Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač - Kombo Marshall - ecc83

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

Téma: Zesilovač - Kombo Marshall - ecc83

Zdravím vespolek.

Vrtám se tu v kytarovém kombu Marshall MB4410 (zesilovač MB450), mělo bebínka, že nebyly basy a někdy vypadl signál.

Už se v něm někdo vrtal, takže místy poškozený tišťák, vyhoněné některé potenciometry, pochcípané operáky v modern  kanálu,
to už funguje, nicméně jedno bebínko přetrvává. Boost kreslí jen málo, Muzikant tu dneska byl, zkoušel to basy už akceptoval, že dobrý,
ale chce aby boost víc vrzal... Když to přebudím na vstupu, tak to vrže, když to podbudím, nedělá to skoro nic...

Jestli sjem správně pochopil to schéma, tak z evstupu jde do classic kanálu signál, zesílí se operákem TL072, pak jde do lampy a k boost čudlu jdou dvě proti sobě zapojené zenerky a odpor k zemi, přičemž aktivace čudlu tento odpor vyřadí... Ve schématu mají zenerky označení 4V7, ale ty co jsou v tišťáku mi na měřáku vykazují napětí 3,6....

Mám podezření na tu lampu, protože jinak je zsik toho classik kanálu dobrý, tak si troufám operáky považovat za dobré a elektronku neumím změřit...

Pokud jsem mimo mísu, uvítám radu, pokud ne, uvítám radu, kde a jakou koupit flašku. Původně tam má být lampa Marshall ECC83, nyní už je tam nacpaná ruská lampa elektro harmonix 12AX7EH, jenahoře uvnitř pokovená, to bude asi záměr, ale jinak začernalá nebo poškozená nevypadá...

Nicméně když zadám, že chci koupit lampu ECC83, tak mi vyběhne asi 63 produktů s různými označeními i v rámci výrobců a v závorce ECC83, v cenách od 300 do 2000 peněz. Originální Marshall jsem nikde v nabídce nenašel...

Nevím tedy, zda je lampa taková co tam patří, jestli je v pořádku a co tam dát aby to bylo přesně to, co tam být má...

Předem děkuji za odezvu, ochotu a vstřícnost, je to první lampová věc co mám v ruce a během mého života už jely naplno polovodiče...

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač - Kombo Marshall - ecc83

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£