Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Projekty PA » Age (subwoofer B&C 18PZB46)

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 47]

Téma: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

  • Určení: Subwoofer pro profi

  • Datum realizace: Leden 2008

  • Orientační cena: 15000Kč

  • Technická data: Ozvučnice hornflex, (šxvxh) 60x80x60cm, Příkon 700W, Citlivost 102dB, Frekvenční rozsah 60-120Hz (-3dB), Impedance 8Ω, Překližka 18mm, Hmotnost 45kg

  • Autor: Age

  • Další projekty: Profi satelity (Selenium 15PW5 a D210Ti + HM25-25)

Úvod
Jedná se o 18" PA subwoofery s ozvučnicí typu hornflex, která byla navržena firmou Megaton, typ MT18SUB/X. Ty jsem osadil měniči B&C 18PZB46. V mém prvním projektu jsem postavil satelity Selenium 15PW5 a D210Ti (HM25-25). Pro člověka, který začíná se zvukařinou, to bylo dostačující, ale postupem času jsem zjišťoval, že minimálně na venkovní použití by to chtělo ještě nějaké spodky, čímž by se vrchům značně odlehčilo.

Konstrukce
Boxy jsou postavené z 18mm březové překližky a jelikož máme doma stolařskou dílnu, nebyl v nařezání přesných rozměrů a úhlů žádný problém. Jednotlivé části se spojovaly vruty 4x50mm (rozestup zhruba 10cm) a lepidlem na dřevo. Po zkompletování celého boxu kromě přední strany byly navíc všechny vnitřní styky částí utěsněny akrylátem. Měnič, madla a gril jsou uchyceny šrouby M6 se zápustnými maticemi do dřeva. Koberec je přilepený chemoprenem (nanesený jak na dřevo, tak i na koberec). Konstrukce byla upravena především pro lepší uchycení koberce tak, aby se přední strana přišroubovala až po polepení kobercem. Ta byla přilepena akrylátem a díky velkému otvoru na měnič (422mm) dále zevnitř přišroubována vruty. Jako tlumení byly použity dvě vrstvy vatelínu o výsledné tloušťce zhruba 3cm. Terminál je osazen dvěma paralelně zapojenými konektory speakon pro případné připojení dalšího páru. Nakonec byly boxy osazeny plastovými rohy a grily.

Zvuk, závěr
Zkouška proběhla stejně jako u předchozího projektu před domem s aparátem natočeným do pole. Tentokrát však na zesilovači QSC RMX1450 přepnutém do můstku na 4Ω a s novými sousedy smile. Se zvukem jsem naprosto spokojený. Basy jsou hutné, razantní a přesné. Už ale šetřím na další pár těchto spodků.

Další fotky najdete v galerii zde.

http://s19.postimg.cc/6iq6xx5db/age2_01.jpg http://s19.postimg.cc/nxaf672i7/age2_02.jpg http://s19.postimg.cc/5vra8e8hb/age2_03.jpg http://s19.postimg.cc/jqpkqv2wf/age2_04.jpg http://s19.postimg.cc/m9b9rjomn/age2_05.jpg http://s19.postimg.cc/hop3cm4xb/age2_06.jpg

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Měls je udělat barevný...

(upravil Martin 1. 3. 2008 17:48)

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Přesně tak, jak to má být. 1+, tiše závidím smile.
Edit:// akorát koukám na cenu, 15 klacků hm je to dost. S Hotem jsem měl onehda diskuzi a došli jsme k závěru, že právě MT18SUB/X (LF18X400 8/ohm) je velice výhodný koupit jako hotový výrobek. Nicméně pořád, hodnotím to velice kladně, pěkná čistá práce. Březová překlížka nejlepší co můžeš sehnat na takový ledničky, ještě jednou 1+

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

mít barák,velkou zahradu,a práci za dobrý prachy,taky bych si postavil nějaký PA na zahradu k ohni a večerní párty smile

Web

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Parádička!
Age, předpokládám, že normálně dělíš výš, než začíná pracovat bassreflex satelitu. Ale zajímalo by mě, jak se to projeví, když se dělička nachází v místě, kde již BR satelitu pracuje. Zkoušel jsi to? Chci si někde ověřit, jestli se dá sladit bassreflexový centr s hlavními soustavami, které jdou podstatně níž s nízkým GD. Ty s tímhle vybavením máš možnost to vyzkoušet.

(upravil ondra Ch 1. 3. 2008 14:24)

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Pěkná a poctivá práce, žádná dřevotříska, tak mají profi bedny vypadat.
Jen jedna poznámka, mě osobně se moc nelíby grily na reproduktorech, zakryl bych celý předek sítem, ale je to jen můj osobní názor.

Web

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Martin:já dal 15K dohromady za oba kousky,novej jeden kus stojí okolo 13K.
7tech:BR je laděn na 51,5 hz (stavěno podle plánku od selenií.nemohu posoudit co přesně chceš vědět jelikož používám vyhybku s hodnotama C1=6.8µF, C2=15µF, L1=0.82mH, L2=0.56mH, R1=4.7Ω/10W, R2=4.7Ω/10W schéma je v projektu.Až budu mít postavenou vyhybku laděnou hubertem (už se na to chystám) tak pak řeknu

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Moc pěkné, jen se mi nelíbí udávaný dolní konec rozsahu 60Hz ale při té citlivosti to asi i ty spodky zahraje slušně.

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Moc sympatické spodky.Musí to hrát fakt dobře.Akorát si neodpustím to co Frank,když už máš žluté satelity tak ty černé basovky k tomu moc nejdo.A možná bych taky dal místo grillu síto,aby ti třeba na akcích nepadal do beden bordel nebo nějáké předměty.Ale i tak to jsou super bedniska,dávám 1 smile

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Jo celkovo je to fajn ale podobne ako Thaletovi ani mne sa nepáči f3.

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Thalesi: v PA má také svoje místo EQ smile

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Thales: jak jsem psal níže,je to chyba nevím jak se tam dostala ale zahraje to níž určitě

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Age, jsi si tím tak jistý? Mrkni na www.megaton.cz ať vidíš realitu...

(upravil Age 1. 3. 2008 20:40)

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

vím že to tam je psané,ale lepší je napsat prostě jak to dělím nemyslíš?,takhle to vypadá,že do toho pouštím až 300hz

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

60-120Hz, je to dobře?

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

2 Thales a Drim: Nebojte, je to laděné někam ke 40Hz, rozhodně na 60Hz nekončí.
2 Age: Dobrá práce:-)

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Super práce, právě sem si to taky postavil, jen s LF18G400 a hraje to spodek hooodně dobře, 40 Hz tam určitě bude.

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Age: Jde mi o to místo, kde sub a basák hrají současně, ale každý s jiným GD.

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Je to pěkný- a těch fotek...a ty satelity  bych asi polepil tím samým kobercem smile (na ten sub používáš nejakej crossower ,nebo  subsonic filtr ? )

Re: Age (subwoofer B&C 18PZB46)

mám crossover behringer CX 3400 (pujčenej na nějakou dobu),jinak plánuju cros od rane,ale to až časem ted na to nejsou prachy
jinak samozřejmě že to zahraje pod 60hz jak píše drejk těch 40hz to zvládá

Příspěvky [1 až 20 z 47]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty PA » Age (subwoofer B&C 18PZB46)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£