Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Střed ke starému SEAS CA21

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Střed ke starému SEAS CA21

Po dlouhé době si budu stavět 3p. Na spodek bych chtěl dát nepoužitej ale hoooodně starej Seas CA21, na výšky Audax TM025, to mi tady leží. Na středy nic nemám, ale docela se mi líbí Sica 5,5 h 1,5 cp. Docela jste tu chválili většího brášku, tak se chci zeptat, jestli tu má někdo zkušenost s tímhle?

(upravil Benazi 29. 1. 2023 18:41)

Re: Střed ke starému SEAS CA21

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23724

Něco aspoň k počtení.

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Benazi: Díky, tvůj projekt jsem viděl a vypadá dobře, zajímalo by mě srovnání s tím Seasem, co jsi stavěl dřív. A hlavně uvidíme, jak si bude rozumět s CA21Rex....

(upravil dawsoo 29. 1. 2023 21:06)

Re: Střed ke starému SEAS CA21

k 21cm basáku patří spíše čtyřpalec např MCA12RC pokud jsme stále u seasu.. variant lepších a lacinějších je určitě víc. A nebo 2p s výškáčem ve velkém WG.

Není co dodávat...

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Dawsoo: Jako dvoupásmo jsem ho kdysi s nějakou vejškou ve WG zkoušel, ale nějak to nebylo ono.... Ten střeďák bych chtěl sehnatelný tady v Čechách. Ještě mi byly nabídnuty Scan Speak 13M/8636 (podobně staré a prý nehrané), ale co si ho pamatuju z nějakých Aq tak to nebyl žádný zázrak.

(upravil dawsoo 29. 1. 2023 22:19)

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Ty jsou super,zázrak není spíš celé AQ (snowman),akorát už je neseženeš nikdy když se něco stane. Ca21REX byly pěkný repráky, k nim se hodí jakejkoliv papírovej rozumnej 4 palec (omnes audio, sb acoustic,dayton,tangband apod) a ten audax nahoře ke 4 palci klidně může být. Napiš ještě dneska checkovi on ti doveze co potřebuješ za dobrý ceny...
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24650

Není co dodávat...

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Dawsoo: ty Scan Speaky můžu mít oba za 800Kč, tak to s nima možná zkusím, z vyjmenovaných značek mám zkušenost s Dayton rs125, ty by tam taky vcelku šlo dát, to Sb acoustic vůbec neznám, to je něco nového? Docela mě lákala ta Sica, hodně to chválej, ale je asi pravda, že by nemělo velký význam pod ní ten CA21 dávat:-)

Re: Střed ke starému SEAS CA21

za 800 oba je zadarmo smile to ber mam k nim doma dvě uloženky 21W8554 smile))

Není co dodávat...

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Když je vezmu, musím je tam použít, je to od známého a z toho bych se nevykecal:-)
Ale jo vezmu je a zkusím to....

(upravil Hanzi 3. 2. 2023 21:21)

Re: Střed ke starému SEAS CA21

CA21REX/DD (z hromadné objednávky) mi tu hraje v 3P a je dost citlivej, asi 93db. Není střed 86db málo?
Taky míchat jeho docela tenkej bas (opak štavnatý baskytary) s kevlarem, kterej si spíš spojuju s teplým, štavnatým projevem mi nepříjde vhodný. Ten basák si zaslouží lepší péči. Mýlím se v hodnocení kevlarovejch membrán? Zas tlolik jsem jich neslyšel..

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Už to mám osazené a změřené, zatím jsem zkoušel jednu verzi výhybky s dělením na cca 350Hz a vychází to celkem slušně, i když nějaký hrb na basech to samozřejmě udělá (cca 2dB) Zvukově tenhle středobas zrovna moc šťavnatý nejni, spíš dost analytický a s tím CA21 si docela rozumí.

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Uvidíš časem, jestli tě ten hrb neštve. Ukážeš měření? Ten basák je podle mě dělanej do TL ozvučnice s citlivým středem a vejškou.

(upravil dawsoo 7. 2. 2023 22:48)

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Nemyslím si že je to tak horký s tou citlivostí
1.vysoká ciltivost je jen v pásmu kde ve 3p opravdu hrát nebude
2.je tu bafflestep co ubere cca 3-6dB ( takže tu máme hned 87-90dB) a střed je obvykle utopenej o -2 až -3dB níž, pokud není hodně vysokej řád 4+ a nebo nehraje velmi široký pásmo,což není předpokládám tenhle případ (dělení optimum je někde 700-800Hz/2,3-2,7k).

