Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 12)

Audioweb.cz » Sluchátka » Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 234]

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Jardo však si postav obojí a uvidíš/ uslyšíš wink

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

jardag69 napsal:

Hordek já se ale neptal na žádné sportovce. Jenom by mě zajímalo, proč se nedá srovnávat diskrétní a integrované řešení.
Všichni to asi ví, ale nikdo se asi nechce podělit.

Pokud to ví všichni, tak to víš i ty. Tak se o tom s námi ostatními poděl a nezkoušej nás!
Ale nemělo by toto téma pokračovat na "smetišti"?

Jinak ještě obecně k návrhům na 1 a 2stranných DPS. Navrhnout 2strannou DPS není zas tak komplikované (pozor, stále se bavíme se o běžných nf obvodech!). Navrhnout stejné schema jako jednostrannou DPS, s minimem propojek, chce trochu víc přemýšlení. Také myslím téma na smetiště.

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:20)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Přesně tak

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Říká se, že neexistují špatné otázky, jen špatné odpovědi. Ale také se říká, že výjimka potvrzuje pravidlo, a v tomto případě otázka jardag69 "O kolik je moje diskrétní řešení lepší než integrované s OPA134 a BUF634", je právě ta výjimka potvrzující pravidlo, tedy otázka špatná.
Měl se zeptat, proč jsem zvolil diskrétní řešení a ne integrované, na to bych dokázal věrohodně odpovědět. Snažil jsem se ale odpovědět na špatnou otázku a udělal jsem chybu.
Proto jakákoliv diskuse, zda je diskrétní řešení sluchátkáče lepší než integrované, je diskuse o ničem, která nemá řešení.
Znovu opakuji, jediným konečným arbitrem, jda je to či ono zapojení lepší/horší, je slepý test!

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Jednou jsem se s dědou účastnil slepého testu houslí... Od té doby vím svoje.  A to jsem ještě slyšel 16k+

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:20)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Je lepší řízek, svíčková, nebo vepřo knedlo zelo? Každý má rád  něco jiného. Pokud se rozhodneš postavit si Denkezův zesík, tak myslím že tě budou víc limitovat vlastnosti tvých sluchátek, než jednoduchost tohoto diskrétního řešení.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

jardag69 napsal:

Zaujala mě... nemožnost porovnat diskrétní a integrované řešení. Tomu nerozumím.

Netrap se tím. Možná na to přijdeš později a když ne, tak se také nic nestane.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

jardag69: lampy jsou jednoznačně lepší v tom, že krásně svítí a hřejí a to v pološeru / tmě evokuje krb, či jen ohniště v jeskyni...rudimentární podvědomé vzpomínky na příjemné chvíle na kožešině...ale pozor! baňky musí čouhat z krabice...ale i pokud jsou vevnitř, lze při větších větracích otvorech zahlédnout filament...nádhera! (samozřejmě zvuková smile ) ... to žaden P-N přechod nesvede!

(upravil mechanik 7. 10. 2023 13:26)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Iste že sa to porovnať dá a koho to zaujímalo tak si to dávno porovnal. Ak sa ten operák vyberie dobre, niečo rýchle s fet vstupom a za to sa dá lepšia verzia diamond bufferu kde si dáte záležať s výberom tranzistorov tak je kludne možné že ten zvuk bude lepší než nejake diskretne riešenie s priemerným typom bipolárneho tranzistoru BC od vstupu až po výstup... Ja preferujem kvalitne urobený diskretny obvod. Kde človek vie čo robí a vyberie zaujímavé tranzistory pre každú pozíciu a dobrú topologiu. Potom je tu ešte to že to kvalitné diskretne riešenie má väčšie rozmery než OZ o obvykle nemá ani tak brutálne čísla OLG ako moderné OZ. Do DACu sa s operákmi uspokojím. V prípade I/V mimo DACu, to je 6 OZ. Neviem si to dostatočne dobre predstaviť, diskretne... Už vôbec nie s nejakym špičkovým výsledkom.

Keby také dispre staval dawsoo tak som si istý že by to dobré bolo. Pretože by vedel čo kam dať a ako to urobiť aby to dobre hralo... Práve aj optoti takému operáku. Inak keď sa chceš vytahovať nad operáky mohol si postaviť aspoň tú jfet verziu smile

Samozrejme prehnané a zovšeobecnené tvrdenie že každé diskrétne riešenie je okamžite lepšie než akýkolvek operák je blbosť. Ale v ideálnom prípade by to tak plus minus malo byť...

(upravil rvx73 7. 10. 2023 13:34)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

kal: to nemusí být jen lampy - jako malému mi děda věnoval rádio Talisman. U něj jsem miloval to "teplé" světlo žárovek osvětlujících stupnici, když jsem na KV večer lovil písničky z "kapitalistické ciziny" smile

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Já myslím, že nejlepší na tom je ta radost z postaveného. smile
Denkezův projekt určitě nebude špatnou volbou a věřím, že má ambice být zvukově lepším, nežli můj projekt Hesta, ale jak už to bývá, vše je relativní, neb když sem Hestu porovnával s Arcam rHead a to je také diskrétní sluchátkáč, rozhodně mu nebyla nedůstojným soupeřem. A i když sama není takovou zvukovou lupou jako Arcam,  při dlouhodobém poslechu je poslechově příjemnější, takže jde jen o to, co člověk právě preferuje. Takový Project Headbox SE, což je zapojení podobné jako je Elliot, je od obou sluchátkáčů (Arcam i Hesta) zvukově horší, a to zejména při vyšších hlasitostech, kdy slyšitelně slévá zvuk, takže bych diskrétní řešení a OZ+diamant považoval více-méně za rovnocenné. smile

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:19)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

2x30W s výstupem na sluchátka? Proboha proč?

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:19)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

právě že jsem ho nejen viděl, ale i slyšel wink

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Jardo, Jardo, výkonový zesilovač s výstupem na sluchátka je většinou velmi kompromisní řešení. smile

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

poctivé a pravé A 2x30W budou kamna s kilowatovým příkonem, postav si blbej Zen Pass Amp a uvidíš jak to bude topit pro pouhých pár watíků na výstupu...topná sezóna je za dveřmi, když to umístíš pod okno, bude to multi-purpose zařízení a můžeš si na něm při poslechu sušit mokrý boty...hybridy - lampy vpředu  - se stavěly i komerčně prodávaly už v minulém století a mají svou sběratelskou cenu...může to být i naopak, vpředu FETy, vzadu lampy (třeba komerčně úspěšný AMC CVT 3030)

(upravil orhore 7. 10. 2023 19:03)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Na jiném fóru si stavěli DPA-110 od Pavla Dudka (MIR-50) pro buzení vysokoimpedančních sluchátek. Takže když je zapojení zesilovače kvalitní, dá se použít i na sluchátka.

Příspěvky [81 až 100 z 234]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£