kdysi psal že ani šroubky na tom nedrží. myslel jsem že je to nadsázka ale tuhle jsem měl nějaký repro z Conrada (také basák do auta) a na tom fakt ani ty šroubky nedržely. A mělo to skoro takovýhle magnet. jako M3 ještě jo ale takové M8 už normálně padaly dolů. Na tonmhle ještě drží tak to není zas tak zlý lol

(upravil KocuR 8. 4. 2008 12:44)

Re: Magnety Tesla versus Magnat

heh zaujímavé video. Čo zač je ten veľký plošák?
Toto video by som odporúčal vystaviť na nejaké tuzerské stránky, čo by tam povedali na obhajobu svojej obľúbenej značky

Re: Magnety Tesla versus Magnat

AZS22x.

Web

Re: Magnety Tesla versus Magnat

Thalesi zkus natočit nějaký malinkatý (lehčí)magnet ,přilepený na těch kleštích.  smile

Web

Re: Magnety Tesla versus Magnat

dobré, hodně dobré magnaty magnety, magnat byl asi ten velký co co nedržel tolik. Ale zase na druhou stranu je těžší.. no já mám toho USblastera no a magnet kupodivu hodně dobrý! jak jsem ho šrouboval do ozvučnice tak mi magnet natáhnul šroubek ( M 6*30) a musel jsem ho sundávat kleštěma jinak nešel.. ani ťuk. mám udělat video? ted ho mám volného protože tak nějak chci udělat ozvučnici, nějakou solidní ikdyž po nesolidní repro... nevadí, kupoval jsem ho z mladiské nerozvážnosti. smile

Re: Magnety Tesla versus Magnat

To mi připomíná ty moje mrchy Seasí vejšky, pořád se na ně chytá imbusovej klíč:

https://i.postimg.cc/pyfB6JfZ/magnet.jpg

PS: nevšímejte si těch pouze dvou šroubů, stejně to budu ještě všechno vyndavat z beden ven....

Re: Magnety Tesla versus Magnat

Škoda že už nemám ten magnet z nějaké podivně modifikované verze ARO835 co byly u nás v tělocvičně. Ten magnet je o dost větší než u Magnáta ale ten bych tak snadno z těch kleští dolů nesundal. Tuhle se mi přicucnul ke kusu silného železného plechu. Dalo to fakt práci to sundat. Kdybych měl čím natáčet video připravil bych si to lépe. Tohle bylo jen tak narychlo natočené z okamžitého popudu.

(upravil dbmax 9. 4. 2008 17:45)

Re: Magnety Tesla versus Magnat

čiže môžeme usúdiť, že magnet ala magnat je takpovediac bez urážky ´´blato´´  trochu ma to sklamalo z tak veľkého magnetu a má to problém uchytiť obyčajné kovové kliešte
počuj thalesi z akého to je repronu ?

Web

Re: Magnety Tesla versus Magnat

Dbmax, je to z typu šmejd, s plechovým košom, 12", penový vlnkový záves, ťažká membrána s veľkým logom magnat a psom... Celkom isto OEM, videl som ho aj v tipe.

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Magnety Tesla versus Magnat

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£