Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 12)

Audioweb.cz » Sluchátka » Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 12 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 234]

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:25)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Srovnávat diskrétní řešení s integráčema je jako míchat hrušky s jablkama. Tranzistory bez problémů seženeš, se švábama to už bývá horší. Záleží na tom, co od toho chceš. Já to stavím proto, že mě podobné jednoduché hračky baví. A jsem rád že na to Denkez udělal plosňák.

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:25)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Denkez
Ještě by to chtělo ukázat nějaké fotky hotového zesilovače.

(upravil BV 5. 10. 2023 13:47)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Denkez
Rob ako myslíš, je to tvoj projekt..Ale na druhom obrázku merania ( limitácia 20kHz, kde by sa nikdy nemal dostať..) je odtrh po limitácii jasne vidieť. A tie diody sú skoro zdarma wink Dve SMD diody veľkosti 1206 paralelne k C5, C6 zospodu DPS. Nič viac..

(upravil Denkez 5. 10. 2023 13:26)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

jardag69: O kolik je moje řešení lepší než tebou odkazované? Tak určitě v dostupnosti součástek a snad i v realizovatelnosti. Co se týče zvukového projevu, tak na to by mohl odpovědět jen slepý test.
Ale jak píše rvx73, není úplně fér srovnávat integrovanou a diskrétní koncepci.

BV: Tady nejde o cenu případných dalších součástek, ale jak by tyto další součástky, tvrdím že ne nezbytně nutné, ovlivnily návrh DPS a její velikost. DPS je navržená záměrně jednovrstvá a ve 3. konstrukční třídě (body 3 mm, spoje 1 mm, mezery 0,5 mm) a to je významné omezení. Někdo by mohl říct, že bych mohl R16 a R17 nahradit proudovými zdroji, zlepšit z pohledu šumu napájecí zdroj a filtraci, doplnit servo...
Mám za to, že zesilovač má takové rezervy, aby se do saturace nedostával.

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:21)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Denkez: Rozhodl jsi se ušetřit pár součástek za cenu zhoršení parametrů u zapojení, které vymyslel a optimalizoval někdo jiný. To je Tvoje věc a máš pravdu v tom, že ono to nějak hrát bude. Za hlavní výhodu a důvod úpravy uvádíš DPS ve 3. třídě.
Takže mám jedinou otázku: DPS si vyrábíš sám doma, nebo si je necháváš dělat v nějaké firmě, případně kde ?

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Někdo zkrátka postupuje tak, že přizpůsobuje zapojení svým možnostem - aby to bylo na jednostranku a vešlo se to včetně zdroje do komerčně dostupné hezké krabičky. Kdo honí hifi parametry, může si postavit třeba to zmiňované Dispre...

(upravil Denkez 5. 10. 2023 15:12)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

jardag69: A z jakého pohledu nebo jakou rozhodující vlastnost bys chtěl udělat předmětem srovnání?
Tvá otázka je něco jako: Je lepší Enyaq nebo Kodiaq?

Elox: Jestli se absence ušetřených součástek, podle mého nepodstatných z pohledu kvality zvuku, projevila na kvalitě zvuku, na to by mohl odpovědět jen slepý test. A pokud víš, kde jsem zjevně slyšitelným způsobem zhoršil parametry zesilovače oproti "plnohodnotnému" Dispre, tak mně to napiš.
Nějaké porovnání, jsem udělal tady.

Ale řekl bych, že se tady bavíme o ničem. Pokud bych si dal do zadání "plnohodnotné" Dispre nebo integrovanou verzi (OPA 134 + BUF634), tak si to postavím, ale nebylo by to nic zajímavého nebo nového.
Já jsem si ale dal do zadání diskrétní plně symetrickou topologii s Diamond bufferem, z běžně dostupných součástek, na robustní jednovrstvé desce a do krabičky Hammond 1455Q1601.

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:20)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

.

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Nechte toho "hnidopišství" smile, Denkezův projekt je pojat s jiným přístupem k věci a to je dobře. smile

jardo69:- promiň, ale tvá otázka je jako --- kdo je lepší, boxer, nebo karatista........??? smile

(upravil reeb 5. 10. 2023 15:41)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Profi oboustranky jsou v cine za par kacek..takze to trvani na jednostrance v roce 2023 mi prijde takove Sinclairovske...

Ta rozlita zem ma taky svuj vyznam.

Web

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Já už nic neřeším, jenom by mě zajímala ta výroba DPS, to jsem se nedozvěděl...

(upravil Denkez 5. 10. 2023 16:06)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Elox: plosnaky.cz

reeb: Spusta profi výrobců dělá elektroniku na jednostrankách, když je to možné.
https://www.soundstagesimplifi.com/imag … a_guts.jpg

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Zaplať pán Bůh za jednostranky. smile ----- Já též na plosnaky.cz. smile

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Výborně, myslel jsem si to. Takže se prosím podívejte na technické podmínky: https://www.plosnaky.cz/technicke-parametry
Není potřeba navrhovat plošňák tak, jako když se kdysi kreslil od ruky trubičkovým perem. Toť vše.

(upravil Denkez 5. 10. 2023 17:45)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Ale to já přece vím! Ano, je možné navrhovat DPS ve 3. třídě, ve 4. třídě, jednovrsrtvé, dvouvrstvé, je možné si je nechat dělat v Pardubicích nebo od Číňana... Já si vystačím s málem a mám k tomu své důvody.

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:20)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

.

(upravil Hordek 5. 10. 2023 18:29)

Re: Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Eloxi:- tobě tento způsob tvorby dps nevyhovuje a není na tom nic špatného, máš hold jiné požadavky na design a kvalitu provedení (maska, prokovy, potisk). Mě vyhovuje, to co je jednoduché a funkční, propojky na jednostrance mi nevadí, potisk nepotřebuji (uchovávám si ke všemu podklady - rozmístění a hodnoty souč.), místo ochr. masky používám líh a v něm trošinku kalafuny, desky jsou i po letech jak nové a hlavně jsou perfektně pájitelné. Naopak, dolovat vadné součástky z dvoustranky mne velmi, velmi, rozčiluje, pokaždé u toho nadávám a kleju, kterej že "debil" tohle vymyslel. smile Když bastlím, bastlím si pro sebe, né někam na výstavu a neusiluji za každou cenu o high-end --- audiophila nervosa z toho, jestli to má zkreslení 0,00001, nebo 0,01 mne nijak neatakuje, stačí mi jen líbí-nelíbí. Člověk to zas nesmí moc "žrát" jinak hrozí, že z toho zblbne, život je fakt o něčem jiným. smile Můžeš mě nechat za můj názor a přístup k oboru klidně upálit, ale věř, že s vesmírem to ani nepohne. smile



jardo69:- to víš, že se to srovnávat dá, ono taky záleží na tom, jak je to které řešení autorem "dotažené" a jak to pak uchometry toho, kterého recenzenta akceptují, či neakceptují --- prostě, vše je možné a všechno je relativní, ale to Ty víš. Ty to víš, Járo. smile

Příspěvky [61 až 80 z 234]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 12 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Diskrétní symetrický sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£