CA21 je reprák optimalizovanej až vysoko do středního pásma takže 4 palec k němu je ok a nebo dvoupásma s výškou ve WG, čistokrevnej basák to rozhodně není. Novější typy jako CA22RNX jsou na tom už jinak. Střed a výška se aspoň nebudou muset vyhýbkou tolik zatloukat a bedny budou celkově živější. A dělení 350Hz na 4+8palec je fakt trošku nesmysl (to je dělička spíš pro 12+6,5 palec) big_smile , tam v tom regionu  je silná právě ta CA21,takhle to bude tenký a při vyšších volume uječený=(plocha je malá).

Není co dodávat...

(upravil Kocour 7. 2. 2023 23:12)

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Takto jsem se s CA21REX kdysi davno popral ja:
https://pkaudio.webnode.cz/njord-upgrade/

Nebylo to zadne velke naposlouchavani, slo o to z 2p Njord udelat 3p, pro zabavu. Dira po vyskaci se zalepila, na to se dala mala MT bednicka, a hotovo. Slysel jsem to az pak u majitele, a hralo to prijemne, zive, ale ne nijak ze by to stvalo, spise hladce a jemneji.

ruzne DIY repro

Web

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Ca21Rex do dvoupásma fakt ne, ani s wg. Je to tenký na basech (u mě dole dělený na 1100Hz) kdysi mi s tím pomáhal Pistole a Kocour si to asi taky pamatuje jako low cost s 2" kalotou MB quart na středech. Dělení 700Hz bych zkusil.

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Jestli těch 700 Hz ještě nebude moc. Chtělo by to vidět ZMĚŘENOU impedanci toho CA21REX, ale u této velikosti a kolem těchto frekvencí většinou rezonuje závěs.

Kocour>
Překvapuje mě, že jsi dělil bas/střed dost vysoko, proč jsi nepustil toho Audaxe níž?

Web

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Vzpominam si ze jsem to tehdy myslim konzultoval s Dawsem, plus ten upgrade byl od zacatku stylem "nejak to udelat", neslo o top. Taky mam pocit ze to na nizsi deleni uz slo do vyssich hodnot soucastek a nechtelo se to dobre potkavat. Tohle byla v1, na zkousku, na poslech, a nakonec to  tak zustalo.

ruzne DIY repro

Web

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Dělení pod 400Hz je tam právě kvůli vyšší citlivosti toho CA21REX. Ten je navíc v hornové ozvučnici, což průběh do nějakejch 400Hz poměrně narovnává a celkově to dole zní výrazně lépe. Dělení by asi šlo posunout někam k 550Hz, ale vejš už určitě ne.

(upravil dawsoo 8. 2. 2023 18:44)

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Já jsem kdysi stavěl několik beden s osmičkou jak 2p (scanspeaky 21W8553+D3806/8200-00 seasy P21RFX/P+xt-25 ve wg-300) u těch SS 2p bylo strmější dělení 3. řád na 1,9k a hrálo to parádně. tak i 3p Audaxy HM-210C0+HM100C0+Vifa XT-19)  ty audaxy mě tenkrát hodně potrápily právě s dělením kde jsem také začínal nízko (dělal jsem asi 6 verzí vyhýbky první hrály s děličkou 550Hz zprdele ač bedna měřila jak pravítko,šoupal jsem děličku nahoru zlepšilo se to tehdy, ale furt jsem nebyl spokojenej až nakonec byl ten průser scanspeak D2008/8511, tak šel ven a přefrézováno na XT-19 která tam byla parádní, ale skončil jsem s dělením právě na 700Hz a 3,5k. kyselym tenkrát měl verzi s 8+5,25+1 Aerogel a XT-25 s děličkama 550Hz/2,5k a ten 8 uhlík s 4 palcem hrál o dost líp. Seasy jsem dělal klasiku CA22RNX+MCA12RC+Vifa BC25xxx a hrálo to taky na obyč seasy velmi  dobře, dělení vyšlo taky kolem 700/3k. Classic 13M je špičkovej střeďák,jen je potřeba mu dát co potřebuje a netrápit ho něčím na co nemá plochu,jasně on má velkou cívku 38mm takže vydrží jak kůň ale je malej plochou a bude dole hrát ve stressu, když se použije správně a tom pokud ho použije korektně bude mít díky němu i přes obyč seas slušnou bedničku.

PS: pokud tome nechceš jít vejš, tak musíš vyměnit střed za větší 5,25,jinak ten střeďák fakt zabiješ a nebude ti to hrát dobře.Ale samože je to tvoje bedna, takže si to samože udělej jak chceš ty, dobrou radu jsi dostal.

Není co dodávat...

Re: Střed ke starému SEAS CA21

Dawsoo: Ok, pokusím se využít tvé rady a na Seas nasimulovat nějakou kompenzaci, aby to dělení šlo posunout vejš.

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Střed ke starému SEAS CA21

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£