Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 42]

(upravil Vojta 2. 3. 2008 13:56)

Téma: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Chtěl bych zbastit třípásma které mi zahrajou líp než Beymy které mám nyní.A taky bych chtěl větší hlasitost,to je taky velký důvod kvůli kterému to dělám.Protože nyní ty Beymy nemají takřka žádnou rezervu.Něco jsme s Frankem zkoušeli hledat.Co vy na to?
http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82619
http://www.madisound.com/catalog/produc … cts_id=289
http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=1315
Jinak ještě rozpočet je cca 15-20000 kč.To bych se chtěl vlést s veškerou "elektronikou".
A ještě doplním že k tomu mám subbas,takže mi bude stačit když ty sloupy zahrají cca 80 hz/-3 db


Takže po předchozím "neúspěchu" jsem trochu zabrousil ke zkušenějším a bylo mi doporučeno toto :
Basy  http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=1605
Středy http://www.bg-speaker.de/speaker/index.html
Výška http://www.bg-speaker.de/speaker/index.html

Jinak basy budou dva,jeden nahoře a druhý dole,a mezi nimi budou výšky a středy.Vlastně takové diapolíto smile.Co vy na to,Michale,Luikasi atd..?:)A ještě pokud možno bych chtěl aby se vyjádřil třebas David o tom jak ty pásky hrají.Jinak basy by byly v zavřené ozvučnici 55l.

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Zajímavé, ještě bych být tebou promyslel osadit to kompletně profi - 10HPL51, driver DE12 (nebo nějaký dražší) a hornu A9090(m), Nejspíš Hubert bude mít něco takového odladěno...

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Dělal jsem to docela na rychlo a víc si s tim asi nevim rady. Bylo by dobrý, aby to mělo celkovou citlivost aspoň 90dB, protože je Vojta zvukař a ať chce nebo ne, bude to doma solit. Profi nechce, chce to hifi (aspoň teda středy a vejšky) zároveň chce zavřenou bednu na basech, což je pro požadavek 90dB na 80Hz a 93dB vejš (protože se pak musí odečíst BS) trochu smrtelný smile)

(upravil Crashpc 24. 2. 2008 17:07)

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

to BCčko nemůže v zavřený bedně zahrát.... osaď to taky hifíkem a máš po problému.

//edit:  neumim číst big_smile

(upravil jiřikVH 24. 2. 2008 17:02)

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Driver bych dal DE250,aby se to dalo dělit níž a ten 10" nehrál tak vysoko.

(upravil Vojta 24. 2. 2008 17:24)

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

PA na basy chci aby to vůbec vydrželo.Nechci hledět a čekat kdy odletí basák když to trochu osolím.
Středy a výšky budou určitě hifi.Přes to nejede vlak.Ty vrchy by tak mohly být,pokud to schválí i "mistři",ale spíš mě zajímají ty basy,jaké mám dát.
Jinak ještě mě napadly Peerlesy SLS8 nebo SLS10.Ale ty nevím jestli by to vydržely smile

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Ty SLS jsou super hifíci do zavřenky, ale ne pro Tebe, maj fakt mini citlivost. Nebude to sranda, ale snad Ti tu někdo poradí... Já na to taky kouknu, ale zas za nějakej čas.

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Jako řeknu to tak.Bylo by to tak ideální,ale mám i TVMkové bedny kde mají ty 8" 87 db citlivost a taky to hraje.Takže když nebude fakt nic tak citlivého a trochu spodky hrajícího tak dáme třeba ty SLSka.Popřípadě bych třeba Hota poprosil když zdá dobře profi tak najít do 3 tis nějáký slušný 10" k těm vrchám.

(upravil hot.shot 24. 2. 2008 20:13)

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Vojto: výběr z 10 " 10HPL51, 10HPL64, pak lehce nad 3 tis 10PS26 nebo RCF L10/568 (ale má celkem vysoký Fs). Já bych asi šel do toho 10PS26 ale s uzavřenkou nepočítej u žádného profíka

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Výhybka bude pasiv nebo aktiv?

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Chtěl bych pasiv.
A s těma basama,chci zavřenku protože se na to líp navazuje basovka.Ale jinak nevím co vybrat.

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Jestli uzavřenku tak na profi zapomeň nebo zvedni dělicí frekvenci...

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

na zavřenku bys ale měl volit trošku jinej reprák. tenhle bude v zavřence rád když zastředuje....
sloupy s těmahle profíkama ti 80Hz-3db nezahrajou. možná s ekvalizací ale to jim musíš dát kvalitní subsonic.

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Nevím kde jste vzali jako budu mít děličku?A těch 80 hz není přesné číslo.klidně to může hrát níž nebo trochu výš.A když už jinej reprák tak mi poraď jaký?když profi nezahraje tak nízko ani k 100 hz a hifíci nemají zas takovou citlivost.

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

daj tam hertz hx 250 D ten ma citlivost 96 db

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Vojta: zahraje zahraje, ale v basreflexu, protože je pro basreflex určenej. co se ti na basreflexu tak nelíbí? smile

THE END  - při 2.83V že? smile

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

mozno....este som netestoval

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Kreši.Mno tak jako šlo by uvažovat i o BR.Ale tak nevím jak by to pak hrálo s tím subem.Jde mi o to aby to šlo dobře pak navázat s tím subem a hrálo to jakštakš.Proto chci tu uzavřenku.A když to nepude tak BR smile

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Naváže se to v poho, když se to dobře naladí - spíš bych to malilinko podladil a dobře zatlumil.

Re: BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

taktak. když se to naladí rozumně, ne nějak došpičata smile tak to musí jít navázat uplně normálně.

Příspěvky [1 až 20 z 42]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » BG+Peerles-upraveno (dříve Třípásma s Fostex,Seas a BC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£